RESULTATER
Kronborg Games
2.afdeling - 25. februar 2012
Snekkersten Hallen
Arrangør: Helsingør IF
  PIGER 8-9 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 11.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1hal9.526hfMarie Falkebo Jensen -2003Sparta30p 
2 9.986hfKarla Schärfe -2003Sparta25p 
3 10.016hfIda Boe Rasmussen -2003Greve Atletik20p 
4 10.316hfAmina Dyfan -2003Københavns IF19p 
5 10.473hfClara Reib -2003Fredensborg Atletik18p 
6 10.826h Anna Katrine Larsen -2003FIF Hillerød17p 
7 10.865h Maya Rostoft -2003Sparta16p 
8 11.132h Maja Bielecki Merklin -2004Bagsværd Atletik Klub15p 
9 11.145h Betty Marie Ramsgaard -2004Sparta14p 
10 11.275h Vigga Fich -2004Sparta13p 
11 11.434h Emilie Kirst -2004Sparta12p 
12 11.494h Asta Ellermann-Kingombe -2004Sparta11p 
13 11.551h Kajsa Grønberg Christense -2004FIF Hillerød10p 
14 11.591h Shila Petersen -2003Fredensborg Atletik9p 
= 11.592h Cornelia Vámosi -2004Helsingør IF Atletik9p 
16 11.792h Emma Elisabeth Flor -2005FIF Hillerød7p 
17 11.951h Maja Basballe -2003Helsingør IF Atletik6p 
18 12.023h Klara Thers-Sonne -2004Sparta5p 
19 12.095h Rebecca Dahl Kokkegård -2003Sparta4p 
20 12.364h Nora Glad Hommel -2003Sparta3p 
21 12.411h Amalie L. Mammen -2004Bagsværd Atletik Klub2p 
22 12.614h Naomi Ilima Jensen -2004Sparta1p 
23 12.653h Mikkeline Rosenmeier -2003Bagsværd Atletik Klub1p 
24 12.815h Mirasole G. Poluzzi -2003Københavns IF1p 
25 13.334h Sara-Louise Andersen -2004Amager Atletik Club1p 
26 14.092h Madeleine Martedal Rohlff -2006Bagsværd Atletik Klub1p 
27 15.023h Ida Koldt Meno -2006Bagsværd Atletik Klub1p 
28 18.113h Ida Mørck -2006Bagsværd Atletik Klub1p 
  HOLD
1 30.36 Marie Falkebo Jensen (9.52)Sparta30p 
    Karla Schärfe (9.98)   
    Maya Rostoft (10.86)   
2 33.84 Betty Marie Ramsgaard (11.14)Sparta25p 
    Vigga Fich (11.27)   
    Emilie Kirst (11.43)   
3 34.16 Anna Katrine Larsen (10.82)FIF Hillerød20p 
    Kajsa Grønberg Christense (11.55)   
    Emma Elisabeth Flor (11.79)   
4 35.60 Asta Ellermann-Kingombe (11.49)Sparta19p 
    Klara Thers-Sonne (12.02)   
    Rebecca Dahl Kokkegård (12.09)   
5 36.19 Maja Bielecki Merklin (11.13)Bagsværd Atletik Klub18p 
    Amalie L. Mammen (12.41)   
    Mikkeline Rosenmeier (12.65)   
6 47.22 Madeleine Martedal Rohlff (14.09)Bagsværd Atletik Klub17p 
    Ida Koldt Meno (15.02)   
    Ida Mørck (18.11)   
  PIGER 8-9 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 13.15  
NrResultat NavnKlub  
1 9.57 Marie Falkebo Jensen -2003Sparta  
2 9.81 Ida Boe Rasmussen -2003Greve Atletik  
3 10.02 Karla Schärfe -2003Sparta  
4 10.05 Amina Dyfan -2003Københavns IF  
5 10.38 Clara Reib -2003Fredensborg Atletik  
  PIGER 8-9 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 13.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.10 Rebecka Krüeger -2003Malmö AI30p 
2 0.95 Ida Boe Rasmussen -2003Greve Atletik25p 
3 0.85 Maya Rostoft -2003Sparta20p 
 0.800.850.900.951.001.051.101.15 
Rebecka Krüeger  ooooxoxxx
Ida Boe Rasmussen  ooxxx   
Maya Rostoftooxxx     
  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 10.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.45 Rebecka Krüeger -2003Malmö AI30p 
2 3.45 Karla Schärfe -2003Sparta25p 
3 3.40 Ida Boe Rasmussen -2003Greve Atletik20p 
4 3.37 Marie Falkebo Jensen -2003Sparta19p 
5 2.97 Anna Katrine Larsen -2003FIF Hillerød18p 
6 2.92 Maya Rostoft -2003Sparta17p 
7 2.90 Amina Dyfan -2003Københavns IF16p 
8 2.82 Betty Marie Ramsgaard -2004Sparta15p 
9 2.82 Vigga Fich -2004Sparta14p 
10 2.81 Clara Reib -2003Fredensborg Atletik13p 
11 2.77 Emilie Kirst -2004Sparta12p 
12 2.62 Maja Bielecki Merklin -2004Bagsværd Atletik Klub11p 
13 2.56 Shila Petersen -2003Fredensborg Atletik10p 
14 2.49 Naomi Ilima Jensen -2004Sparta9p 
15 2.49 Amalie L. Mammen -2004Bagsværd Atletik Klub8p 
16 2.47 Emma Elisabeth Flor -2005FIF Hillerød7p 
17 2.43 Cornelia Vámosi -2004Helsingør IF Atletik6p 
18 2.36 Rebecca Dahl Kokkegård -2003Sparta5p 
19 2.34 Kajsa Grønberg Christense -2004FIF Hillerød4p 
20 2.30 Nora Glad Hommel -2003Sparta3p 
21 2.29 Klara Thers-Sonne -2004Sparta2p 
22 2.04 Mirasole G. Poluzzi -2003Københavns IF1p 
23 1.98 Sara-Louise Andersen -2004Amager Atletik Club1p 
24 1.95 Maja Basballe -2003Helsingør IF Atletik1p 
25 1.82 Asta Ellermann-Kingombe -2004Sparta1p 
26 1.79 Ida Mørck -2006Bagsværd Atletik Klub1p 
27 1.67 Ida Koldt Meno -2006Bagsværd Atletik Klub1p 
  Afbud Madeleine Martedal Rohlff -2006Bagsværd Atletik Klub  
  Afbud Mikkeline Rosenmeier -2003Bagsværd Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde 
Rebecka Krüeger3.45 3.35 3.39 
Karla Schärfe3.19 3.38 3.45 
Ida Boe Rasmussen3.06 3.40 3.29 
Marie Falkebo Jensen3.32 3.37 3.20 
Anna Katrine Larsen2.67 2.97 2.90 
Maya Rostoft2.87 2.91 2.92 
Amina Dyfan2.90 2.70 2.23 
Betty Marie Ramsgaard2.82 2.79 2.67 
Vigga Fich2.82 2.33 2.20 
Clara Reib2.61 2.81 2.68 
Emilie Kirst2.65 2.77 x 
Maja Bielecki Merklin2.42 2.62 2.55 
Shila Petersen2.53 2.50 2.56 
Naomi Ilima Jensen2.49 2.33 2.41 
Amalie L. Mammen2.23 2.49 2.33 
Emma Elisabeth Flor2.06 2.26 2.47 
Cornelia Vámosi2.32 2.31 2.43 
Rebecca Dahl Kokkegård2.35 2.36 1.91 
Kajsa Grønberg Christense2.25 2.27 2.34 
Nora Glad Hommel2.29 2.12 2.30 
Klara Thers-Sonne2.29 1.83 2.11 
Mirasole G. Poluzzi2.03 2.03 2.04 
Sara-Louise Andersen1.89 1.98 1.97 
Maja Basballe1.95 1.87 1.61 
Asta Ellermann-Kingombe1.82 1.64 x 
Ida Mørck1.79 x 1.75 
Ida Koldt Menox x 1.67 
  HOLD
1 9.74 Karla Schärfe (3.45)Sparta30p 
    Marie Falkebo Jensen (3.37)   
    Maya Rostoft (2.92)   
2 8.41 Betty Marie Ramsgaard (2.82)Sparta25p 
    Vigga Fich (2.82)   
    Emilie Kirst (2.77)   
3 7.78 Anna Katrine Larsen (2.97)FIF Hillerød20p 
    Emma Elisabeth Flor (2.47)   
    Kajsa Grønberg Christense (2.34)   
4 7.15 Naomi Ilima Jensen (2.49)Sparta19p 
    Rebecca Dahl Kokkegård (2.36)   
    Nora Glad Hommel (2.30)   
5 6.90 Maja Bielecki Merklin (2.62)Bagsværd Atletik Klub18p 
    Amalie L. Mammen (2.49)   
    Ida Mørck (1.79)   
  PIGER 8-9 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 12.45  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 5.83 Rebecka Krüeger -2003Malmö AI30p 
2 5.42 Karla Schärfe -2003Sparta25p 
3 5.21 Marie Falkebo Jensen -2003Sparta20p 
4 4.43 Maja Bielecki Merklin -2004Bagsværd Atletik Klub19p 
5 4.36 Amina Dyfan -2003Københavns IF18p 
6 4.24 Anna Katrine Larsen -2003FIF Hillerød17p 
7 4.09 Clara Reib -2003Fredensborg Atletik16p 
8 3.85 Emilie Kirst -2004Sparta15p 
9 3.64 Vigga Fich -2004Sparta14p 
10 3.54 Nora Glad Hommel -2003Sparta13p 
11 3.47 Betty Marie Ramsgaard -2004Sparta12p 
12 3.27 Amalie L. Mammen -2004Bagsværd Atletik Klub11p 
13 3.27 Klara Thers-Sonne -2004Sparta10p 
14 3.16 Sara-Louise Andersen -2004Amager Atletik Club9p 
15 3.12 Shila Petersen -2003Fredensborg Atletik8p 
16 2.98 Mikkeline Rosenmeier -2003Bagsværd Atletik Klub7p 
17 2.98 Emma Elisabeth Flor -2005FIF Hillerød6p 
18 2.86 Mirasole G. Poluzzi -2003Københavns IF5p 
19 2.86 Cornelia Vámosi -2004Helsingør IF Atletik4p 
20 2.78 Asta Ellermann-Kingombe -2004Sparta3p 
21 2.66 Maja Basballe -2003Helsingør IF Atletik2p 
22 2.11 Madeleine Martedal Rohlff -2006Bagsværd Atletik Klub1p 
23 2.02 Ida Mørck -2006Bagsværd Atletik Klub1p 
24 1.99 Ida Koldt Meno -2006Bagsværd Atletik Klub1p 
  Afbud Naomi Ilima Jensen -2004Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Rebecka Krüeger4.495.145.595.83
Karla Schärfe5.115.425.364.92
Marie Falkebo Jensen4.844.014.875.21
Maja Bielecki Merklin4.434.294.394.00
Amina Dyfan4.244.363.58x
Anna Katrine Larsen3.864.243.593.92
Clara Reib3.582.964.09x
Emilie Kirst3.853.803.243.47
Vigga Fich3.642.853.453.04
Nora Glad Hommel3.543.452.923.52
Betty Marie Ramsgaard3.473.243.44x
Amalie L. Mammen3.183.272.963.02
Klara Thers-Sonne2.663.272.972.92
Sara-Louise Andersen2.813.162.923.02
Shila Petersen2.982.443.123.04
Mikkeline Rosenmeier2.682.972.982.57
Emma Elisabeth Flor2.152.522.252.98
Mirasole G. Poluzzi1.962.522.792.86
Cornelia Vámosi2.632.602.472.86
Asta Ellermann-Kingombe2.462.382.782.77
Maja Basballe2.662.182.662.54
Madeleine Martedal Rohlff2.111.911.561.98
Ida Mørck1.621.741.812.02
Ida Koldt Meno1.971.481.911.99
  HOLD
1 14.48 Karla Schärfe (5.42)Sparta30p 
    Marie Falkebo Jensen (5.21)   
    Emilie Kirst (3.85)   
2 10.68 Maja Bielecki Merklin (4.43)Bagsværd Atletik Klub25p 
    Amalie L. Mammen (3.27)   
    Mikkeline Rosenmeier (2.98)   
3 10.65 Vigga Fich (3.64)Sparta20p 
    Nora Glad Hommel (3.54)   
    Betty Marie Ramsgaard (3.47)   
4 6.12 Madeleine Martedal Rohlff (2.11)Bagsværd Atletik Klub19p 
    Ida Mørck (2.02)   
    Ida Koldt Meno (1.99)   
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 10.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 9.396hFIda Beiter Bomme -2001Sparta30p 
2 9.406hFClara Elvira Paludan -2002Sparta25p 
3 9.555hFSacha Fagerholm -2001Sparta20p 
4 9.566hFViktoria Dommer -2001Sparta19p 
5 9.716hFAméli Kampp -2001Frederiksberg IF18p 
6 9.746h Ingrid Eckhardt -2001Sparta17p 
7 10.174h Agnes Rold -2002Helsingør IF Atletik16p 
= 10.175h Esther Arce -2002Amager Atletik Club16p 
9 10.185h Liv Nedergaard -2002Sparta14p 
10 10.254h Clara Uhd Jepsen -2002Københavns IF13p 
11 10.382h Silja D. Mouritsen -2002Københavns IF12p 
12 10.411h Ellen Lawetz -2002Sparta11p 
13 10.435h Cecilie Boesdal -2001Sparta10p 
14 10.483h Sarah Buhl -2002Amager Atletik Club9p 
= 10.484h Maria Boesdal -2002Sparta9p 
16 10.494h Vibha Soren -2001Københavns IF7p 
17 10.571h Karoline Kjærbo -2001Helsingør IF Atletik6p 
18 10.622h Nikoline Ørum-Nielsen -2002Sparta5p 
19 10.643h Rebekka Andersen -2001Amager Atletik Club4p 
20 10.651h Emma Strømgaard -2002IK Hellas Roskilde3p 
21 10.674h Signe Grevy -2001Sparta2p 
22 10.733h Emma Chabert -2002Københavns IF1p 
23 10.962h Thea Forsberg -2001Sparta1p 
24 10.973h Mathilde L. Tsomanis -2001Københavns IF1p 
25 11.162h Signe Lawson -2002Københavns IF1p 
26 11.222h Hannah Freiberg -2001Københavns IF1p 
27 13.321h Marie E. Molander Pederse -2001Frederiksberg IF1p 
  Afbud1h Henriette Bjerrum -2002Fredensborg Atletik  
  Afbud3h Frederikke Stokkebro Søre -2002Fredensborg Atletik  
  Afbud5h Lilja H. Povlsen -2001Københavns IF  
  Afbud  Anna Sofie Frænde -2001Sparta  
  HOLD
1 28.34 Ida Beiter Bomme (9.39)Sparta30p 
    Clara Elvira Paludan (9.40)   
    Sacha Fagerholm (9.55)   
2 29.48 Viktoria Dommer (9.56)Sparta25p 
    Ingrid Eckhardt (9.74)   
    Liv Nedergaard (10.18)   
3 31.12 Clara Uhd Jepsen (10.25)Københavns IF20p 
    Silja D. Mouritsen (10.38)   
    Vibha Soren (10.49)   
4 31.29 Esther Arce (10.17)Amager Atletik Club19p 
    Sarah Buhl (10.48)   
    Rebekka Andersen (10.64)   
5 31.32 Ellen Lawetz (10.41)Sparta18p 
    Cecilie Boesdal (10.43)   
