RESULTATER
Kronborg Games
3. afdeling 24. marts 2012
Snekkersten Hallen
Arrangør: Helsingør IF Atletik
  PIGER 8-9 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 11.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1HR9.475hFMarie Falkebo Jensen -2003Sparta30p 
2 9.735hFRebecka Krüeger -2003Malmö AI25p 
3=PR9.985hFKarla Schärfe -2003Sparta20p 
4 10.215hFFilippa Zäll -2003Ängelholms IF19p 
5=PR10.424hFLouise Sæbye Carøe -2001Bagsværd Atletik Klub18p 
6 10.495h Clara Reib -2003Fredensborg Atletik17p 
7PR10.654h Anna Katrine Larsen -2003FIF Hillerød16p 
8PR10.904h Maja Bielecki Merklin -2004Bagsværd Atletik Klub15p 
9 10.924h Maya Rostoft -2003Sparta14p 
10PR11.022h Maria Hvorup Slott -2001Amager Atletik Club13p 
11PR11.223h Annika Vinther -2004Helsingør IF Atletik12p 
12PR11.443h Cornelia Vámosi -2004Helsingør IF Atletik11p 
13PR11.482h Asta Ellermann-Kingombe -2004Sparta10p 
14PR11.541h Shila Petersen -2003Fredensborg Atletik9p 
15 11.614h Emilie Kirst -2004Sparta8p 
16 11.853h Emma Elisabeth Flor -2005FIF Hillerød7p 
17 11.993h Maja Basballe -2003Helsingør IF Atletik6p 
18 12.033h Klara Thers-Sonne -2004Sparta5p 
19PR12.232h Amalie L. Mammen -2004Bagsværd Atletik Klub4p 
20 12.511h Julie Konrad Hellelund -2003Bagsværd Atletik Klub3p 
21 13.232h Sara-Louise Andersen -2004Amager Atletik Club2p 
22PR13.681h Madeleine Martedal Rohlff -2006Bagsværd Atletik Klub1p 
23PR13.731h Ida Mørck -2006Bagsværd Atletik Klub1p 
  Ej mødt2h Mikkeline Rosenmeier -2003Bagsværd Atletik Klub  
  HOLD
1 30.37 Marie Falkebo Jensen (9.47)Sparta30p 
    Karla Schärfe (9.98)   
    Maya Rostoft (10.92)   
2 33.55 Louise Sæbye Carøe (10.42)Bagsværd Atletik Klub25p 
    Maja Bielecki Merklin (10.90)   
    Amalie L. Mammen (12.23)   
3 34.65 Annika Vinther (11.22)Helsingør IF Atletik20p 
    Cornelia Vámosi (11.44)   
    Maja Basballe (11.99)   
4 35.12 Asta Ellermann-Kingombe (11.48)Sparta19p 
    Emilie Kirst (11.61)   
    Klara Thers-Sonne (12.03)   
5 39.92 Julie Konrad Hellelund (12.51)Bagsværd Atletik Klub18p 
    Madeleine Martedal Rohlff (13.68)   
    Ida Mørck (13.73)   
  PIGER 8-9 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 13.15  
NrResultat NavnKlub  
1 9.53 Marie Falkebo Jensen -2003Sparta  
2 9.80 Rebecka Krüeger -2003Malmö AI  
3PR9.88 Karla Schärfe -2003Sparta  
4PR10.09 Louise Sæbye Carøe -2001Bagsværd Atletik Klub  
5 10.26 Filippa Zäll -2003Ängelholms IF  
  PIGER 8-9 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 13.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.15 Rebecka Krüeger -2003Malmö AI30p 
2 0.95 Emilie Kirst -2004Sparta25p 
3PR0.90 Maya Rostoft -2003Sparta20p 
 0.800.850.900.951.001.051.101.151.18 
Rebecka Krüeger  oooooxoxxx
Emilie Kirst  ooxxx    
Maya Rostoftooxoxxx     
  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 10.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1PR3.63 Karla Schärfe -2003Sparta30p 
