RESULTATER
Holger D.
Throwing day 2013
den 10.aug 2013 på Helsingør atletikstadion
Arrangør: Helsingør IF
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.00  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 13.33 Thea Jensen -1999Glostrup IC749p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Thea Jensen12.8412.8513.0413.30x13.33
  PIGER 14-15 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 15.15  
  ( 0.75 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 42.45 Thea Jensen -1999Glostrup IC702p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Thea Jensen42.2342.45x41.9440.9740.73
  PIGER 14-15 ÅR - HAMMERKASTLØR KL. 13.00  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 39.23 Thea Jensen -1999Glostrup IC694p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Thea Jensenxx39.2337.96x37.60
  PIGER 14-15 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 16.30  
  ( 600 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 27.90 Thea Jensen -1999Glostrup IC437p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Thea Jensen27.9024.4325.10xxx
  PIGER 16-17 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 15.15  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 41.85 Marie Aagaard -1996Aabenraa atltik & motion  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Lisa Brix -1996Amager AC  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Marie Aagaard37.55xx38.44x41.85
  PIGER 18-19 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 15.15  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 38.05 Tenna Riber -1995Køge Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Tenna Riber37.6238.0537.3236.46x37.85
  PIGER 20-22 ÅR - HAMMERKASTLØR KL. 13.00  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 51.93 Louise Odgaard -1993Helsingør IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Louise Odgaard51.9350.9651.4949.8450.6051.17
  PIGER 20-22 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 16.30  
  ( 600 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 49.01 Nina Otto -1991Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Nina Otto47.0649.01x46.66x48.04
  KVINDER SENIOR - KUGLESTØDLØR KL. 14.00  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 15.35 Trine Mulbjerg -1990Århus 1900  
2 13.38 Maria Sløk Hansen -1983Hvidovre AM  
3PR12.39 Marie Aagaard -1996Aabenraa atltik & motion  
4 10.61 Fawzie Outour -1996Aabenraa atltik & motion  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Trine Mulbjerg15.35xxx14.67x
Maria Sløk Hansen12.7313.1613.38xxx
Marie Aagaard11.5211.7612.3912.0912.2612.04
Fawzie Outour10.1710.6110.11xxx
  KVINDER SENIOR - DISKOSKASTLØR KL. 15.15  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 49.20 Maria Sløk Hansen -1983Hvidovre AM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Maria Sløk Hansenx49.2044.76xx48.74
  KVINDER SENIOR - HAMMERKASTLØR KL. 13.00  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 61.49 Emma Johannesson -1894Ullevi Friidrott - SWE  
2 61.41 Karolina Pedersen -1987Ullevi Friidrott - SWE  
3 55.43 Rebecka Kvist -1983Alvesta Friidrott - SWE  
4 51.16 Sandra Pétursdóttir -1989Hvidovre AM  
5 45.19 Maria Sløk Hansen -1983Hvidovre AM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Emma Johannesson55.7656.5758.9961.4960.07x
Karolina Pedersen61.3461.0955.8860.6661.41x
Rebecka Kvist55.43xxxx50.72
Sandra Pétursdóttir51.16xxxxx
Maria Sløk Hansenx45.1944.89x44.94x
  KVINDER SENIOR - SPYDKASTLØR KL. 16.30  
  ( 600 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 45.65 Maria Lykke Jensen -1990Hvidovre AM  
2 36.75 Fawzie Outour -1996Aabenraa atltik & motion  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Maria Lykke Jensen42.1945.65xxx42.89
Fawzie Outourx36.7535.22xxx
  DRENGE 16-17 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.00  
  ( 5.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 14.82 Matthias Hagen -1997Hvidovre AM  
2 14.05 Stefan Miang Mortensen -1996Bagsværd AC  
3 12.44 Mads Bæk-Larsen -1993Sparta  
  X Mikkel Bach Garbrecht -1996Aabenraa atltik & motion  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Mads Christiansen -1997Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Matthias Hagen14.82xxx14.48x
Stefan Miang Mortensen13.89x13.6214.05xx
Mads Bæk-Larsenxx11.8612.4412.41x
Mikkel Bach Garbrechtxxxxxx
  DRENGE 16-17 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 15.15  
  ( 1.5 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 47.49 Mads Bæk-Larsen -1993Sparta  
2 43.93 Matthias Hagen -1997Hvidovre AM  
3 42.74 Stefan Miang Mortensen -1996Bagsværd AC  