    Maria Boesdal (10.48)   
6 32.25 Nikoline Ørum-Nielsen (10.62)Sparta17p 
    Signe Grevy (10.67)   
    Thea Forsberg (10.96)   
7 32.86 Emma Chabert (10.73)Københavns IF16p 
    Mathilde L. Tsomanis (10.97)   
    Signe Lawson (11.16)   
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 13.15  
NrResultat NavnKlub  
1 9.30 Ida Beiter Bomme -2001Sparta  
2 9.39 Clara Elvira Paludan -2002Sparta  
3 9.45 Viktoria Dommer -2001Sparta  
4 9.48 Sacha Fagerholm -2001Sparta  
5 9.79 Améli Kampp -2001Frederiksberg IF  
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 10.00  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlubPoints
1 11.612h Ingrid Eckhardt -2001Sparta30p 
2 11.752h Viktoria Dommer -2001Sparta25p 
3 12.262h Ida Beiter Bomme -2001Sparta20p 
4 12.761h Améli Kampp -2001Frederiksberg IF19p 
5 13.371h Emma Strømgaard -2002IK Hellas Roskilde18p 
6 14.641h Sunissa Ronti -2002Amager Atletik Club17p 
7 15.722h Cecilie Boesdal -2001Sparta16p 
  Afbud  Anna Sofie Frænde -2001Sparta  
  HOLD
1 35.62 Ingrid Eckhardt (11.61)Sparta30p 
    Viktoria Dommer (11.75)   
    Ida Beiter Bomme (12.26)   
  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 14.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.10 Signe Grevy -2001Sparta30p 
= 1.10 Esther Arce -2002Amager Atletik Club30p 
3 1.05 Sunissa Ronti -2002Amager Atletik Club20p 
  Afbud Karoline Kjærbo -2001Helsingør IF Atletik  
 0.951.001.051.101.15 
Signe Grevyooooxxx
Esther Arceooooxxx
Sunissa Rontioxoxxoxxx 
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 12.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.91 Ida Beiter Bomme -2001Sparta30p 
2 3.90 Viktoria Dommer -2001Sparta25p 
3 3.80 Ingrid Eckhardt -2001Sparta20p 
4 3.46 Ellen Lawetz -2002Sparta19p 
5 3.41 Vibha Soren -2001Københavns IF18p 
6 3.40 Sacha Fagerholm -2001Sparta17p 
7 3.40 Améli Kampp -2001Frederiksberg IF16p 
8 3.40 Cecilie Boesdal -2001Sparta15p 
9 3.29 Clara Elvira Paludan -2002Sparta14p 
10 3.27 Esther Arce -2002Amager Atletik Club13p 
11 3.23 Signe Grevy -2001Sparta12p 
12 3.19 Clara Uhd Jepsen -2002Københavns IF11p 
13 3.17 Karoline Kjærbo -2001Helsingør IF Atletik10p 
14 3.16 Liv Nedergaard -2002Sparta9p 
15 3.05 Sunissa Ronti -2002Amager Atletik Club8p 
16 3.02 Sarah Buhl -2002Amager Atletik Club7p 
17 3.01 Emma Strømgaard -2002IK Hellas Roskilde6p 
18 2.97 Agnes Rold -2002Helsingør IF Atletik5p 
19 2.95 Nikoline Ørum-Nielsen -2002Sparta4p 
20 2.95 Signe Lawson -2002Københavns IF3p 
21 2.88 Rebekka Andersen -2001Amager Atletik Club2p 
22 2.79 Hannah Freiberg -2001Københavns IF1p 
23 2.78 Thea Forsberg -2001Sparta1p 
24 2.68 Mathilde L. Tsomanis -2001Københavns IF1p 
25 2.68 Emma Chabert -2002Københavns IF1p 
26 2.49 Silja D. Mouritsen -2002Københavns IF1p 
27 2.41 Eva Seixas -2002Københavns IF1p 
28 2.13 Marie E. Molander Pederse -2001Frederiksberg IF1p 
  Afbud Lilja H. Povlsen -2001Københavns IF  
  Afbud Henriette Bjerrum -2002Fredensborg Atletik  
  Afbud Frederikke Stokkebro Søre -2002Fredensborg Atletik  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Cecilie S. Kihl -2002Københavns IF  
 1.runde2.runde3.runde 
Ida Beiter Bomme3.78 3.91 3.84 
Viktoria Dommer3.90 3.90 3.87 
Ingrid Eckhardt3.75 2.93 3.80 
Ellen Lawetz3.39 2.90 3.46 
Vibha Soren3.24 3.41 3.17 
Sacha Fagerholm3.04 3.40 3.30 
Améli Kampp3.40 3.20 3.17 
Cecilie Boesdal3.00 3.40 3.17 
Clara Elvira Paludanx 2.94 3.29 
Esther Arce2.90 3.27 2.94 
Signe Grevy3.05 3.23 3.08 
Clara Uhd Jepsen2.96 2.82 3.19 
Karoline Kjærbo2.88 3.17 2.80 
Liv Nedergaard3.10 3.16 3.02 
Sunissa Ronti2.97 2.73 3.05 
Sarah Buhl2.84 2.80 3.02 
Emma Strømgaard3.01 2.86 2.87 
Agnes Rold2.93 2.97 2.90 
Nikoline Ørum-Nielsen2.92 2.95 2.72 
Signe Lawson2.85 2.74 2.95 
Rebekka Andersen2.88 2.80 x 
Hannah Freiberg2.76 2.79 2.74 
Thea Forsberg2.52 2.78 2.55 
Mathilde L. Tsomanis2.68 2.67 2.57 
Emma Chabert2.40 2.64 2.68 
Silja D. Mouritsen2.49 2.22 2.41 
Eva Seixas2.41 2.13 2.35 
Marie E. Molander Pederse1.92 2.13 1.82 
  HOLD
1 11.61 Ida Beiter Bomme (3.91)Sparta30p 
    Viktoria Dommer (3.90)   
    Ingrid Eckhardt (3.80)   
2 10.26 Ellen Lawetz (3.46)Sparta25p 
    Sacha Fagerholm (3.40)   
    Cecilie Boesdal (3.40)   
3 9.68 Clara Elvira Paludan (3.29)Sparta20p 
    Signe Grevy (3.23)   
    Liv Nedergaard (3.16)   
4 9.55 Vibha Soren (3.41)Københavns IF19p 
    Clara Uhd Jepsen (3.19)   
    Signe Lawson (2.95)   
5 9.34 Esther Arce (3.27)Amager Atletik Club18p 
    Sunissa Ronti (3.05)   
    Sarah Buhl (3.02)   
6 8.15 Hannah Freiberg (2.79)Københavns IF17p 
    Mathilde L. Tsomanis (2.68)   
    Emma Chabert (2.68)   
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 11.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 6.50 Hannah Freiberg -2001Københavns IF30p 
2 5.86 Rebekka Andersen -2001Amager Atletik Club25p 
3 5.81 Sacha Fagerholm -2001Sparta20p 
4 5.71 Ellen Lawetz -2002Sparta19p 
5 5.62 Clara Elvira Paludan -2002Sparta18p 
6 4.93 Signe Lawson -2002Københavns IF17p 
7 4.93 Marie E. Molander Pederse -2001Frederiksberg IF16p 
8 4.78 Sarah Buhl -2002Amager Atletik Club15p 
9 4.74 Agnes Rold -2002Helsingør IF Atletik14p 
10 4.74 Thea Forsberg -2001Sparta13p 
11 4.68 Mathilde L. Tsomanis -2001Københavns IF12p 
12 4.62 Clara Uhd Jepsen -2002Københavns IF11p 
13 4.60 Vibha Soren -2001Københavns IF10p 
14 4.46 Nikoline Ørum-Nielsen -2002Sparta9p 
15 4.40 Silja D. Mouritsen -2002Københavns IF8p 
16 4.38 Eva Seixas -2002Københavns IF7p 
17 4.35 Emma Chabert -2002Københavns IF6p 
18 4.30 Liv Nedergaard -2002Sparta5p 
  Afbud Henriette Bjerrum -2002Fredensborg Atletik  
  Afbud Frederikke Stokkebro Søre -2002Fredensborg Atletik  
  Afbud Lilja H. Povlsen -2001Københavns IF  
  Afbud Anna Sofie Frænde -2001Sparta  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Cecilie S. Kihl -2002Københavns IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Hannah Freiberg5.806.236.356.50
Rebekka Andersen5.835.865.685.64
Sacha Fagerholm5.395.815.515.67
Ellen Lawetz4.87x5.715.60
Clara Elvira Paludan5.625.105.505.24
Signe Lawson4.574.934.684.84
Marie E. Molander Pederse4.684.934.654.31
Sarah Buhl4.034.784.604.69
Agnes Rold4.734.743.514.58
Thea Forsberg4.50x4.634.74
Mathilde L. Tsomanis3.704.094.494.68
Clara Uhd Jepsen3.184.274.624.34
Vibha Soren4.604.404.114.54
Nikoline Ørum-Nielsen4.344.294.463.60
Silja D. Mouritsen3.73x4.403.88
Eva Seixas4.384.264.263.73
Emma Chabert3.344.054.264.35
Liv Nedergaard4.303.903.113.74
  HOLD
1 17.14 Sacha Fagerholm (5.81)Sparta30p 
    Ellen Lawetz (5.71)   
    Clara Elvira Paludan (5.62)   
2 16.11 Hannah Freiberg (6.50)Københavns IF25p 
    Signe Lawson (4.93)   
    Mathilde L. Tsomanis (4.68)   
3 13.62 Clara Uhd Jepsen (4.62)Københavns IF20p 
    Vibha Soren (4.60)   
    Silja D. Mouritsen (4.40)   
4 13.50 Thea Forsberg (4.74)Sparta19p 
    Nikoline Ørum-Nielsen (4.46)   
    Liv Nedergaard (4.30)   
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 11.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1Hal8.3111hFMatilde Maria Christensen -1999Sparta30p 
2 8.6311hFMaria Selck -1999Sparta25p 
3 8.6811hFKlara Eigtved -1999Københavns IF20p 
4 8.8211hFAstrid Lykke -2000Helsingør IF Atletik19p 
5 8.8810hFEmma Eriksen -2000IK Hellas Roskilde18p 
6 8.909h Thea Jensen -1999Glostrup IC17p 
7 8.9111h Frederikke Christensen -1999IK Hellas Roskilde16p 
8 8.989h Mathilde Brix-Priésner -2000Sparta15p 
9 9.008h Simone Hjort -1999Fredensborg Atletik14p 
10 9.079h Sopie Søefeldt -2000Københavns IF13p 
11 9.119h Karla Sonne Søndergaard -1999Sparta12p 
= 9.1110h Suzanne Andersen -2000Sparta12p 
= 9.1110h Caroline Evert -1999Frederiksberg IF12p 
14 9.127h Andrea Steen Sørensen -1999Sparta9p 
15 9.189h Victoria Krüeger -1999Malmö AI8p 
16 9.1910h Freja Lomholt -1999Sparta7p 
17 9.218h Mille Hjort Westergren -1999Sparta6p 
18 9.224h Sigrid Bennedsen -1999Københavns IF5p 
19 9.238h Hannah Illum Petersen -2000Sparta4p 
20 9.438h Julie Falkebo Jensen -2000Sparta3p 
21 9.447h Helena H. Olesen -1999Ballerup Atletik Klub2p 
= 9.447h Freja Gustafsson -1999Frederiksberg IF2p 
23 9.506h Louise Wessel Leroy -1999Sparta1p 
24 9.566h Mille Lindholm Pedersen -1999Sparta1p 
25 9.586h Caroline Lind-Larsen -1999Sparta1p 
26 9.598h Amalie Molander Pedersen -2000Frederiksberg IF1p 
27 9.606h Astrid Bager -1999Sparta1p 
28 9.666h Nanna Andersen -2000IK Hellas Roskilde1p 
29 9.675h Andrea Glad Hommel -2000Sparta1p 
30 9.695h Naja Vinther -2000Helsingør IF Atletik1p 
= 9.697h Laura Nørrung Poulsen -2000Frederiksberg IF1p 
32 9.725h Cecilie Anna Næsby -2000Sparta1p 
33 9.752h Linn Beer -2000IFK Lund1p 
34 9.935h Rita Wilcke -1999Københavns IF1p 
35 10.023h Ebba Mathiesen -2000Københavns IF1p 
36 10.053h Olivia Bagger -1999Sparta1p 
37 10.064h Johanne Munch Skylv -1999Sparta1p 
= 10.065h Annesofie Nielsen -2000Københavns IF1p 
39 10.151h Sofie Reib -2000Fredensborg Atletik1p 
40 10.193h Josephine Amaloo -2000Københavns IF1p 
41 10.234h Sofie Christensen -2000Ballerup Atletik Klub1p 
42 10.274h Mathilde Riis -1999Ballerup Atletik Klub1p 
43 10.342h Sofie Løvenstein -1999Helsingør IF Atletik1p 
44 10.361h Linnea Munk Mikkelsen -2000Helsingør IF Atletik1p 
45 10.383h Bella Vad Pedersen -2000Københavns IF1p 
46 10.682h Emilie Rosenberg -2000Københavns IF1p 
47 10.723h Amanda Amaloo -2000Københavns IF1p 
48 10.771h Mathilde Boye Nielsen -2000Helsingør IF Atletik1p 
49 10.981h Rikke Thomsen -2000Helsingør IF Atletik1p 
50 12.072h Natascha Clausen -1999Helsingør IF Atletik1p 
  Afbud4h Hannah Hviid -2000Københavns IF  
  Afbud7h Anna Mark Helwigh -2000Sparta  
  Afbud10h Olivia Tuokila -2000Sparta  
  HOLD
1 25.92 Matilde Maria Christensen (8.31)Sparta30p 
    Maria Selck (8.63)   
    Mathilde Brix-Priésner (8.98)   
2 26.97 Klara Eigtved (8.68)Københavns IF25p 
    Sopie Søefeldt (9.07)   
    Sigrid Bennedsen (9.22)   
3 27.34 Karla Sonne Søndergaard (9.11)Sparta20p 
    Suzanne Andersen (9.11)   
    Andrea Steen Sørensen (9.12)   
4 27.45 Emma Eriksen (8.88)IK Hellas Roskilde19p 
    Frederikke Christensen (8.91)   
    Nanna Andersen (9.66)   
5 27.63 Freja Lomholt (9.19)Sparta18p 
    Mille Hjort Westergren (9.21)   
    Hannah Illum Petersen (9.23)   
6 28.14 Caroline Evert (9.11)Frederiksberg IF17p 
    Freja Gustafsson (9.44)   
    Amalie Molander Pedersen (9.59)   
7 28.49 Julie Falkebo Jensen (9.43)Sparta16p 
    Louise Wessel Leroy (9.50)   
    Mille Lindholm Pedersen (9.56)   
8 28.85 Caroline Lind-Larsen (9.58)Sparta15p 
    Astrid Bager (9.60)   
    Andrea Glad Hommel (9.67)   
= 28.85 Astrid Lykke (8.82)Helsingør IF Atletik15p 
    Naja Vinther (9.69)   
    Sofie Løvenstein (10.34)   
10 29.83 Cecilie Anna Næsby (9.72)Sparta13p 
    Olivia Bagger (10.05)   