2 3.50 Marie Falkebo Jensen -2003Sparta25p 
3PR3.29 Louise Sæbye Carøe -2001Bagsværd Atletik Klub20p 
4PR3.06 Anna Katrine Larsen -2003FIF Hillerød19p 
5PR3.06 Clara Reib -2003Fredensborg Atletik18p 
6PR3.05 Maya Rostoft -2003Sparta17p 
7 2.98 Filippa Zäll -2003Ängelholms IF16p 
8PR2.68 Maja Bielecki Merklin -2004Bagsværd Atletik Klub15p 
9 2.67 Emilie Kirst -2004Sparta14p 
10PR2.66 Shila Petersen -2003Fredensborg Atletik13p 
11 2.55 Maria Hvorup Slott -2001Amager Atletik Club12p 
12 2.43 Amalie L. Mammen -2004Bagsværd Atletik Klub11p 
13PR2.43 Klara Thers-Sonne -2004Sparta10p 
14 2.40 Cornelia Vámosi -2004Helsingør IF Atletik9p 
15 2.40 Annika Vinther -2004Helsingør IF Atletik8p 
16 2.37 Julie Konrad Hellelund -2003Bagsværd Atletik Klub7p 
17 2.36 Emma Elisabeth Flor -2005FIF Hillerød6p 
18PR2.19 Sara-Louise Andersen -2004Amager Atletik Club5p 
19PR2.05 Asta Ellermann-Kingombe -2004Sparta4p 
20 1.93 Maja Basballe -2003Helsingør IF Atletik3p 
21PR1.90 Ida Mørck -2006Bagsværd Atletik Klub2p 
22 1.88 Madeleine Martedal Rohlff -2006Bagsværd Atletik Klub1p 
  Ej mødt Mikkeline Rosenmeier -2003Bagsværd Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde 
Karla Schärfe3.63 3.33 3.29 
Marie Falkebo Jensen3.50 3.25 3.16 
Louise Sæbye Carøe3.29 3.23 3.11 
Anna Katrine Larsen2.90 3.06 3.05 
Clara Reib2.86 3.03 3.06 
Maya Rostoft2.93 2.79 3.05 
Filippa Zäll2.98 2.88 2.92 
Maja Bielecki Merklin2.63 2.58 2.68 
Emilie Kirst2.67 2.62 2.57 
Shila Petersen2.66 2.46 2.48 
Maria Hvorup Slott2.55 2.50 2.50 
Amalie L. Mammen2.30 2.43 2.24 
Klara Thers-Sonne2.43 2.18 2.21 
Cornelia Vámosi2.40 2.36 2.14 
Annika Vinther2.28 2.40 2.19 
Julie Konrad Hellelund2.23 2.25 2.37 
Emma Elisabeth Flor2.18 2.17 2.36 
Sara-Louise Andersen2.05 x 2.19 
Asta Ellermann-Kingombe2.05 1.91 2.02 
Maja Basballe1.86 1.91 1.93 
Ida Mørck1.90 1.80 1.83 
Madeleine Martedal Rohlff1.85 1.74 1.88 
  HOLD
1 10.18 Karla Schärfe (3.63)Sparta30p 
    Marie Falkebo Jensen (3.50)   
    Maya Rostoft (3.05)   
2 8.40 Louise Sæbye Carøe (3.29)Bagsværd Atletik Klub25p 
    Maja Bielecki Merklin (2.68)   
    Amalie L. Mammen (2.43)   
3 7.15 Emilie Kirst (2.67)Sparta20p 
    Klara Thers-Sonne (2.43)   
    Asta Ellermann-Kingombe (2.05)   
4 6.73 Cornelia Vámosi (2.40)Helsingør IF Atletik19p 
    Annika Vinther (2.40)   
    Maja Basballe (1.93)   
5 6.15 Julie Konrad Hellelund (2.37)Bagsværd Atletik Klub18p 
    Ida Mørck (1.90)   
    Madeleine Martedal Rohlff (1.88)   
  PIGER 8-9 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 13.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1PR5.65 Karla Schärfe -2003Sparta30p 
2 5.63 Rebecka Krüeger -2003Malmö AI25p 
3PR5.51 Marie Falkebo Jensen -2003Sparta20p 
4PR4.69 Anna Katrine Larsen -2003FIF Hillerød19p 