4 39.23 Fredrik Riber -1997Køge Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Mads Bæk-Larsenx47.49xx46.06x
Matthias Hagen43.93xxxxx
Stefan Miang Mortensenxx40.9642.74xx
Fredrik Riber37.00xx39.23xx
  DRENGE 16-17 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 16.30  
  ( 700 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1PR58.34 Mikkel Bach Garbrecht -1996Aabenraa atltik & motion  
2PR57.56 Matthias Hagen -1997Hvidovre AM  
3 49.17 Mads Christiansen -1997Sparta  
  Ej mødt Mads Bæk-Larsen -1993Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Mikkel Bach Garbrecht54.75x53.2554.5051.7958.34
Matthias Hagen48.9154.54xx52.1057.56
Mads Christiansen49.1747.3942.4842.42x38.60
  DRENGE 18-19 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.00  
  ( 6.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 17.38 Christoffer Mikkelsen -1994Randers Atletik Freja  
2 14.21 Mikkel Jørgensen -1995Amager AC  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Christoffer Mikkelsen16.8317.3816.7515.6617.1816.80
Mikkel Jørgensen13.6413.92x14.21xx
  DRENGE 18-19 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 15.15  
  ( 1.75 KG )
NrResultat NavnKlub  
  X Mikkel Jørgensen -1995Amager AC  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Mikkel Jørgensenxxxxxx
  DRENGE 18-19 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 16.30  
  ( 800 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 61.59 Lukas Björnvad -1995Roar Atletik  
2 61.10 Sebastian Bach Garbrecht -1995Aabenraa atltik & motion  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Lukas Björnvadxxxx61.59x
Sebastian Bach Garbrecht61.10x55.5157.3556.9257.25
  DRENGE 20-22 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 17.45  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 13.60 Andreas Ellegaard -1993Sparta  
2 11.80 Jakob Slipsager -1993Sparta  
3 10.97 Jonathan Sand Groves -1993Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Andreas Ellegaardx13.60x13.35xx
Jakob Slipsager11.7511.80xx11.7111.35
Jonathan Sand Groves10.55x10.9110.6710.9710.91
  DRENGE 20-22 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 15.15  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 51.77 Andreas Ellegaard -1993Sparta  
2PR50.55 Andreas Jørgensen -1991Hvidovre AM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Andreas Ellegaard50.54x51.1851.7751.65x
Andreas Jørgensen47.1048.8848.75x50.55x
  DRENGE 20-22 ÅR - HAMMERKASTLØR KL. 13.00  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 51.96 Jonathan Sand Groves -1993Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Jonathan Sand Groves50.53x49.68x51.96x
  DRENGE 20-22 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 16.30  
  ( 800 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 59.15 Jakob Slipsager -1993Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Jakob Slipsager58.8956.6657.6959.15x55.29
  MÆND SENIOR - KUGLESTØDLØR KL. 17.45  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 16.66 Nick Petersen -1987Sparta  
2 16.57 Thomas Hoffmann -1982Hvidovre AM  
3 16.06 Michael Johansen -1975Roar Atletik  
4 9.30 Lars Aagaard -1962Aabenraa atltik & motion  
  Afbud Micael Bruun Jepsen -1965Hvidovre AM  
  Afbud Michael Kure -1971Amager AC  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Kenneth Mertz -1989Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Nick Petersenxxxxx16.66
Thomas Hoffmann16.0216.0116.07x16.5316.57
Michael Johansen15.3115.2515.4516.0615.82x
Lars Aagaard9.16x8.958.76x9.30
  MÆND SENIOR - DISKOSKASTLØR KL. 15.15  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 53.32 Emil Mikkelsen -1990Odense Atletik  
2 28.83 Lars Aagaard -1962Aabenraa atltik & motion  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Emil Mikkelsenx51.74x53.32x50.85
Lars Aagaard27.0227.5425.4028.8327.0326.33
  MÆND SENIOR - HAMMERKASTLØR KL. 13.00  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 58.92 Daniel Nyman -1987IFK Växjö - SWE  
  X Micael Bruun Jepsen -1965Hvidovre AM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Daniel Nyman57.9258.9258.6456.86xx
Micael Bruun Jepsenxxxx
  MÆND SENIOR - SPYDKASTLØR KL. 16.30  
  ( 800 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 59.05 Michael Nielsen -1966Amager AC  
2 46.34 Rene Nybo -1961Hvidovre AM  
3 40.22 Michael Kure -1971Amager AC  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Michael Nielsen58.5159.05x57.4454.9055.97
Rene Nybo45.2345.0746.34xxx
Michael Kurex38.2738.2039.3140.2239.32


Genereret af MARS version 2.0.0.329 søndag den 11. august 2013 klokken 13:06