    Johanne Munch Skylv (10.06)   
11 29.94 Helena H. Olesen (9.44)Ballerup Atletik Klub12p 
    Sofie Christensen (10.23)   
    Mathilde Riis (10.27)   
12 30.01 Rita Wilcke (9.93)Københavns IF11p 
    Ebba Mathiesen (10.02)   
    Annesofie Nielsen (10.06)   
13 31.25 Josephine Amaloo (10.19)Københavns IF10p 
    Bella Vad Pedersen (10.38)   
    Emilie Rosenberg (10.68)   
14 32.11 Linnea Munk Mikkelsen (10.36)Helsingør IF Atletik9p 
    Mathilde Boye Nielsen (10.77)   
    Rikke Thomsen (10.98)   
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 13.30  
NrResultat NavnKlub  
1 8.43 Matilde Maria Christensen -1999Sparta  
2 8.72 Maria Selck -1999Sparta  
3 8.73 Klara Eigtved -1999Københavns IF  
4 8.91 Astrid Lykke -2000Helsingør IF Atletik  
5 8.93 Emma Eriksen -2000IK Hellas Roskilde  
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 10.15  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlubPoints
1 10.713h Maria Selck -1999Sparta30p 
2 10.793h Matilde Maria Christensen -1999Sparta25p 
3 10.813h Freja Lomholt -1999Sparta20p 
4 11.412h Andrea Steen Sørensen -1999Sparta19p 
5 11.963h Sofie Rasmussen -2000Københavns IF18p 
6 11.981h Mille Lindholm Pedersen -1999Sparta17p 
7 12.372h Anna Mark Helwigh -2000Sparta16p 
8 12.412h Hannah Illum Petersen -2000Sparta15p 
9 12.652h Astrid Bager -1999Sparta14p 
10 12.851h Emilie Persson -1999Sparta13p 
11 13.011h Linn Beer -2000IFK Lund12p 
12 13.342h Annesofie Nielsen -2000Københavns IF11p 
13 13.961h Sofie Løvenstein -1999Helsingør IF Atletik10p 
14 14.661h Mathilde Boye Nielsen -2000Helsingør IF Atletik9p 
  Afbud3h Astrid Lykke -2000Helsingør IF Atletik  
  Afbud  Anna Lange -1999Greve Atletik  
  HOLD
1 32.31 Maria Selck (10.71)Sparta30p 
    Matilde Maria Christensen (10.79)   
    Freja Lomholt (10.81)   
2 35.76 Andrea Steen Sørensen (11.41)Sparta25p 
    Mille Lindholm Pedersen (11.98)   
    Anna Mark Helwigh (12.37)   
3 37.91 Hannah Illum Petersen (12.41)Sparta20p 
    Astrid Bager (12.65)   
    Emilie Persson (12.85)   
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 11.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.45 Emilie R S Hansen -1999Sparta30p 
2 1.45 Laura Nørrung Poulsen -2000Frederiksberg IF25p 
3 1.40 Klara Eigtved -1999Københavns IF20p 
4 1.30 Caroline Lind-Larsen -1999Sparta19p 
= 1.30 Helena H. Olesen -1999Ballerup Atletik Klub19p 
6 1.30 Emilie Persson -1999Sparta17p 
7 1.25 Linn Beer -2000IFK Lund16p 
8 1.25 Mille Hjort Westergren -1999Sparta15p 
9 1.25 Caroline Tarrasson Hansen -1999Sparta14p 
10 1.15 Nanna Andersen -2000IK Hellas Roskilde13p 
11 1.10 Mathilde Riis -1999Ballerup Atletik Klub12p 
= 1.10 Sofie Rasmussen -2000Københavns IF12p 
13 1.10 Frederikke Christensen -1999IK Hellas Roskilde10p 
  X Rikke Thomsen -2000Helsingør IF Atletik  
  Afbud Nikoline Spang Thomsen -1999Glostrup IC  
  Afbud Olivia Tuokila -2000Sparta  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Anna Lange -1999Greve Atletik  
 1.051.101.151.201.251.301.351.401.451.50 
Emilie R S Hansen     ooooxxx
Laura Nørrung Poulsen   oooooxxoxxx
Klara Eigtved     ooxoxxx 
Caroline Lind-Larsen oooxxoxoxxx   
Helena H. Olesen oooxxoxoxxx   
Emilie Persson    oxxoxxx   
Linn Beer ooooxxx    
Mille Hjort Westergren oooxoxxx    
Caroline Tarrasson Hansenooooxxo xxx   
Nanna Andersenoooxxx      
Mathilde Riis oxxx       
Sofie Rasmussen oxxx       
Frederikke Christensenxoxoxxx       
Rikke Thomsenxxx         
  HOLD
1 4.05 Emilie R S Hansen (1.45)Sparta30p 
    Caroline Lind-Larsen (1.30)   
    Emilie Persson (1.30)   
  PIGER 12-13 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 12.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.15 Maria Selck -1999Sparta30p 
 1.851.952.052.152.25 
Maria Selckoooxxoxxx
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.15  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.791h Matilde Maria Christensen -1999Sparta30p 
2 4.621h Klara Eigtved -1999Københavns IF25p 
3 4.481h Karla Sonne Søndergaard -1999Sparta20p 
4 4.461h Louise Wessel Leroy -1999Sparta19p 
5 4.452h Emma Eriksen -2000IK Hellas Roskilde18p 
6 4.391h Sofie Rasmussen -2000Københavns IF17p 
7 4.372h Simone Hjort -1999Fredensborg Atletik16p 
8 4.372h Emilie R S Hansen -1999Sparta15p 
9 4.301h Andrea Steen Sørensen -1999Sparta14p 
10 4.292h Frederikke Christensen -1999IK Hellas Roskilde13p 
11 4.211h Sigrid Bennedsen -1999Københavns IF12p 
12 4.141h Astrid Lykke -2000Helsingør IF Atletik11p 
13 4.121h Hannah Illum Petersen -2000Sparta10p 
14 4.101h Thea Jensen -1999Glostrup IC9p 
15 4.091h Caroline Evert -1999Frederiksberg IF8p 
16 4.081h Sopie Søefeldt -2000Københavns IF7p 
17 4.041h Julie Falkebo Jensen -2000Sparta6p 
18 3.972h Emilie Persson -1999Sparta5p 
19 3.922h Rita Wilcke -1999Københavns IF4p 
20 3.922h Anna Mark Helwigh -2000Sparta3p 
21 3.911h Mille Lindholm Pedersen -1999Sparta2p 
22 3.821h Astrid Bager -1999Sparta1p 
23 3.802h Ebba Mathiesen -2000Københavns IF1p 
24 3.772h Freja Gustafsson -1999Frederiksberg IF1p 
25 3.712h Caroline Lind-Larsen -1999Sparta1p 
26 3.661h Cecilie Anna Næsby -2000Sparta1p 
27 3.651h Victoria Krüeger -1999Malmö AI1p 
28 3.561h Nanna Andersen -2000IK Hellas Roskilde1p 
29 3.531h Johanne Munch Skylv -1999Sparta1p 
30 3.532h Naja Vinther -2000Helsingør IF Atletik1p 
31 3.471h Olivia Bagger -1999Sparta1p 
32 3.452h Annesofie Nielsen -2000Københavns IF1p 
33 3.432h Josephine Amaloo -2000Københavns IF1p 
34 3.431h Amalie Molander Pedersen -2000Frederiksberg IF1p 
35 3.312h Sofie Løvenstein -1999Helsingør IF Atletik1p 
36 3.271h Andrea Glad Hommel -2000Sparta1p 
37 3.221h Caroline Tarrasson Hansen -1999Sparta1p 
38 3.182h Sofie Reib -2000Fredensborg Atletik1p 
39 3.162h Sofie Christensen -2000Ballerup Atletik Klub1p 
40 3.142h Bella Vad Pedersen -2000Københavns IF1p 
41 3.112h Rikke Thomsen -2000Helsingør IF Atletik1p 
42 3.111h Linnea Munk Mikkelsen -2000Helsingør IF Atletik1p 
43 3.101h Amanda Amaloo -2000Københavns IF1p 
44 2.932h Natascha Clausen -1999Helsingør IF Atletik1p 
45 2.892h Emilie Rosenberg -2000Københavns IF1p 
46 2.892h Mathilde Boye Nielsen -2000Helsingør IF Atletik1p 
  X2h Suzanne Andersen -2000Sparta  
  Afbud2h Freja Lomholt -1999Sparta  
  Afbud2h Hannah Hviid -2000Københavns IF  
  Afbud2h Olivia Tuokila -2000Sparta  
  Afbud2h Laura Nørrung Poulsen -2000Frederiksberg IF  
  Afbud  Nikoline Spang Thomsen -1999Glostrup IC  
  Afbud  Anna Lange -1999Greve Atletik  
 1.runde2.runde3.runde 
Matilde Maria Christensen4.58 4.79 4.79 
Klara Eigtved4.62 4.61 4.37 
Karla Sonne Søndergaard4.33 4.48 4.42 
Louise Wessel Leroy4.46 4.10 3.95 
Emma Eriksenx x 4.45 
Sofie Rasmussen4.28 4.38 4.39 
Simone Hjort4.30 4.33 4.37 
Emilie R S Hansen4.15 4.37 4.26 
Andrea Steen Sørensen4.30 4.08 4.24 
Frederikke Christensen4.17 4.13 4.29 
Sigrid Bennedsen4.14 3.95 4.21 
Astrid Lykke3.90 4.08 4.14 
Hannah Illum Petersen3.78 3.97 4.12 
Thea Jensen4.00 3.97 4.10 
Caroline Evert4.09 4.05 3.90 
Sopie Søefeldt3.87 4.08 3.87 
Julie Falkebo Jensen3.80 3.95 4.04 
Emilie Persson3.97 3.72 3.94 
Rita Wilcke3.67 3.92 3.78 
Anna Mark Helwighx 3.92 x 
Mille Lindholm Pedersen3.81 3.87 3.91 
Astrid Bager3.71 x 3.82 
Ebba Mathiesen3.80 3.80 3.45 
Freja Gustafsson3.77 3.69 3.45 
Caroline Lind-Larsen3.71 3.71 3.69 
Cecilie Anna Næsby3.20 3.32 3.66 
Victoria Krüeger3.40 3.65 3.60 
Nanna Andersen3.54 3.56 3.31 
Johanne Munch Skylv3.21 3.53 3.43 
Naja Vinther3.21 3.33 3.53 
Olivia Bagger3.41 x 3.47 
Annesofie Nielsen3.43 3.10 3.45 
Josephine Amaloo3.39 3.12 3.43 
Amalie Molander Pedersen3.43 3.22 3.32 
Sofie Løvenstein3.20 3.22 3.31 
Andrea Glad Hommel3.08 3.27 3.03 
Caroline Tarrasson Hansen3.22 3.21 x 
Sofie Reib3.18 2.82 2.90 
Sofie Christensen3.16 3.14 3.13 
Bella Vad Pedersen3.14 2.92 3.14 
Rikke Thomsen3.10 3.11 2.68 
Linnea Munk Mikkelsen2.96 2.74 3.11 
Amanda Amaloo3.04 3.09 3.10 
Natascha Clausen2.93 2.79 2.85 
Emilie Rosenberg2.89 2.89 2.84 
Mathilde Boye Nielsen2.84 2.78 2.89 
Suzanne Andersenx x x 
  HOLD
1 13.73 Matilde Maria Christensen (4.79)Sparta30p 
    Karla Sonne Søndergaard (4.48)   
    Louise Wessel Leroy (4.46)   
2 13.22 Klara Eigtved (4.62)Københavns IF25p 
    Sofie Rasmussen (4.39)   
    Sigrid Bennedsen (4.21)   
3 12.79 Emilie R S Hansen (4.37)Sparta20p 
    Andrea Steen Sørensen (4.30)   
    Hannah Illum Petersen (4.12)   
4 12.30 Emma Eriksen (4.45)IK Hellas Roskilde19p 
    Frederikke Christensen (4.29)   
    Nanna Andersen (3.56)   
5 11.93 Julie Falkebo Jensen (4.04)Sparta18p 
    Emilie Persson (3.97)   
    Anna Mark Helwigh (3.92)   
6 11.80 Sopie Søefeldt (4.08)Københavns IF17p 
    Rita Wilcke (3.92)   
    Ebba Mathiesen (3.80)   
7 11.44 Mille Lindholm Pedersen (3.91)Sparta16p 
    Astrid Bager (3.82)   
    Caroline Lind-Larsen (3.71)   
8 11.29 Caroline Evert (4.09)Frederiksberg IF15p 
    Freja Gustafsson (3.77)   
    Amalie Molander Pedersen (3.43)   
9 10.98 Astrid Lykke (4.14)Helsingør IF Atletik14p 
    Naja Vinther (3.53)   
    Sofie Løvenstein (3.31)   
10 10.66 Cecilie Anna Næsby (3.66)Sparta13p 
    Johanne Munch Skylv (3.53)   
    Olivia Bagger (3.47)   
11 10.02 Annesofie Nielsen (3.45)Københavns IF12p 
    Josephine Amaloo (3.43)   
    Bella Vad Pedersen (3.14)   
12 9.15 Rikke Thomsen (3.11)Helsingør IF Atletik11p 
    Linnea Munk Mikkelsen (3.11)   
    Natascha Clausen (2.93)   
13 6.49 Andrea Glad Hommel (3.27)Sparta10p 
    Caroline Tarrasson Hansen (3.22)   
    Suzanne Andersen (X)   
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 10.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 13.18 Thea Jensen -1999Glostrup IC30p 
2 12.71 Emilie R S Hansen -1999Sparta25p 
3 10.03 Karla Sonne Søndergaard -1999Sparta20p 
4 9.90 Cathrine Trodsøe Hansen -1999Køge Atletik19p 
5 9.72 Ane Riber -1999Køge Atletik18p 
6 8.52 Caroline Evert -1999Frederiksberg IF17p 
7 8.08 Emma Eriksen -2000IK Hellas Roskilde16p 
8 7.99 Amalie Molander Pedersen -2000Frederiksberg IF15p 
9 7.75 Rita Wilcke -1999Københavns IF14p 
10 7.70 Suzanne Andersen -2000Sparta13p 
11 7.38 Olivia Bagger -1999Sparta12p 
12 7.31 Sopie Søefeldt -2000Københavns IF11p 
13 7.26 Mathilde Brix-Priésner -2000Sparta10p 
14 7.24 Victoria Krüeger -1999Malmö AI9p 
15 7.19 Caroline Tarrasson Hansen -1999Sparta8p 
16 7.17 Johanne Munch Skylv -1999Sparta7p 
17 7.12 Andrea Glad Hommel -2000Sparta6p 
18 6.92 Julie Falkebo Jensen -2000Sparta5p 
19 6.77 Ebba Mathiesen -2000Københavns IF4p 
20 6.47 Cecilie Anna Næsby -2000Sparta3p 
21 5.77 Sofie Reib -2000Fredensborg Atletik2p 
22 5.38 Bella Vad Pedersen -2000Københavns IF1p 
23 5.28 Amanda Amaloo -2000Københavns IF1p 
24 5.25 Natascha Clausen -1999Helsingør IF Atletik1p 
25 5.06 Josephine Amaloo -2000Københavns IF1p 