5PR4.46 Maja Bielecki Merklin -2004Bagsværd Atletik Klub18p 
6 4.45 Filippa Zäll -2003Ängelholms IF17p 
7PR4.38 Maria Hvorup Slott -2001Amager Atletik Club16p 
8 4.23 Clara Reib -2003Fredensborg Atletik15p 
9PR4.09 Klara Thers-Sonne -2004Sparta14p 
10PR3.46 Cornelia Vámosi -2004Helsingør IF Atletik13p 
11 3.44 Julie Konrad Hellelund -2003Bagsværd Atletik Klub12p 
12PR3.43 Asta Ellermann-Kingombe -2004Sparta11p 
13 3.28 Sara-Louise Andersen -2004Amager Atletik Club10p 
14 3.25 Amalie L. Mammen -2004Bagsværd Atletik Klub9p 
15PR3.22 Emma Elisabeth Flor -2005FIF Hillerød8p 
16PR3.13 Shila Petersen -2003Fredensborg Atletik7p 
17 2.42 Maja Basballe -2003Helsingør IF Atletik6p 
18PR2.19 Madeleine Martedal Rohlff -2006Bagsværd Atletik Klub5p 
19 1.95 Ida Mørck -2006Bagsværd Atletik Klub4p 
  Ej mødt Mikkeline Rosenmeier -2003Bagsværd Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Karla Schärfe5.655.284.825.25
Rebecka Krüeger4.985.635.595.30
Marie Falkebo Jensen5.105.514.844.85
Anna Katrine Larsen4.414.344.694.57
Maja Bielecki Merklin4.194.244.463.78
Filippa Zäll4.304.454.164.28
Maria Hvorup Slott3.883.824.264.38
Clara Reib4.234.193.353.33
Klara Thers-Sonne4.093.783.733.60
Cornelia Vámosi3.343.083.163.46
Julie Konrad Hellelund3.293.442.833.28
Asta Ellermann-Kingombe3.13x3.432.58
Sara-Louise Andersen3.093.282.662.76
Amalie L. Mammen3.253.082.732.96
Emma Elisabeth Flor3.222.922.99x
Shila Petersen2.793.132.482.56
Maja Basballe2.172.422.362.08
Madeleine Martedal Rohlff2.13x2.191.50
Ida Mørck1.391.361.441.95
  HOLD
1 15.25 Karla Schärfe (5.65)Sparta30p 
    Marie Falkebo Jensen (5.51)   
    Klara Thers-Sonne (4.09)   
2 11.15 Maja Bielecki Merklin (4.46)Bagsværd Atletik Klub25p 
    Julie Konrad Hellelund (3.44)   
    Amalie L. Mammen (3.25)   
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 10.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1PR9.208hFIda Beiter Bomme -2001Sparta30p 
2PR9.348hFViktoria Dommer -2001Sparta25p 
3 9.428hFClara Elvira Paludan -2002Sparta20p 
4PR9.517hFLilja H. Povlsen -2001Københavns IF19p 
5 9.588hFSacha Fagerholm -2001Sparta18p 
6PR9.667h Katrine Kidal -2001Frederiksberg IF17p 
7 9.848h Ingrid Eckhardt -2001Sparta16p 
8PR9.986h Clara Uhd Jepsen -2002Københavns IF15p 
9PR10.047h Esther Arce -2002Amager Atletik Club14p 
10PR10.087h Liv Nedergaard -2002Sparta13p 
11 10.256h Agnes Rold -2002Helsingør IF Atletik12p 
12 10.432h Inés Maret -2002Sparta11p 
13PR10.455h Rebekka Andersen -2001Amager Atletik Club10p 
14PR10.555h Nikoline Ørum-Nielsen -2002Sparta9p 
15 10.561h Olivia Overgaard -2001Frederiksberg IF8p 
16 10.585h Vibha Soren -2001Københavns IF7p 
17 10.592h Laura Haslund -2001Frederiksberg IF6p 
18PR10.624h Thea Forsberg -2001Sparta5p 
19 10.705h Emma Strømgaard -2002IK Hellas Roskilde4p 
20PR10.752h Marta Marie Haugsted -2001Frederiksberg IF3p 