  Afbud Nikoline Spang Thomsen -1999Glostrup IC  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Thea Jensen13.18x12.67x
Emilie R S Hansen12.7110.9610.5911.53
Karla Sonne Søndergaard9.749.849.8210.03
Cathrine Trodsøe Hansen8.819.569.909.16
Ane Riber9.689.42x9.72
Caroline Evert8.068.418.528.28
Emma Eriksen7.676.846.938.08
Amalie Molander Pedersen7.787.697.697.99
Rita Wilcke7.487.207.757.38
Suzanne Andersen7.707.687.217.29
Olivia Bagger7.347.316.817.38
Sopie Søefeldt6.367.316.226.64
Mathilde Brix-Priésner6.977.267.016.73
Victoria Krüeger7.247.177.126.60
Caroline Tarrasson Hansen6.777.046.937.19
Johanne Munch Skylv6.017.017.176.55
Andrea Glad Hommel6.976.726.827.12
Julie Falkebo Jensen6.456.926.586.63
Ebba Mathiesen6.775.845.506.40
Cecilie Anna Næsby5.326.216.326.47
Sofie Reib5.265.774.635.06
Bella Vad Pedersen4.565.384.465.15
Amanda Amaloo4.655.284.914.71
Natascha Clausen4.845.255.215.19
Josephine Amaloo4.765.034.535.06
  HOLD
1 30.44 Emilie R S Hansen (12.71)Sparta30p 
    Karla Sonne Søndergaard (10.03)   
    Suzanne Andersen (7.70)   
2 21.83 Olivia Bagger (7.38)Sparta25p 
    Mathilde Brix-Priésner (7.26)   
    Caroline Tarrasson Hansen (7.19)   
= 21.83 Rita Wilcke (7.75)Københavns IF25p 
    Sopie Søefeldt (7.31)   
    Ebba Mathiesen (6.77)   
4 21.21 Johanne Munch Skylv (7.17)Sparta19p 
    Andrea Glad Hommel (7.12)   
    Julie Falkebo Jensen (6.92)   
5 15.72 Bella Vad Pedersen (5.38)Københavns IF18p 
    Amanda Amaloo (5.28)   
    Josephine Amaloo (5.06)   
  PIGER 14-15 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 14.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.206hfLaura Tølløse -1997Sparta30p 
2 8.406hfMira Guldbrandsen -1998Sparta25p 
3 8.595hfCecilie Rosenhagen -1998Helsingør IF Atletik20p 
4 8.614hfIdamarie Olsen -1997Fredensborg Atletik19p 
5 8.655hfKlara Eriksen -1998IK Hellas Roskilde18p 
6 8.665h Katharina Dalsgaard -1998Sparta17p 
7 8.695h Leonora Hede -1998Vordingborg AC16p 
8 8.706h Ditte Schmidt -1997Sparta15p 
9 8.745h Helene Holm Gottlieb -1998Holte Atletik14p 
10 8.753h Karoline Mangor -1998Sparta13p 
11 8.784h Liv Didi Pedersen -1997Københavns IF12p 
12 8.923h Kamille Pi Andersen -1998Københavns IF11p 
13 8.944h Rikke Andersen -1998IK Hellas Roskilde10p 
14 8.951h Anne Søgaard -1998Greve Atletik9p 
15 9.034h Anna Louise Christensen -1997Sparta8p 
= 9.034h Isa Rich -1998Københavns IF8p 
17 9.193h Anna K. Scheibelein -1998Københavns IF6p 
18 9.231h Ane Kjærgaard -1998Sparta5p 
= 9.232h Rosa Nielsen -1998Københavns IF5p 
20 9.443h Andrea Winther Bjerggaard -1998IK Hellas Roskilde3p 
21 9.512h Line Klit -1998Helsingør IF Atletik2p 
22 9.691h Mathilde Vedel -1998IK Hellas Roskilde1p 
23 9.813h Pernille Køhlert Larsen -1998Frederiksberg IF1p 
24 9.862h Hanna Præst Jaqué -1997IK Olympia, Maribo1p 
25 9.941h Helene Theisen -1998FIF Hillerød1p 
26 10.032h Lærke Søgård -1998IK Hellas Roskilde1p 
  Afbud2h Maria-Alexandra Blædel -1998Helsingør IF Atletik  
  Afbud6h Emma Beiter Bomme -1998Sparta  
  Afbud6h Bjørk Juul Eriksen -1997Sparta  
  Afbud  Katja Andresen -1998Amager Atletik Club  
  Afbud  Sofie Revall -1998Greve Atletik  
  HOLD
1 25.26 Laura Tølløse (8.20)Sparta30p 
    Mira Guldbrandsen (8.40)   
    Katharina Dalsgaard (8.66)   
2 26.48 Ditte Schmidt (8.70)Sparta25p 
    Karoline Mangor (8.75)   
    Anna Louise Christensen (9.03)   
3 26.73 Liv Didi Pedersen (8.78)Københavns IF20p 
    Kamille Pi Andersen (8.92)   
    Isa Rich (9.03)   
4 27.03 Klara Eriksen (8.65)IK Hellas Roskilde19p 
    Rikke Andersen (8.94)   
    Andrea Winther Bjerggaard (9.44)   
  PIGER 14-15 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 17.15  
NrResultat NavnKlub  
1 8.17 Laura Tølløse -1997Sparta  
2 8.44 Mira Guldbrandsen -1998Sparta  
3 8.52 Cecilie Rosenhagen -1998Helsingør IF Atletik  
4 8.71 Klara Eriksen -1998IK Hellas Roskilde  
5 8.86 Idamarie Olsen -1997Fredensborg Atletik  
  PIGER 14-15 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 15.45  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 8.00 )
NrResultat NavnKlubPoints
1 9.562h Benedicte Heegaard -1997Sparta30p 
2 9.582h Emma Beiter Bomme -1998Sparta25p 
3 9.762h Mira Guldbrandsen -1998Sparta20p 
4 10.212h Karoline Mangor -1998Sparta19p 
5 10.691h Helene Holm Gottlieb -1998Holte Atletik18p 
6 10.891h Anna Louise Christensen -1997Sparta17p 
7 11.701h Kamille Pi Andersen -1998Københavns IF16p 
  Afbud1h Maria-Alexandra Blædel -1998Helsingør IF Atletik  
  Afbud2h Bjørk Juul Eriksen -1997Sparta  
  Afbud  Emma Basse -1998Amager Atletik Club  
  HOLD
1 28.90 Benedicte Heegaard (9.56)Sparta30p 
    Emma Beiter Bomme (9.58)   
    Mira Guldbrandsen (9.76)   
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 14.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.45 Rikke Andersen -1998IK Hellas Roskilde30p 
2 1.40 Liv Didi Pedersen -1997Københavns IF25p 
3 1.35 Anne Søgaard -1998Greve Atletik20p 
4 1.30 Ditte Schmidt -1997Sparta19p 
5 1.30 Laura Tølløse -1997Sparta18p 
6 1.25 Hanna Præst Jaqué -1997IK Olympia, Maribo17p 
  Afbud Emma Basse -1998Amager Atletik Club  
  Afbud Maria-Alexandra Blædel -1998Helsingør IF Atletik  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Sofie Revall -1998Greve Atletik  
 1.151.201.251.301.351.401.451.50 
Rikke Andersen    xooxxoxxx
Liv Didi Pedersen   oxoxoxxx 
Anne Søgaard  ooxoxxx  
Ditte Schmidt  ooxxx   
Laura Tølløse   xoxxx   
Hanna Præst Jaquéoxooxxx    
  PIGER 14-15 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 12.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.05 Kirstine Odgaard Herr -1997Sparta30p 
2 2.75 Mira Guldbrandsen -1998Sparta25p 
 2.752.852.953.053.153.85 
Kirstine Odgaard Herrooooxxx 
Mira Guldbrandsenxo    xxx
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 16.30  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 5.07 Laura Tølløse -1997Sparta30p 
2 4.84 Benedicte Heegaard -1997Sparta25p 
3 4.82 Katharina Dalsgaard -1998Sparta20p 
4 4.54 Anne Søgaard -1998Greve Atletik19p 
5 4.33 Rikke Andersen -1998IK Hellas Roskilde18p 
6 4.19 Idamarie Olsen -1997Fredensborg Atletik17p 
7 4.17 Klara Eriksen -1998IK Hellas Roskilde16p 
8 4.05 Liv Didi Pedersen -1997Københavns IF15p 
9 4.00 Leonora Hede -1998Vordingborg AC14p 
10 4.00 Helene Holm Gottlieb -1998Holte Atletik13p 
11 3.98 Andrea Winther Bjerggaard -1998IK Hellas Roskilde12p 
12 3.94 Ane Kjærgaard -1998Sparta11p 
13 3.92 Anna K. Scheibelein -1998Københavns IF10p 
14 3.85 Isa Rich -1998Københavns IF9p 
15 3.85 Anna Louise Christensen -1997Sparta8p 
16 3.66 Line Klit -1998Helsingør IF Atletik7p 
17 3.62 Helena Björnvad -1998IK Hellas Roskilde6p 
18 3.37 Rosa Nielsen -1998Københavns IF5p 
19 3.25 Mathilde Vedel -1998IK Hellas Roskilde4p 
20 3.25 Pernille Køhlert Larsen -1998Frederiksberg IF3p 
  X Lærke Søgård -1998IK Hellas Roskilde  
  X Ditte Schmidt -1997Sparta  
  Afbud Emma Beiter Bomme -1998Sparta  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Emma Basse -1998Amager Atletik Club  
  Afbud Katja Andresen -1998Amager Atletik Club  
  Afbud Sofie Revall -1998Greve Atletik  
 1.runde2.runde3.runde 
Laura Tølløse5.07 4.80 x 
Benedicte Heegaardx 4.72 4.84 
Katharina Dalsgaard4.66 4.82 4.78 
Anne Søgaard4.54 4.43 4.14 
Rikke Andersen4.24 4.23 4.33 
Idamarie Olsen4.00 4.19 x 
Klara Eriksen4.17 4.03 4.02 
Liv Didi Pedersen4.00 3.91 4.05 
Leonora Hede3.95 x 4.00 
Helene Holm Gottlieb4.00 3.90 3.70 
Andrea Winther Bjerggaardx 3.98 x 
Ane Kjærgaard3.94 3.78 3.74 
Anna K. Scheibeleinx 3.92 3.89 
Isa Rich3.85 3.82 x 
Anna Louise Christensen3.67 3.66 3.85 
Line Klit3.38 3.66 x 
Helena Björnvad3.57 x 3.62 
Rosa Nielsen3.37 3.25 3.25 
Mathilde Vedel3.20 x 3.25 
Pernille Køhlert Larsen3.25 x x 
Lærke Søgårdx x x 
Ditte Schmidtx x x 
  HOLD
1 14.73 Laura Tølløse (5.07)Sparta30p 
    Benedicte Heegaard (4.84)   
    Katharina Dalsgaard (4.82)   
2 12.48 Rikke Andersen (4.33)IK Hellas Roskilde25p 
    Klara Eriksen (4.17)   
    Andrea Winther Bjerggaard (3.98)   
3 11.82 Liv Didi Pedersen (4.05)Københavns IF20p 
    Anna K. Scheibelein (3.92)   
    Isa Rich (3.85)   
4 7.79 Ane Kjærgaard (3.94)Sparta19p 
    Anna Louise Christensen (3.85)   
    Ditte Schmidt (X)   
5 6.87 Helena Björnvad (3.62)IK Hellas Roskilde18p 
    Mathilde Vedel (3.25)   
    Lærke Søgård (X)   
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 16.00  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 11.18 Karoline Mangor -1998Sparta30p 
2 10.70 Stine Schmidt -1997Sparta25p 
3 10.45 Benedicte Heegaard -1997Sparta20p 
4 9.55 Amanda Lillevang Rasmusse -1997Sparta19p 
5 9.50 Marie-Therese Guidje -1998Helsingør IF Atletik18p 
6 8.63 Bjørk Juul Eriksen -1997Sparta17p 
7 8.46 Mathilde Vedel -1998IK Hellas Roskilde16p 
8 7.98 Line Klit -1998Helsingør IF Atletik15p 
9 7.89 Andrea Winther Bjerggaard -1998IK Hellas Roskilde14p 
10 7.85 Helena Björnvad -1998IK Hellas Roskilde13p 
11 7.63 Emma Kærgaard Larsen -1998Sparta12p 
12 6.71 Klara Eriksen -1998IK Hellas Roskilde11p 
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Katja Andresen -1998Amager Atletik Club  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Karoline Mangor11.1810.459.8510.07
Stine Schmidt10.52x10.5010.70
Benedicte Heegaard10.1310.4510.229.81
Amanda Lillevang Rasmussex9.559.01x
Marie-Therese Guidje9.509.188.639.00
Bjørk Juul Eriksen8.418.537.858.63
Mathilde Vedel6.867.718.468.29
Line Klit7.067.227.667.98
Andrea Winther Bjerggaard7.627.897.277.80
Helena Björnvad7.857.477.137.28
Emma Kærgaard Larsen7.637.427.586.44
Klara Eriksen6.236.716.506.30
  HOLD
1 32.33 Karoline Mangor (11.18)Sparta30p 
    Stine Schmidt (10.70)   
    Benedicte Heegaard (10.45)   
2 25.81 Amanda Lillevang Rasmusse (9.55)Sparta25p 
    Bjørk Juul Eriksen (8.63)   
    Emma Kærgaard Larsen (7.63)   
3 24.20 Mathilde Vedel (8.46)IK Hellas Roskilde20p 
    Andrea Winther Bjerggaard (7.89)   
    Helena Björnvad (7.85)   
  PIGER 16-17 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 14.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.421hfJulia Katinka Bergholt Lø -1995Holte Atletik30p 
2 8.532hfCathrine Vintergaard Ott -1996Sparta25p 
3 8.591hfKaroline Sehested Sie -1996Holte Atletik20p 
= 8.592hfAnnette Nielsen -1996Københavns IF20p 
5 8.602hfNicole Berggreen Laursen -1996IK Hellas Roskilde18p 
6 8.651h Laura Kjøller Petersen -1996Frederiksberg IF17p 
7 8.701h Josefine Müntzberg -1996Sparta16p 
8 8.862h Nanna Ruhvald Madsen -1996Sparta15p 
  HOLD
1 26.09 Cathrine Vintergaard Ott (8.53)Sparta30p 
    Josefine Müntzberg (8.70)   
    Nanna Ruhvald Madsen (8.86)   
  PIGER 16-17 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 17.00  
NrResultat NavnKlub  
1 8.48 Cathrine Vintergaard Ott -1996Sparta  
2 8.53 Julia Katinka Bergholt Lø -1995Holte Atletik  
3 8.59 Nicole Berggreen Laursen -1996IK Hellas Roskilde  
4 8.64 Karoline Sehested Sie -1996Holte Atletik  
5 8.84 Annette Nielsen -1996Københavns IF  
  PIGER 16-17 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 16.00  
  ( 76.2 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )
NrResultat NavnKlubPoints
1 9.86 Julie Dam Jessen -1995IK Hellas Roskilde30p 
2 10.22 Annette Nielsen -1996Københavns IF25p 
3 10.26 Julia Katinka Bergholt Lø -1995Holte Atletik20p 
4 11.29 Nicole Berggreen Laursen -1996IK Hellas Roskilde19p 
  Afbud Lisa Brix -1996Amager Atletik Club  
  PIGER 16-17 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 15.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.55 Julie Dam Jessen -1995IK Hellas Roskilde30p 
2 1.50 Nanna Ruhvald Madsen -1996Sparta25p 
3 1.50 Camilla L. Nielsen -1995Holte Atletik20p 
4 1.45 Lisa Brix -1996Amager Atletik Club19p 
5 1.45 Felicia Reintoft -1995Sparta18p 
6 1.40 Cathrine Vintergaard Ott -1996Sparta17p 
 1.301.351.401.451.501.551.60 
Julie Dam Jessen   oooxxx
Nanna Ruhvald Madsen  oooxxx 
Camilla L. Nielsen  ooxoxxx 
Lisa Brixooooxxx  
Felicia Reintoft ooxxoxxx  
Cathrine Vintergaard Ott ooxxx   
  HOLD
1 4.35 Nanna Ruhvald Madsen (1.50)Sparta30p 
    Felicia Reintoft (1.45)   
    Cathrine Vintergaard Ott (1.40)   
  PIGER 16-17 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 12.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.85 Annette Nielsen -1996Københavns IF30p 
 2.652.752.852.95 
Annette Nielsenoxooxxx
  PIGER 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 18.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.95 Kristina Sieland -1996Sparta30p 
2 4.82 Julie Dam Jessen -1995IK Hellas Roskilde25p 
3 4.69 Cathrine Vintergaard Ott -1996Sparta20p 
4 4.54 Karoline Sehested Sie -1996Holte Atletik19p 
5 4.22 Laura Kjøller Petersen -1996Frederiksberg IF18p 
  X Josefine Müntzberg -1996Sparta  
 1.runde2.runde3.runde 
Kristina Sieland4.78 4.95 4.85 
Julie Dam Jessen4.82 4.11 4.03 
Cathrine Vintergaard Ott4.60 3.18 4.69 
Karoline Sehested Siex x 4.54 
Laura Kjøller Petersenx 4.22 x 
Josefine Müntzbergx x x 
  HOLD
1 9.64 Kristina Sieland (4.95)Sparta30p 
    Cathrine Vintergaard Ott (4.69)   
    Josefine Müntzberg (X)   
  PIGER 16-17 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 17.30  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.84 Lisa Brix -1996Amager Atletik Club30p 
2 7.77 Nanna Ruhvald Madsen -1996Sparta25p 
3 7.76 Nicole Berggreen Laursen -1996IK Hellas Roskilde20p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Lisa Brix8.848.668.048.57
Nanna Ruhvald Madsen7.777.237.127.73
Nicole Berggreen Laursen7.766.807.177.01
  PIGER 18-19 ÅR - 60 METERLØR KL. 14.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.45 Clara Fonnesbæk -1994Trongårdens IF30p 
2 8.49 Karoline Bebe -1993Helsingør IF Atletik25p 
3 9.01 Cecilie Eske Hansen -1993IK Hellas Roskilde20p 
4 9.23 Mette Gravlund Hansen -1994Helsingør IF Atletik19p 
  Afbud Simone Gerstrand -1994Helsingør IF Atletik  
  PIGER 18-19 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 16.00  
  ( 83.8 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )
NrResultat NavnKlubPoints
1 10.16 Karoline Bebe -1993Helsingør IF Atletik30p 
2 10.28 Anne Sofie Olsen -1994Københavns IF25p 
3 11.57 Cecilie Eske Hansen -1993IK Hellas Roskilde20p 
  PIGER 18-19 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 12.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.45 Mette Gravlund Hansen -1994Helsingør IF Atletik30p 
2 3.05 Anne Sofie Olsen -1994Københavns IF25p 
 2.752.853.053.153.253.353.453.55 
Mette Gravlund Hansen  ooxoooxxx
Anne Sofie Olsenoooxxx    
  PIGER 18-19 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 18.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.57 Karoline Bebe -1993Helsingør IF Atletik30p 
 1.runde2.runde3.runde 
Karoline Bebe4.53 4.57 x 
  PIGER 18-19 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 17.30  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 10.48 Anne Sofie Olsen -1994Københavns IF30p 
2 9.20 Mette Gravlund Hansen -1994Helsingør IF Atletik25p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Anne Sofie Olsen10.439.759.4610.48
Mette Gravlund Hansen8.558.739.169.20
  KVINDER SENIOR - 60 METERLØR KL. 14.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 9.50 Maria Hansen -1990Københavns IF30p 
  KVINDER SENIOR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 18.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.06 Maria Hansen -1990Københavns IF30p 
  Afbud Ronja Egsmose -1987Københavns IF  
 1.runde2.runde3.runde 
Maria Hansen3.67 3.97 4.06 
  KVINDER SENIOR - KUGLESTØDLØR KL. 17.15  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.80 Maria Hansen -1990Københavns IF30p 
  Afbud Ronja Egsmose -1987Københavns IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Maria Hansen8.628.418.008.80
  DRENGE 8-9 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 12.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1hal9.364hfWilliam Daugård Osula -2003Sparta30p 
2 9.644hfSofus Peter Lassen -2003Sparta25p 
3 9.874hfSebastian Monneret -2003Amager Atletik Club20p 
4 9.954hfWilliam Wittendorf -2003Sparta19p 
5 10.143hfEmil Borch -2003IK Hellas Roskilde18p 
6 10.224h Hugo Rasmussen -2003IK Hellas Roskilde17p 
7 10.481h Mikkel K. Svendsen -2003Fredensborg Atletik16p 
8 10.601h Ole Frieboe Olsen -2003AK Delta15p 
9 11.193h William Elsner -2003Københavns IF14p 
10 11.452h Alxander Cordrey -2004Fredensborg Atletik13p 
11 11.913h Alfred Carl Christensen -2004Sparta12p 
12 12.132h Peter Grevy Ejstrup -2004Sparta11p 
13 12.171h Emil Løber Qvist -2005Bagsværd Atletik Klub10p 
14 12.471h Vincent Korznbeck -2003Helsingør IF Atletik9p 
15 12.681h Noah Christian Steen -2004Bagsværd Atletik Klub8p 
16 12.932h Sebastian Thulstrup -2004Sparta7p 
17 12.982h August Lund Frederiksen -2003Sparta6p 
  Afbud3h Noah Riis Treloggen -2004Sparta  
  Afbud3h Jakob H. B. Andersen -2003Sparta  
  Afbud  Valdemar Max Larsen -2003FIF Hillerød  
  HOLD
1 28.95 William Daugård Osula (9.36)Sparta30p 
    Sofus Peter Lassen (9.64)   
    William Wittendorf (9.95)   
2 36.97 Alfred Carl Christensen (11.91)Sparta25p 
    Peter Grevy Ejstrup (12.13)   
    Sebastian Thulstrup (12.93)   
  DRENGE 8-9 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 13.45  
NrResultat NavnKlub  
1 9.47 William Daugård Osula -2003Sparta  
2 9.99 Sebastian Monneret -2003Amager Atletik Club  
3 10.03 William Wittendorf -2003Sparta  
4 10.31 Emil Borch -2003IK Hellas Roskilde  
  Afbud Sofus Peter Lassen -2003Sparta  
  DRENGE 8-9 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 10.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.00 William Daugård Osula -2003Sparta30p 
2 0.90 Ole Frieboe Olsen -2003AK Delta25p 
3 0.90 Alfred Carl Christensen -2004Sparta20p 
4 0.80 Peter Grevy Ejstrup -2004Sparta19p 
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Valdemar Max Larsen -2003FIF Hillerød  
 0.800.850.900.951.001.03 
William Daugård Osulaoxooxoxxoxxx
Ole Frieboe Olsenoooxxx  
Alfred Carl Christensenoxooxxx  
Peter Grevy Ejstrupoxxx    
  HOLD
1 2.70 William Daugård Osula (1.00)Sparta30p 
    Alfred Carl Christensen (0.90)   
    Peter Grevy Ejstrup (0.80)   
  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 10.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.03 William Daugård Osula -2003Sparta30p 
2 3.66 Sofus Peter Lassen -2003Sparta25p 
3 3.48 William Wittendorf -2003Sparta20p 
4 3.37 Hugo Rasmussen -2003IK Hellas Roskilde19p 
5 3.25 Emil Borch -2003IK Hellas Roskilde18p 
6 3.16 Ole Frieboe Olsen -2003AK Delta17p 
7 3.09 Mikkel K. Svendsen -2003Fredensborg Atletik16p 
8 2.88 Sebastian Monneret -2003Amager Atletik Club15p 
9 2.68 William Elsner -2003Københavns IF14p 
10 2.60 Alxander Cordrey -2004Fredensborg Atletik13p 
11 2.43 Peter Grevy Ejstrup -2004Sparta12p 
12 2.37 Emil Løber Qvist -2005Bagsværd Atletik Klub11p 
13 2.30 Alfred Carl Christensen -2004Sparta10p 
14 2.17 August Lund Frederiksen -2003Sparta9p 
15 1.99 Noah Christian Steen -2004Bagsværd Atletik Klub8p 
  Afbud Jakob H. B. Andersen -2003Sparta  
  Afbud Vincent Korznbeck -2003Helsingør IF Atletik  
  Afbud Noah Riis Treloggen -2004Sparta  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Valdemar Max Larsen -2003FIF Hillerød  
 1.runde2.runde3.runde 
William Daugård Osula3.92 3.74 4.03 
Sofus Peter Lassen3.66 3.58 3.51 
William Wittendorf3.33 3.43 3.48 
Hugo Rasmussen2.86 3.08 3.37 
Emil Borch3.25 3.07 3.07 
Ole Frieboe Olsen3.16 2.94 3.04 
Mikkel K. Svendsen3.09 2.91 3.04 
Sebastian Monneret2.88 2.70 2.81 
William Elsner2.68 2.65 x 
Alxander Cordrey2.60 2.37 2.41 
Peter Grevy Ejstrup2.43 2.21 2.36 
Emil Løber Qvist2.37 2.28 2.25 
Alfred Carl Christensen2.30 2.28 2.28 
August Lund Frederiksen2.17 2.00 1.94 
Noah Christian Steen1.91 1.99 x 
  HOLD
1 11.17 William Daugård Osula (4.03)Sparta30p 
    Sofus Peter Lassen (3.66)   
    William Wittendorf (3.48)   
2 6.90 Peter Grevy Ejstrup (2.43)Sparta25p 
    Alfred Carl Christensen (2.30)   
    August Lund Frederiksen (2.17)   
  DRENGE 8-9 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 13.30  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 6.33 Sofus Peter Lassen -2003Sparta30p 
2 5.65 Emil Borch -2003IK Hellas Roskilde25p 
3 5.51 Sebastian Monneret -2003Amager Atletik Club20p 
4 5.42 William Elsner -2003Københavns IF19p 
5 5.19 Hugo Rasmussen -2003IK Hellas Roskilde18p 
6 4.74 Mikkel K. Svendsen -2003Fredensborg Atletik17p 
7 4.71 Alxander Cordrey -2004Fredensborg Atletik16p 
8 4.02 Vincent Korznbeck -2003Helsingør IF Atletik15p 
9 3.92 Sebastian Thulstrup -2004Sparta14p 
10 3.35 Emil Løber Qvist -2005Bagsværd Atletik Klub13p 
11 3.22 August Lund Frederiksen -2003Sparta12p 
12 2.93 Noah Christian Steen -2004Bagsværd Atletik Klub11p 
  Afbud Noah Riis Treloggen -2004Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Sofus Peter Lassen6.056.046.246.33
Emil Borch5.655.255.375.11
Sebastian Monneret5.394.565.515.30
William Elsner4.985.425.165.25
Hugo Rasmussen5.194.924.715.06
Mikkel K. Svendsen4.743.824.214.60
Alxander Cordrey3.534.713.944.07
Vincent Korznbeck3.613.503.794.02
Sebastian Thulstrupx3.42x3.92
Emil Løber Qvist2.762.123.352.15
August Lund Frederiksen2.973.223.153.02
Noah Christian Steen2.802.932.432.23
  HOLD
1 13.47 Sofus Peter Lassen (6.33)Sparta30p 
    Sebastian Thulstrup (3.92)   
    August Lund Frederiksen (3.22)   
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 12.15  
NrResultat NavnKlubPoints
1 9.296hfMagnus Skjøtt Jensen -2001Sparta30p 
2 9.566hfValdemar Holze -2002Helsingør IF Atletik25p 