21 10.835h Signe Grevy -2001Sparta2p 
22 10.864h Emma Chabert -2002Københavns IF1p 
23 10.901h Kaisa Schunk -2001Frederiksberg IF1p 
24PR10.963h Henriette Bjerrum -2002Fredensborg Atletik1p 
25 11.032h Quinnie Rønnow -2001Helsingør IF Atletik1p 
=PR11.033h Hannah Freiberg -2001Københavns IF1p 
27PR11.043h Signe Lawson -2002Københavns IF1p 
28 11.116h Silja D. Mouritsen -2002Københavns IF1p 
29 11.334h Eva Seixas -2002Københavns IF1p 
30 14.263h Marie E. Molander Pederse -2001Frederiksberg IF1p 
  Ej mødt1h Clara Kjærgaard -2001Frederiksberg IF  
  Ej mødt2h Linn Beer -2000IFK Lund  
  Ej mødt4h Mathilde L. Tsomanis -2001Københavns IF  
  Ej mødt4h Frederikke Stokkebro Søre -2002Fredensborg Atletik  
  Ej mødt6h Ellen Lawetz -2002Sparta  
  Ej mødt6h Emilie Bøg Ekholm -2002IK Hellas Roskilde  
  HOLD
1 27.96 Ida Beiter Bomme (9.20)Sparta30p 
    Viktoria Dommer (9.34)   
    Clara Elvira Paludan (9.42)   
2 29.50 Sacha Fagerholm (9.58)Sparta25p 
    Ingrid Eckhardt (9.84)   
    Liv Nedergaard (10.08)   
3 30.07 Lilja H. Povlsen (9.51)Københavns IF20p 
    Clara Uhd Jepsen (9.98)   
    Vibha Soren (10.58)   
4 30.81 Katrine Kidal (9.66)Frederiksberg IF19p 
    Olivia Overgaard (10.56)   
    Laura Haslund (10.59)   
5 31.60 Inés Maret (10.43)Sparta18p 
    Nikoline Ørum-Nielsen (10.55)   
    Thea Forsberg (10.62)   
6 32.93 Emma Chabert (10.86)Københavns IF17p 
    Hannah Freiberg (11.03)   
    Signe Lawson (11.04)   
7 35.91 Marta Marie Haugsted (10.75)Frederiksberg IF16p 
    Kaisa Schunk (10.90)   
    Marie E. Molander Pederse (14.26)   
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 13.15  
NrResultat NavnKlub  
1PR9.23 Viktoria Dommer -2001Sparta  
2 9.29 Ida Beiter Bomme -2001Sparta  
3 9.54 Clara Elvira Paludan -2002Sparta  
4 9.63 Sacha Fagerholm -2001Sparta  
5 9.79 Lilja H. Povlsen -2001Københavns IF  
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 10.00  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlubPoints
1PR11.312h Viktoria Dommer -2001Sparta30p 
2PR11.592h Ingrid Eckhardt -2001Sparta25p 
3PR11.682h Ida Beiter Bomme -2001Sparta20p 
4PR12.242h Josefine Nickelsen -2001Sparta19p 
5 13.381h Emma Strømgaard -2002IK Hellas Roskilde18p 
6 13.731h Inés Maret -2002Sparta17p 
  Ej mødt1h Linn Beer -2000IFK Lund  
  HOLD
1 34.58 Viktoria Dommer (11.31)Sparta30p 
    Ingrid Eckhardt (11.59)   
    Ida Beiter Bomme (11.68)   
  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 14.15  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.23 Esther Mollie Vöge-Widdin -2001Sparta30p 
2 1.15 Katrine Kidal -2001Frederiksberg IF25p 
3=PR1.10 Signe Grevy -2001Sparta20p 
4 1.05 Josefine Nickelsen -2001Sparta19p 
5 0.95 Liv Nedergaard -2002Sparta18p 
  X Esther Arce -2002Amager Atletik Club  
  Ej mødt Linn Beer -2000IFK Lund  
 0.900.951.001.051.101.151.201.231.28 