3 9.796hfSebastian Larsen -2001Amager Atletik Club20p 
4 9.801hfNikolai Janussen -2001Holte Atletik19p 
5 9.846hfVillads Schou -2001Københavns IF18p 
6 9.885h Oswald S. Carstensen -2002Sparta17p 
7 9.942h Micas Engelhardt Holm -2002Gullfoss16p 
= 9.943h Vincent Plas -2001Sparta16p 
9 9.956h Conrad Lind -2001Sparta14p 
10 9.982h Anton Holm Gehrig -2001FIF Hillerød13p 
11 10.035h Philip Z. Ellefsen -2001Københavns IF12p 
12 10.065h Tobias Olsen -2001Fredensborg Atletik11p 
13 10.084h Benjamin Clausen -2002Helsingør IF Atletik10p 
14 10.201h Tobias Andersson -2002Greve Atletik9p 
15 10.211h Anders Emil Busk -2001Sparta8p 
16 10.422h Matteo Fregonaro -2001Frederiksberg IF7p 
17 10.452h William Bagger -2002Helsingør IF Atletik6p 
18 10.485h William Lee Meyrick -2002IK Hellas Roskilde5p 
19 10.634h Christian Wøldike Kilsdal -2002Amager Atletik Club4p 
20 10.722h Mathias Brynck -2002Sparta3p 
21 10.741h Sejr Havndrup -2002IK Hellas Roskilde2p 
22 10.754h Jonathan Thulstrup -2001Sparta1p 
23 10.824h Anders V. Jensen -2001Københavns IF1p 
24 11.043h Emil Lundsby -2002Københavns IF1p 
25 11.803h Asbjørn Birkelund -2002Københavns IF1p 
26 12.103h Robert H. Raahauge -2001Københavns IF1p 
27 12.323h William i Dali Aarfing -2002Københavns IF1p 
  Afbud4h August Hermann -2002IK Hellas Roskilde  
  Afbud5h Filip Merdovic -2001Københavns IF  
  HOLD
1 29.11 Magnus Skjøtt Jensen (9.29)Sparta30p 
    Oswald S. Carstensen (9.88)   
    Vincent Plas (9.94)   
2 30.09 Valdemar Holze (9.56)Helsingør IF Atletik25p 
    Benjamin Clausen (10.08)   
    William Bagger (10.45)   
3 30.69 Villads Schou (9.84)Københavns IF20p 
    Philip Z. Ellefsen (10.03)   
    Anders V. Jensen (10.82)   
4 30.88 Conrad Lind (9.95)Sparta19p 
    Anders Emil Busk (10.21)   
    Mathias Brynck (10.72)   
5 34.94 Emil Lundsby (11.04)Københavns IF18p 
    Asbjørn Birkelund (11.80)   
    Robert H. Raahauge (12.10)   
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 13.30  
NrResultat NavnKlub  
1 9.20 Magnus Skjøtt Jensen -2001Sparta  
2 9.46 Valdemar Holze -2002Helsingør IF Atletik  
3 9.83 Sebastian Larsen -2001Amager Atletik Club  
4 9.94 Villads Schou -2001Københavns IF  
5 10.01 Nikolai Janussen -2001Holte Atletik  
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 10.00  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlubPoints
1 11.961h Valdemar Holze -2002Helsingør IF Atletik30p 
2 12.332h Villads Schou -2001Københavns IF25p 
3 12.543h Conrad Lind -2001Sparta20p 
4 12.751h Anders Emil Busk -2001Sparta19p 
5 12.793h Sebastian Larsen -2001Amager Atletik Club18p 
6 12.973h Vincent Plas -2001Sparta17p 
7 13.281h Frederik Borch -2001IK Hellas Roskilde16p 
8 13.533h Sofus Klem Fich -2001Sparta15p 
9 13.962h Tobias Andersson -2002Greve Atletik14p 
10 14.302h Oskar Løwenstein -2002Helsingør IF Atletik13p 
11 16.422h Martin Christensen -2002Helsingør IF Atletik12p 
  Afbud1h Filip Merdovic -2001Københavns IF  
  HOLD
1 38.26 Conrad Lind (12.54)Sparta30p 
    Anders Emil Busk (12.75)   
    Vincent Plas (12.97)   
2 42.68 Valdemar Holze (11.96)Helsingør IF Atletik25p 
    Oskar Løwenstein (14.30)   
    Martin Christensen (16.42)   
  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.05 William Bagger -2002Helsingør IF Atletik30p 
2 1.05 Sofus Klem Fich -2001Sparta25p 
3 1.00 Tobias Andersson -2002Greve Atletik20p 
4 0.85 Martin Christensen -2002Helsingør IF Atletik19p 
  X Johannes Fich -2002Helsingør IF Atletik  
 0.850.900.951.001.051.10 
William Bagger ooooxxx
Sofus Klem Fichooooxoxxx
Tobias Andersson  ooxxx 
Martin Christensenxxoxxx    
Johannes Fichxxx     
  HOLD
1 1.90 William Bagger (1.05)Helsingør IF Atletik30p 
    Martin Christensen (0.85)   
    Johannes Fich (X)   
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.15  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.35 Magnus Skjøtt Jensen -2001Sparta30p 
2 3.75 Conrad Lind -2001Sparta25p 
3 3.69 Sebastian Larsen -2001Amager Atletik Club20p 
4 3.64 Tobias Olsen -2001Fredensborg Atletik19p 
5 3.60 Micas Engelhardt Holm -2002Gullfoss18p 
6 3.58 Villads Schou -2001Københavns IF17p 
7 3.55 Anton Holm Gehrig -2001FIF Hillerød16p 
8 3.50 Valdemar Holze -2002Helsingør IF Atletik15p 
9 3.45 Vincent Plas -2001Sparta14p 
10 3.41 Sofus Klem Fich -2001Sparta13p 
11 3.40 Frederik Borch -2001IK Hellas Roskilde12p 
12 3.38 William Bagger -2002Helsingør IF Atletik11p 
13 3.35 Anders Emil Busk -2001Sparta10p 
14 3.25 Oswald S. Carstensen -2002Sparta9p 
15 3.24 William Lee Meyrick -2002IK Hellas Roskilde8p 
16 3.20 Sejr Havndrup -2002IK Hellas Roskilde7p 
17 3.12 Philip Z. Ellefsen -2001Københavns IF6p 
18 3.08 Benjamin Clausen -2002Helsingør IF Atletik5p 
19 3.04 Jonathan Thulstrup -2001Sparta4p 
20 3.03 Mathias Brynck -2002Sparta3p 
21 2.99 Matteo Fregonaro -2001Frederiksberg IF2p 
22 2.94 Anders V. Jensen -2001Københavns IF1p 
23 2.84 Emil Lundsby -2002Københavns IF1p 
24 2.79 Christian Wøldike Kilsdal -2002Amager Atletik Club1p 
25 2.70 Johannes Fich -2002Helsingør IF Atletik1p 
26 2.70 Asbjørn Birkelund -2002Københavns IF1p 
27 2.42 William i Dali Aarfing -2002Københavns IF1p 
28 2.41 Robert H. Raahauge -2001Københavns IF1p 
29 2.31 Martin Christensen -2002Helsingør IF Atletik1p 
  X Oskar Løwenstein -2002Helsingør IF Atletik  
  Afbud Filip Merdovic -2001Københavns IF  
  Afbud August Hermann -2002IK Hellas Roskilde  
 1.runde2.runde3.runde 
Magnus Skjøtt Jensen4.35 3.98 4.06 
Conrad Lind3.75 3.56 3.74 
Sebastian Larsen3.36 3.69 3.41 
Tobias Olsen3.59 3.62 3.64 
Micas Engelhardt Holm3.60 3.59 3.30 
Villads Schoux 3.37 3.58 
Anton Holm Gehrig3.55 3.25 3.41 
Valdemar Holze3.50 x x 
Vincent Plas3.45 3.37 3.32 
Sofus Klem Fichx 3.41 3.20 
Frederik Borch3.40 x 3.37 
William Bagger3.38 3.23 3.02 
Anders Emil Busk3.21 3.15 3.35 
Oswald S. Carstensen3.18 3.25 3.18 
William Lee Meyrick3.10 3.24 3.10 
Sejr Havndrup3.20 2.96 2.90 
Philip Z. Ellefsen3.11 3.12 3.07 
Benjamin Clausenx 3.08 2.85 
Jonathan Thulstrup2.91 2.90 3.04 
Mathias Brynck3.03 3.02 x 
Matteo Fregonaro2.99 2.88 2.82 
Anders V. Jensen2.94 2.88 2.89 
Emil Lundsby2.74 2.84 2.24 
Christian Wøldike Kilsdal2.79 2.52 2.38 
Johannes Fich2.70 2.43 2.62 
Asbjørn Birkelund2.26 2.70 2.59 
William i Dali Aarfing2.35 2.42 2.27 
Robert H. Raahauge2.36 2.26 2.41 
Martin Christensen2.30 2.31 x 
Oskar Løwensteinx x x 
  HOLD
1 11.55 Magnus Skjøtt Jensen (4.35)Sparta30p 
    Conrad Lind (3.75)   
    Vincent Plas (3.45)   
2 10.01 Sofus Klem Fich (3.41)Sparta25p 
    Anders Emil Busk (3.35)   
    Oswald S. Carstensen (3.25)   
3 9.96 Valdemar Holze (3.50)Helsingør IF Atletik20p 
    William Bagger (3.38)   
    Benjamin Clausen (3.08)   
4 9.84 Frederik Borch (3.40)IK Hellas Roskilde19p 
    William Lee Meyrick (3.24)   
    Sejr Havndrup (3.20)   
5 9.64 Villads Schou (3.58)Københavns IF18p 
    Philip Z. Ellefsen (3.12)   
    Anders V. Jensen (2.94)   
6 7.96 Emil Lundsby (2.84)Københavns IF17p 
    Asbjørn Birkelund (2.70)   
    William i Dali Aarfing (2.42)   
7 5.01 Johannes Fich (2.70)Helsingør IF Atletik16p 
    Martin Christensen (2.31)   
    Oskar Løwenstein (X)   
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.15  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.94 Magnus Skjøtt Jensen -2001Sparta30p 
2 7.99 William Lee Meyrick -2002IK Hellas Roskilde25p 
3 7.30 Jonathan Thulstrup -2001Sparta20p 
4 7.25 Anders V. Jensen -2001Københavns IF19p 
5 6.98 Tobias Olsen -2001Fredensborg Atletik18p 
6 6.83 Philip Z. Ellefsen -2001Københavns IF17p 
7 6.71 Frederik Borch -2001IK Hellas Roskilde16p 
8 6.60 Sejr Havndrup -2002IK Hellas Roskilde15p 
9 6.41 Mathias Brynck -2002Sparta14p 
10 6.13 Oskar Løwenstein -2002Helsingør IF Atletik13p 
11 6.13 Oswald S. Carstensen -2002Sparta12p 
12 5.65 Emil Lundsby -2002Københavns IF11p 
13 5.34 Robert H. Raahauge -2001Københavns IF10p 
14 5.13 Johannes Fich -2002Helsingør IF Atletik9p 
15 5.11 William i Dali Aarfing -2002Københavns IF8p 
16 4.95 Asbjørn Birkelund -2002Københavns IF7p 
17 4.84 Matteo Fregonaro -2001Frederiksberg IF6p 
  Afbud August Hermann -2002IK Hellas Roskilde  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Magnus Skjøtt Jensen8.697.348.948.42
William Lee Meyrick7.466.997.417.99
Jonathan Thulstrup7.306.947.14x
Anders V. Jensen7.257.046.566.84
Tobias Olsen6.986.536.496.49
Philip Z. Ellefsen6.806.836.215.82
Frederik Borch6.716.466.666.63
Sejr Havndrup6.286.60x5.44
Mathias Brynck4.876.415.625.70
Oskar Løwenstein5.976.135.984.75
Oswald S. Carstensen5.045.456.134.97
Emil Lundsby5.425.655.40x
Robert H. Raahaugex5.115.295.34
Johannes Fich5.015.134.514.88
William i Dali Aarfing4.994.903.845.11
Asbjørn Birkelund4.494.464.674.95
Matteo Fregonaro4.764.544.84x
  HOLD
1 22.65 Magnus Skjøtt Jensen (8.94)Sparta30p 
    Jonathan Thulstrup (7.30)   
    Mathias Brynck (6.41)   
2 21.30 William Lee Meyrick (7.99)IK Hellas Roskilde25p 
    Frederik Borch (6.71)   
    Sejr Havndrup (6.60)   
3 19.73 Anders V. Jensen (7.25)Københavns IF20p 
    Philip Z. Ellefsen (6.83)   
    Emil Lundsby (5.65)   
4 15.40 Robert H. Raahauge (5.34)Københavns IF19p 
    William i Dali Aarfing (5.11)   
    Asbjørn Birkelund (4.95)   
  DRENGE 12-13 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 12.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.186hfPeter Andersson -1999Greve Atletik30p 
2 8.586hfJacob Hvorup -1999Amager Atletik Club25p 
3 8.641hfMathias Janussen -1999Holte Atletik20p 
4 8.896hfJonathan Makwarth -2000Københavns IF19p 
5 8.965hfOskar Lundin -1999Sparta18p 
6 9.086h Peter Moll Berg -2000Sparta17p 
7 9.225h Sebastian Nielsen -2000Sparta16p 
8 9.462h Vitus Ø. Horsted -2000Fredensborg Atletik15p 
9 9.552h Kasper Frandati -1999Helsingør IF Atletik14p 
= 9.555h Frederik Engborg Thede -2000Sparta14p 
11 9.581h Alexander Bonde-Jacobsen -2000Køge Atletik12p 
12 9.714h Jonathan A. Hansen -2000Københavns IF11p 
13 9.752h Mathias P. Kveiborg -2000Ballerup Atletik Klub10p 
14 9.824h Jacob Rasmussen -2000Amager Atletik Club9p 
15 9.883h Marcus Kylling Wagner -2000Holte Atletik8p 
16 9.893h Pelle S. Jespersen -1999Københavns IF7p 
= 9.894h Rasmus Søndergaard -2000Københavns IF7p 
18 9.911h Julius Lunde Søgaard -2000Holte Atletik5p 
19 9.954h Mikkel Bertram-Mikkelsen -1999Københavns IF4p 
20 9.973h Mads Hauxner -1999Ballerup Atletik Klub3p 
21 10.121h Christoffer Bernsen -2000Sparta2p 
22 10.184h Jonathan Rentoft Larsen -2000Sparta1p 
23 10.223h Kasper Clausen -2000Københavns IF1p 
24 10.403h Johan Lethonen -1999Københavns IF1p 
25 10.542h Matthæus Vámosi -2000Helsingør IF Atletik1p 
26 10.611h Mikkel Andersen -1999Helsingør IF Atletik1p 
= 10.612h Edvard Restorff-Liliegree -2000Københavns IF1p 
  Afbud5h Andreas Yde -1999IK Hellas Roskilde  
  Afbud5h Theodor Gilhøj -2000Bagsværd Atletik Klub  
  Afbud6h Flipe Bahamondes -1999Frederiksberg IF  
  HOLD
1 27.26 Oskar Lundin (8.96)Sparta30p 
    Peter Moll Berg (9.08)   
    Sebastian Nielsen (9.22)   
2 28.43 Mathias Janussen (8.64)Holte Atletik25p 
    Marcus Kylling Wagner (9.88)   
    Julius Lunde Søgaard (9.91)   
3 28.49 Jonathan Makwarth (8.89)Københavns IF20p 
    Jonathan A. Hansen (9.71)   
    Pelle S. Jespersen (9.89)   
4 29.85 Frederik Engborg Thede (9.55)Sparta19p 
    Christoffer Bernsen (10.12)   
    Jonathan Rentoft Larsen (10.18)   
5 30.06 Rasmus Søndergaard (9.89)Københavns IF18p 
    Mikkel Bertram-Mikkelsen (9.95)   
    Kasper Clausen (10.22)   
6 30.70 Kasper Frandati (9.55)Helsingør IF Atletik17p 
    Matthæus Vámosi (10.54)   
    Mikkel Andersen (10.61)   
  DRENGE 12-13 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 13.45  
NrResultat NavnKlub  
1 8.04 Peter Andersson -1999Greve Atletik  
2 8.59 Jacob Hvorup -1999Amager Atletik Club  
3 8.78 Mathias Janussen -1999Holte Atletik  
4 9.00 Jonathan Makwarth -2000Københavns IF  
5 9.52 Oskar Lundin -1999Sparta  
  DRENGE 12-13 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 10.15  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 8.00 )
NrResultat NavnKlubPoints
1 9.953h Peter Andersson -1999Greve Atletik30p 
2 10.463h Mads Lund -2000Sparta25p 
3 10.593h Emil Ipsen -1999Ballerup Atletik Klub20p 
4 10.643h Oliver Chabert -1999Greve Atletik19p 
5 11.122h Jacob Hvorup -1999Amager Atletik Club18p 
6 11.381h Rasmus Jacobsen -1999Helsingør IF Atletik17p 
7 11.593h Peter M. Adamsen -2000Københavns IF16p 
8 11.762h Peter Moll Berg -2000Sparta15p 
9 12.911h Kasper Frandati -1999Helsingør IF Atletik14p 
10 13.671h Julius Lunde Søgaard -2000Holte Atletik13p 
11 13.812h Alexander Bonde-Jacobsen -2000Køge Atletik12p 
  Afbud1h Matthæus Vámosi -2000Helsingør IF Atletik  
  Afbud2h Emil Bruun -1999Helsingør IF Atletik  
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 10.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.50 Emil Ipsen -1999Ballerup Atletik Klub30p 
2 1.45 Oliver Chabert -1999Greve Atletik25p 
3 1.45 Rasmus Jacobsen -1999Helsingør IF Atletik20p 
4 1.35 Casper Jørgensen -1999Amager Atletik Club19p 
5 1.25 Johan Lethonen -1999Københavns IF18p 
6 1.20 Alexander Bonde-Jacobsen -2000Køge Atletik17p 
7 1.15 Peter Bjørn Reland -2000Holte Atletik16p 
  Afbud Emil Bruun -1999Helsingør IF Atletik  
 1.101.151.201.251.301.351.401.451.50 
Emil Ipsen  ooooxoxoxxo
Oliver Chabert  ooooxooxxx
Rasmus Jacobsenooooooxoxoxxx
Casper Jørgensen  oooxoxxx  
Johan Lethonenooooxxx    
Alexander Bonde-Jacobsenooxxoxxx     
Peter Bjørn Relandoxo xxx     
  DRENGE 12-13 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 14.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.25 Emil Ipsen -1999Ballerup Atletik Klub30p 
2 2.15 Casper Jørgensen -1999Amager Atletik Club25p 
3 2.05 Oliver Chabert -1999Greve Atletik20p 
4 1.85 Peter M. Adamsen -2000Københavns IF19p 
  X Peter Bjørn Reland -2000Holte Atletik  
 0.161.551.651.751.851.952.052.152.252.35 
Emil Ipsen   oxoooooxxx
Casper Jørgensen  xooxoxooxxx 
Oliver Chabert  ooooxoxxx  
Peter M. Adamsen ooooxxx    
Peter Bjørn Reland xxx        
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 14.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.89 Peter Andersson -1999Greve Atletik30p 
2 4.47 Jacob Hvorup -1999Amager Atletik Club25p 
3 4.39 Mads Lund -2000Sparta20p 
4 4.34 Peter Moll Berg -2000Sparta19p 
5 4.30 Oskar Lundin -1999Sparta18p 
6 4.08 Jonathan Makwarth -2000Københavns IF17p 
7 4.01 Frederik Engborg Thede -2000Sparta16p 
8 3.89 Sebastian Nielsen -2000Sparta15p 
9 3.84 Jonathan A. Hansen -2000Københavns IF14p 
10 3.66 Kasper Frandati -1999Helsingør IF Atletik13p 
11 3.58 Rasmus Søndergaard -2000Københavns IF12p 
12 3.56 Mathias P. Kveiborg -2000Ballerup Atletik Klub11p 
13 3.46 Johan Lethonen -1999Københavns IF10p 
14 3.46 Jonathan Rentoft Larsen -2000Sparta9p 
15 3.45 Peter Bjørn Reland -2000Holte Atletik8p 
16 3.42 Mikkel Bertram-Mikkelsen -1999Københavns IF7p 
17 3.39 Jacob Rasmussen -2000Amager Atletik Club6p 
18 3.16 Vitus Ø. Horsted -2000Fredensborg Atletik5p 
19 3.13 Kasper Clausen -2000Københavns IF4p 
20 3.01 Matthæus Vámosi -2000Helsingør IF Atletik3p 
21 2.93 Marcus Kylling Wagner -2000Holte Atletik2p 
22 2.91 Edvard Restorff-Liliegree -2000Københavns IF1p 
23 2.77 Mikkel Andersen -1999Helsingør IF Atletik1p 
  Afbud Rasmus Jacobsen -1999Helsingør IF Atletik  
  Afbud Andreas Yde -1999IK Hellas Roskilde  
  Afbud Emil Bruun -1999Helsingør IF Atletik  
  Afbud Flipe Bahamondes -1999Frederiksberg IF  
 1.runde2.runde3.runde 
Peter Andersson4.84 4.89 3.51 
Jacob Hvorup4.47 4.28 4.16 
Mads Lund4.39 4.37 4.36 
Peter Moll Berg4.24 4.09 4.34 
Oskar Lundin4.09 4.15 4.30 
Jonathan Makwarth3.98 4.08 3.74 
Frederik Engborg Thede4.01 x 3.99 
Sebastian Nielsen3.89 x 3.82 
Jonathan A. Hansen3.46 3.84 3.69 
Kasper Frandati3.66 3.56 3.37 
Rasmus Søndergaard3.34 3.47 3.58 
Mathias P. Kveiborg3.54 3.54 3.56 
Johan Lethonenx 3.40 3.46 
Jonathan Rentoft Larsen3.32 3.32 3.46 
Peter Bjørn Reland3.32 3.45 3.33 
Mikkel Bertram-Mikkelsenx 3.32 3.42 
Jacob Rasmussen3.39 3.38 3.38 
Vitus Ø. Horsted3.16 x 2.63 
Kasper Clausen3.10 3.13 3.12 
Matthæus Vámosi3.01 2.97 2.45 
Marcus Kylling Wagner2.93 2.75 2.15 
Edvard Restorff-Liliegree2.79 2.81 2.91 
Mikkel Andersenx 2.64 2.77 
  HOLD
1 13.03 Mads Lund (4.39)Sparta30p 
    Peter Moll Berg (4.34)   
    Oskar Lundin (4.30)   
2 11.50 Jonathan Makwarth (4.08)Københavns IF25p 
    Jonathan A. Hansen (3.84)   
    Rasmus Søndergaard (3.58)   
3 11.36 Frederik Engborg Thede (4.01)Sparta20p 
    Sebastian Nielsen (3.89)   
    Jonathan Rentoft Larsen (3.46)   
4 10.01 Johan Lethonen (3.46)Københavns IF19p 
    Mikkel Bertram-Mikkelsen (3.42)   
    Kasper Clausen (3.13)   
5 9.44 Kasper Frandati (3.66)Helsingør IF Atletik18p 
    Matthæus Vámosi (3.01)   
    Mikkel Andersen (2.77)   
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 12.00  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 9.77 Casper Jørgensen -1999Amager Atletik Club30p 
2 8.13 Mads Lund -2000Sparta25p 
3 8.01 Oskar Lundin -1999Sparta20p 
4 7.72 Mads Ringsted -1999Københavns IF19p 
5 7.40 Flipe Bahamondes -1999Frederiksberg IF18p 
6 7.27 Sebastian Nielsen -2000Sparta17p 
7 7.21 Mathias P. Kveiborg -2000Ballerup Atletik Klub16p 
8 7.04 Peter M. Adamsen -2000Københavns IF15p 
9 7.01 Jonathan Makwarth -2000Københavns IF14p 
10 7.00 Mads Hauxner -1999Ballerup Atletik Klub13p 
11 6.89 Mikkel Bertram-Mikkelsen -1999Københavns IF12p 
12 6.68 Theodor Gilhøj -2000Bagsværd Atletik Klub11p 
13 5.99 Jonathan Rentoft Larsen -2000Sparta10p 
14 5.90 Rasmus Søndergaard -2000Københavns IF9p 
15 5.76 Marcus Kylling Wagner -2000Holte Atletik8p 
= 5.76 Vitus Ø. Horsted -2000Fredensborg Atletik8p 
17 5.71 Kasper Clausen -2000Københavns IF6p 
18 5.71 Frederik Engborg Thede -2000Sparta5p 
19 5.58 Jacob Rasmussen -2000Amager Atletik Club4p 
20 5.28 Edvard Restorff-Liliegree -2000Københavns IF3p 
21 4.69 Jonathan A. Hansen -2000Københavns IF2p 
22 4.56 Mikkel Andersen -1999Helsingør IF Atletik1p 
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Christopher Kongsted -1999Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Casper Jørgensen9.519.309.119.77
Mads Lund8.038.038.137.31
Oskar Lundin8.017.617.677.36
Mads Ringsted7.727.37x7.35
Flipe Bahamondes7.407.086.827.29
Sebastian Nielsen6.816.616.537.27
Mathias P. Kveiborg7.217.017.126.52
Peter M. Adamsen7.046.746.626.08
Jonathan Makwarth6.976.937.016.66
Mads Hauxner6.866.916.777.00
Mikkel Bertram-Mikkelsen6.895.936.315.77
Theodor Gilhøj6.326.066.496.68
Jonathan Rentoft Larsen5.995.884.875.10
Rasmus Søndergaard5.154.654.895.90
Marcus Kylling Wagner3.705.645.095.76
Vitus Ø. Horsted3.705.645.095.76
Kasper Clausen5.584.824.985.71
Frederik Engborg Thede5.715.334.495.11
Jacob Rasmussen4.665.374.795.58
Edvard Restorff-Liliegree5.284.774.824.95
Jonathan A. Hansen4.174.624.694.23
Mikkel Andersen4.184.564.314.28
  HOLD
1 23.41 Mads Lund (8.13)Sparta30p 
    Oskar Lundin (8.01)   
    Sebastian Nielsen (7.27)   
2 21.77 Mads Ringsted (7.72)Københavns IF25p 
    Peter M. Adamsen (7.04)   
    Jonathan Makwarth (7.01)   
3 18.50 Mikkel Bertram-Mikkelsen (6.89)Københavns IF20p 
    Rasmus Søndergaard (5.90)   
    Kasper Clausen (5.71)   
  DRENGE 14-15 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 15.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 7.644hfSimon Traore -1998Sparta30p 
2 7.804hfSebastian Valentin Buscha -1997Bagsværd Atletik Klub25p 
3 7.954hfNicolai Lind Andersen -1998Sparta20p 
4 8.053hfChistian Bang Jensen -1997Helsingør IF Atletik19p 
5 8.402hfAnton Basse -1997Amager Atletik Club18p 
6 8.523h Nikolai Graves -1998Helsingør IF Atletik17p 
7 8.552h Denis Petrov -1998Københavns IF16p 
8 8.612h Peter Rasmussen -1998Amager Atletik Club15p 
9 8.752h Victor Perez Tidmand -1998Glostrup IC14p 
10 8.981h Carl Rundle -1997Frederiksberg IF13p 
11 9.291h Joachim Glenthøj -1997FIF Hillerød12p 
12 9.391h Villads Clausen -1998Amager Atletik Club11p 
13 10.041h Laurits Børgesen -1998IK Olympia, Maribo10p 
  Afbud3h Magnus Sylvester -1997Sparta  
  Afbud3h Virgil Topholm Hartmann -1998Sparta  
  Afbud3h Jeppe Steenberg Heltbech -1997Helsingør IF Atletik  
  Afbud4h Oliver Durafour -1997Helsingør IF Atletik  
  Afbud4h Mathias Mørk -1997Helsingør IF Atletik  
  Afbud  Valdemar Svejstrup -1997Holte Atletik  
  Afbud  Nicolai Scott Damgaard -1998Bagsværd Atletik Klub  
  HOLD
1 26.40 Anton Basse (8.40)Amager Atletik Club30p 
    Peter Rasmussen (8.61)   
    Villads Clausen (9.39)   
  DRENGE 14-15 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 17.30  
NrResultat NavnKlub  
1 7.66 Simon Traore -1998Sparta  
2 7.68 Sebastian Valentin Buscha -1997Bagsværd Atletik Klub  
3 7.95 Nicolai Lind Andersen -1998Sparta  
4 8.11 Chistian Bang Jensen -1997Helsingør IF Atletik  
  Afbud Anton Basse -1997Amager Atletik Club  
  DRENGE 14-15 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 16.15  
  ( 83.8 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.592h Simon Traore -1998Sparta30p 
2 9.462h Chistian Bang Jensen -1997Helsingør IF Atletik25p 
3 9.612h Mikkel Lysholt Petersen -1997Sparta20p 
4 9.751h Sebastian RomerGreve Atletik19p 
5 9.982h Joachim Munksgaard -1997Amager Atletik Club18p 
6 10.811h Gustav Lundholm Nielsen -1998Sparta17p 
  Afbud1h Anton Basse -1997Amager Atletik Club  
  Afbud1h Magnus Sylvester -1997Sparta  
  Afbud1h Villads Clausen -1998Amager Atletik Club  
  Afbud2h Oliver Durafour -1997Helsingør IF Atletik  
  HOLD
1 29.01 Simon Traore (8.59)Sparta30p 