Esther Mollie Vöge-Widdin   xooxoxxooxxx
Katrine Kidalooxxoxxoxxoxxoxxx  
Signe Grevy oooxoxxx   
Josefine Nickelsen  ooxxx    
Liv Nedergaardooxxx      
Esther Arce xxx       
  HOLD
1 3.38 Esther Mollie Vöge-Widdin (1.23)Sparta30p 
    Signe Grevy (1.10)   
    Josefine Nickelsen (1.05)   
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 12.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1PR4.15 Viktoria Dommer -2001Sparta30p 
2 4.13 Ida Beiter Bomme -2001Sparta25p 
3 3.90 Ingrid Eckhardt -2001Sparta20p 
4PR3.61 Sacha Fagerholm -2001Sparta19p 
5 3.43 Vibha Soren -2001Københavns IF18p 
6 3.40 Lilja H. Povlsen -2001Københavns IF17p 
7 3.39 Katrine Kidal -2001Frederiksberg IF16p 
8 3.38 Esther Mollie Vöge-Widdin -2001Sparta15p 
9PR3.31 Clara Uhd Jepsen -2002Københavns IF14p 
10 3.31 Clara Elvira Paludan -2002Sparta13p 
11 3.26 Inés Maret -2002Sparta12p 
12 3.25 Rebekka Andersen -2001Amager Atletik Club11p 
13 3.22 Signe Grevy -2001Sparta10p 
14 3.20 Agnes Rold -2002Helsingør IF Atletik9p 
15 3.17 Liv Nedergaard -2002Sparta8p 
16 3.01 Nikoline Ørum-Nielsen -2002Sparta7p 
17 3.00 Esther Arce -2002Amager Atletik Club6p 
18PR2.99 Thea Forsberg -2001Sparta5p 
19 2.99 Emma Strømgaard -2002IK Hellas Roskilde4p 
20 2.95 Laura Haslund -2001Frederiksberg IF3p 
21=PR2.95 Signe Lawson -2002Københavns IF2p 
22 2.95 Marta Marie Haugsted -2001Frederiksberg IF1p 
23PR2.87 Hannah Freiberg -2001Københavns IF1p 
24PR2.75 Silja D. Mouritsen -2002Københavns IF1p 
25 2.70 Kaisa Schunk -2001Frederiksberg IF1p 
26PR2.53 Eva Seixas -2002Københavns IF1p 
27 2.52 Quinnie Rønnow -2001Helsingør IF Atletik1p 
28 2.48 Emma Chabert -2002Københavns IF1p 
29 2.48 Olivia Overgaard -2001Frederiksberg IF1p 
30PR2.42 Henriette Bjerrum -2002Fredensborg Atletik1p 
31 2.29 Marie E. Molander Pederse -2001Frederiksberg IF1p 
32 2.15 Ida Nielsen -2002Bagsværd Atletik Klub1p 
33 2.05 Kamille Kruszynski -2002Bagsværd Atletik Klub1p 
  Ej mødt Clara Kjærgaard -2001Frederiksberg IF  
  Ej mødt Mathilde L. Tsomanis -2001Københavns IF  
  Ej mødt Ellen Lawetz -2002Sparta  
  Ej mødt Emilie Bøg Ekholm -2002IK Hellas Roskilde  
  Ej mødt Frederikke Stokkebro Søre -2002Fredensborg Atletik  
 1.runde2.runde3.runde 
Viktoria Dommer4.10 4.15 4.05 
Ida Beiter Bomme4.10 4.04 4.13 
Ingrid Eckhardt3.74 3.77 3.90 
Sacha Fagerholm3.30 3.45 3.61 
Vibha Soren3.43 3.24 3.18 
Lilja H. Povlsen3.40 3.24 3.30 
Katrine Kidal3.39 x 3.22 
Esther Mollie Vöge-Widdinx 3.38 x 
Clara Uhd Jepsenx 3.21 3.31 
Clara Elvira Paludan3.31 3.02 3.01 
Inés Maret3.26 3.12 3.09 
Rebekka Andersen3.13 3.25 2.93 
Signe Grevy3.09 3.14 3.22 
Agnes Rold3.19 3.14 3.20 
Liv Nedergaard3.17 2.95 3.01 
Nikoline Ørum-Nielsen2.96 2.88 3.01 
Esther Arce3.00 2.98 2.97 
Thea Forsberg2.99 2.82 2.97 
Emma Strømgaard2.99 2.83 x 
Laura Haslund2.78 2.95 2.87 
Signe Lawson2.95 2.82 2.83 
Marta Marie Haugstedx 2.95 2.68 