    Mikkel Lysholt Petersen (9.61)   
    Gustav Lundholm Nielsen (10.81)   
  DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 17.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.55 Mikkel Lysholt Petersen -1997Sparta30p 
2 1.45 Aske Petersen -1998Helsingør IF Atletik25p 
3 1.40 Gustav Lundholm Nielsen -1998Sparta20p 
= 1.40 Joachim Glenthøj -1997FIF Hillerød20p 
5 1.35 Joachim Munksgaard -1997Amager Atletik Club18p 
6 1.25 Laurits Børgesen -1998IK Olympia, Maribo17p 
  Afbud Magnus Sylvester -1997Sparta  
 1.201.251.301.351.401.451.501.551.60 
Mikkel Lysholt Petersen     oxooxxx
Aske Petersen  oooxoxxx  
Gustav Lundholm Nielsen  ooxxoxxx   
Joachim Glenthøjooooxxoxxx   
Joachim Munksgaard  ooxxx    
Laurits Børgesenooxxx      
  DRENGE 14-15 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 14.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.85 Oliver Durafour -1997Helsingør IF Atletik30p 
2 3.15 Simon Raunholt -1997Helsingør IF Atletik25p 
3 3.05 Virgil Topholm Hartmann -1998Sparta20p 
4 2.85 Albert Lund Kuhlmann -1997Sparta19p 
  X Aske Petersen -1998Helsingør IF Atletik  
 2.352.752.852.953.053.153.253.353.453.553.653.753.853.95 
Oliver Durafour       oooxxoxoxxoxxx
Simon Raunholt  o ooxxx       
Virgil Topholm Hartmann xooooxxx        
Albert Lund Kuhlmann ooxxx          
Aske Petersenxxx             
  HOLD
1 7.00 Oliver Durafour (3.85)Helsingør IF Atletik30p 
    Simon Raunholt (3.15)   
    Aske Petersen (X)   
  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 15.45  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 5.70 Simon Traore -1998Sparta30p 
2 5.60 Albert Lund Kuhlmann -1997Sparta25p 
3 4.96 Mikkel Lysholt Petersen -1997Sparta20p 
4 4.75 Peter Rasmussen -1998Amager Atletik Club19p 
5 4.58 Christopher Holmbjerg Jen -1997Holte Atletik18p 
6 4.30 Victor Perez Tidmand -1998Glostrup IC17p 
7 4.29 Anton Basse -1997Amager Atletik Club16p 
8 4.24 Carl Rundle -1997Frederiksberg IF15p 
  X Nicolai Lind Andersen -1998Sparta  
  X August Hallberg -1998Sparta  
  X Villads Clausen -1998Amager Atletik Club  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Valdemar Svejstrup -1997Holte Atletik  
  Afbud Nicolai Scott Damgaard -1998Bagsværd Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde 
Simon Traorex 5.70 x 
Albert Lund Kuhlmann5.38 5.54 5.60 
Mikkel Lysholt Petersenx 4.88 4.96 
Peter Rasmussen4.39 4.75 4.73 
Christopher Holmbjerg Jenx 4.58 4.52 
Victor Perez Tidmandx 4.30 4.09 
Anton Basse4.29 x x 
Carl Rundle4.24 x 4.04 
Nicolai Lind Andersenx x x 
August Hallbergx x x 
Villads Clausenx x x 
  HOLD
1 16.26 Simon Traore (5.70)Sparta30p 
    Albert Lund Kuhlmann (5.60)   
    Mikkel Lysholt Petersen (4.96)   
2 9.04 Peter Rasmussen (4.75)Amager Atletik Club25p 
    Anton Basse (4.29)   
    Villads Clausen (X)   
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 16.45  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 12.39 Albert Lund Kuhlmann -1997Sparta30p 
2 12.12 Jonathan Olav Svendsen -1998Sparta25p 
3 11.90 Nicolai Lind Andersen -1998Sparta20p 
4 10.40 Christopher Holmbjerg Jen -1997Holte Atletik19p 
5 9.79 Frederik Riber -1997Køge Atletik18p 
6 9.63 Joachim Munksgaard -1997Amager Atletik Club17p 
7 9.37 Denis Petrov -1998Københavns IF16p 
8 8.36 Joachim Glenthøj -1997FIF Hillerød15p 
9 7.58 August Hallberg -1998Sparta14p 
10 7.39 Gustav Lundholm Nielsen -1998Sparta13p 
11 7.08 Carl Rundle -1997Frederiksberg IF12p 
12 7.06 Peter Rasmussen -1998Amager Atletik Club11p 
  X Nicholas W Søjnæs -1998Sparta  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Valdemar Svejstrup -1997Holte Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Albert Lund Kuhlmann11.33x12.39x
Jonathan Olav Svendsen11.7312.1211.7311.85
Nicolai Lind Andersen11.1211.8011.5611.90
Christopher Holmbjerg Jen10.3310.1710.3510.40
Frederik Riber9.79x9.51x
Joachim Munksgaardxxx9.63
Denis Petrov8.989.378.218.92
Joachim Glenthøj8.198.367.928.05
August Hallberg7.587.407.417.05
Gustav Lundholm Nielsenx6.967.397.09
Carl Rundle7.086.31xx
Peter Rasmussen7.057.027.06x
Nicholas W Søjnæsxxxx
  HOLD
1 36.41 Albert Lund Kuhlmann (12.39)Sparta30p 
    Jonathan Olav Svendsen (12.12)   
    Nicolai Lind Andersen (11.90)   
2 14.97 August Hallberg (7.58)Sparta25p 
    Gustav Lundholm Nielsen (7.39)   
    Nicholas W Søjnæs (X)   
  DRENGE 16-17 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 15.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 7.42fManfred Nielsen -1995Køge Atletik30p 
2 7.48fTobias Åxman -1996Holte Atletik25p 
3 7.99fOliver Kjær Kjellberg -1995Helsingør IF Atletik20p 
4 8.13fJørgen Baun Høst -1996Bagsværd Atletik Klub19p 
5 8.48fKristian Kolbye -1996Amager Atletik Club18p 
  DRENGE 16-17 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 17.45  
NrResultat NavnKlub  
1 7.43 Manfred Nielsen -1995Køge Atletik  
2 7.55 Tobias Åxman -1996Holte Atletik  
3 7.97 Oliver Kjær Kjellberg -1995Helsingør IF Atletik  
4 8.04 Jørgen Baun Høst -1996Bagsværd Atletik Klub  
  Afbud Kristian Kolbye -1996Amager Atletik Club  
  DRENGE 16-17 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 16.30  
  ( 91.4 CM, 5 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 9.72 )
NrResultat NavnKlubPoints
1 9.73 Emil Breum Eriksen -1995IK Hellas Roskilde30p 
2 10.42 Oliver Ian Seider -1996IK Olympia, Maribo25p 
  DRENGE 16-17 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 16.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.72 Emil Breum Eriksen -1995IK Hellas Roskilde30p 
  Afbud Oliver Ian Seider -1996IK Olympia, Maribo  
 1.501.601.651.721.75 
Emil Breum Eriksenooxxooxxx
  DRENGE 16-17 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 14.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.55 Mikkel Ringsted -1996Københavns IF30p 
2 3.35 Kristian Kolbye -1996Amager Atletik Club25p 
 3.353.453.553.65 
Mikkel Ringstedoooxxx
Kristian Kolbyexxo xxx 
  DRENGE 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 17.30  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 5.94 Lukas Björnvad -1995IK Hellas Roskilde30p 
2 5.49 Tobias Åxman -1996Holte Atletik25p 
  Afbud Oliver Ian Seider -1996IK Olympia, Maribo  
 1.runde2.runde3.runde 
Lukas Björnvad5.94 x 5.93 
Tobias Åxman5.37 x 5.49 
  DRENGE 16-17 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 15.00  
  ( 5.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 14.30 Lukas Björnvad -1995IK Hellas Roskilde30p 
2 10.34 Emil Breum Eriksen -1995IK Hellas Roskilde25p 
3 10.19 Thorvald S. Jørgensen -1995Sparta20p 
4 9.63 Kristian Kolbye -1996Amager Atletik Club19p 
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Stefan Miang Mortensen -1996Bagsværd Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Lukas Björnvad13.9613.5214.3013.00
Emil Breum Eriksen10.129.319.1610.34
Thorvald S. Jørgensen8.7010.197.539.45
Kristian Kolbye8.778.65x9.63
  DRENGE 18-19 ÅR - 60 METERLØR KL. 15.15  
NrResultat NavnKlubPoints
1 7.30 Gustav Frank -1994Helsingør IF Atletik30p 
2 7.45 Sebastian Kordt Lassen -1993Holte Atletik25p 
3 7.58 Alexandre Guidje -1994Helsingør IF Atletik20p 
4 7.89 Thor Mølbak Jensen -1994Holte Atletik19p 
  Afbud Emil Storgaard -1994Københavns IF  
  DRENGE 18-19 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 16.30  
  ( 99.1 CM, 5 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 9.72 )
NrResultat NavnKlubPoints
1 9.00 Frederik Loft -1993Sparta30p 
  DRENGE 18-19 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 14.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.35 Frederik Loft -1993Sparta30p 
  X Andreas MadsenSparta  
 3.053.253.353.45 
Frederik Loft ooxxx
Andreas Madsenxxx   
  DRENGE 18-19 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 17.30  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 6.15 Jakob Slipsager -1993Sparta30p 
2 5.50 Thor Mølbak Jensen -1994Holte Atletik25p 
 1.runde2.runde3.runde 
Jakob Slipsager6.15 x 5.80 
Thor Mølbak Jensenx 5.33 5.50 
  DRENGE 18-19 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 15.00  
  ( 6.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 15.19 Andreas Ellegaard -1993Sparta30p 
2 12.82 Jakob Slipsager -1993Sparta25p 
3 12.59 Martin Heegaard -1993Sparta20p 
4 9.84 Andreas MadsenSparta19p 
5 9.17 Emil Storgaard -1994Københavns IF18p 
6 8.61 Mikkel Hansen -1993Københavns IF17p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Andreas Ellegaard14.8014.2615.1515.19
Jakob Slipsager12.4812.8212.21x
Martin Heegaard12.5812.4512.5912.44
Andreas Madsen9.84x8.839.43
Emil Storgaard8.747.828.829.17
Mikkel Hansen8.438.118.308.61
  HOLD
1 40.60 Andreas Ellegaard (15.19)Sparta30p 
    Jakob Slipsager (12.82)   
    Martin Heegaard (12.59)   
  MÆND SENIOR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 15.15  
NrResultat NavnKlubPoints
1 7.512hfNikolaj Olsen -1991IK Hellas Roskilde30p 
2 7.692hfOle Wæver -1960Trongårdens IF25p 
3 8.151hfLeif E. NIelsen -1957Glostrup IC20p 
4 8.161hfKnud Erik Pedersen -1960FIF Hillerød19p 
5 8.271hfJohann Als -1990Fredensborg Atletik18p 
  Afbud2h Martin Juhl -1973Københavns IF  
  Afbud2h Esben Kryger -1980FIF Hillerød  
  Afbud  André Flor -1973FIF Hillerød  
  MÆND SENIOR - 60 METER - FINALELØR KL. 17.45  
NrResultat NavnKlub  
1 7.48 Nikolaj Olsen -1991IK Hellas Roskilde  
2 7.55 Ole Wæver -1960Trongårdens IF  
3 8.39 Johann Als -1990Fredensborg Atletik  
  Afbud Leif E. NIelsen -1957Glostrup IC  
  Afbud Knud Erik Pedersen -1960FIF Hillerød  
  MÆND SENIOR - HØJDESPRINGLØR KL. 16.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.50 Knud Erik Pedersen -1960FIF Hillerød30p 
  Afbud Klaus Præst Jaqué -1992Ballerup Atletik Klub  
 1.451.501.55 
Knud Erik Pedersenooxxx
  MÆND SENIOR - STANGSPRINGLØR KL. 14.30  
NrResultat NavnKlub  
  X Leif Cocq-Rasmussen -1991Københavns IF  
  X Adonis Jusufovic -1971Helsingør IF Atletik  
 3.453.55 
Leif Cocq-Rasmussenxxx 
Adonis Jusufovic xxx
  MÆND SENIOR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 17.30  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 5.52 Thomas Andersson -1969Greve Atletik30p 
2 5.33 Knud Erik Pedersen -1960FIF Hillerød25p 
  Afbud Klaus Præst Jaqué -1992Ballerup Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde 
Thomas Anderssonx 5.51 5.52 
Knud Erik Pedersenx 5.33 5.15 
  MÆND SENIOR - KUGLESTØDLØR KL. 15.00  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 9.84 Adonis Jusufovic -1971Helsingør IF Atletik30p 
2 9.58 Esben Kryger -1980FIF Hillerød25p 
  Afbud Martin Juhl -1973Københavns IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Adonis Jusufovic9.84xx9.10
Esben Kryger9.279.359.589.18


Genereret af MARS version 2.0.0.341 lørdag den 25. februar 2012 klokken 18:19