Hannah Freiberg2.84 2.83 2.87 
Silja D. Mouritsen2.75 2.62 2.66 
Kaisa Schunk2.55 2.70 x 
Eva Seixas2.53 2.42 2.38 
Quinnie Rønnow2.47 2.27 2.52 
Emma Chabert2.48 2.28 2.41 
Olivia Overgaard2.48 2.37 2.23 
Henriette Bjerrum2.17 2.42 2.29 
Marie E. Molander Pederse1.97 x 2.29 
Ida Nielsen2.08 2.15 1.91 
Kamille Kruszynski1.92 2.05 1.95 
  HOLD
1 12.18 Viktoria Dommer (4.15)Sparta30p 
    Ida Beiter Bomme (4.13)   
    Ingrid Eckhardt (3.90)   
2 10.30 Sacha Fagerholm (3.61)Sparta25p 
    Esther Mollie Vöge-Widdin (3.38)   
    Clara Elvira Paludan (3.31)   
3 10.14 Vibha Soren (3.43)Københavns IF20p 
    Lilja H. Povlsen (3.40)   
    Clara Uhd Jepsen (3.31)   
4 9.65 Inés Maret (3.26)Sparta19p 
    Signe Grevy (3.22)   
    Liv Nedergaard (3.17)   
5 9.29 Katrine Kidal (3.39)Frederiksberg IF18p 
    Laura Haslund (2.95)   
    Marta Marie Haugsted (2.95)   
6 8.57 Signe Lawson (2.95)Københavns IF17p 
    Hannah Freiberg (2.87)   
    Silja D. Mouritsen (2.75)   
7 7.47 Kaisa Schunk (2.70)Frederiksberg IF16p 
    Olivia Overgaard (2.48)   
    Marie E. Molander Pederse (2.29)   
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 11.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1PR8.19 Lilja H. Povlsen -2001Københavns IF30p 
2 7.74 Josefine Nickelsen -2001Sparta25p 
3PR6.23 Hannah Freiberg -2001Københavns IF20p 
4 6.03 Rebekka Andersen -2001Amager Atletik Club19p 
5 5.90 Quinnie Rønnow -2001Helsingør IF Atletik18p 
6 5.78 Sacha Fagerholm -2001Sparta17p 
7PR5.75 Thea Forsberg -2001Sparta16p 
8 5.56 Clara Elvira Paludan -2002Sparta15p 
9PR5.49 Marie E. Molander Pederse -2001Frederiksberg IF14p 
10=PR5.26 Marta Marie Haugsted -2001Frederiksberg IF13p 
11PR5.21 Signe Lawson -2002Københavns IF12p 
12PR5.08 Agnes Rold -2002Helsingør IF Atletik11p 
13 5.06 Laura Haslund -2001Frederiksberg IF10p 
14PR4.83 Clara Uhd Jepsen -2002Københavns IF9p 
15PR4.72 Nikoline Ørum-Nielsen -2002Sparta8p 
16PR4.61 Vibha Soren -2001Københavns IF7p 
17PR4.51 Emma Chabert -2002Københavns IF6p 
18PR4.48 Eva Seixas -2002Københavns IF5p 
19PR4.47 Silja D. Mouritsen -2002Københavns IF4p 
20PR4.38 Henriette Bjerrum -2002Fredensborg Atletik3p 
21 4.28 Ida Nielsen -2002Bagsværd Atletik Klub2p 
22 4.10 Kamille Kruszynski -2002Bagsværd Atletik Klub1p 
23 3.95 Olivia Overgaard -2001Frederiksberg IF1p 
  Ej mødt Frederikke Stokkebro Søre -2002Fredensborg Atletik  
  Ej mødt Ellen Lawetz -2002Sparta  
  Ej mødt Kaisa Schunk -2001Frederiksberg IF  
  Ej mødt Mathilde L. Tsomanis -2001Københavns IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Lilja H. Povlsen8.198.047.637.30
Josefine Nickelsen7.567.167.747.23
Hannah Freiberg6.235.795.095.47
Rebekka Andersen5.586.035.856.02
Quinnie Rønnow5.905.775.335.59
Sacha Fagerholm4.945.215.715.78
Thea Forsberg5.415.75x4.59
Clara Elvira Paludan5.565.365.104.96
Marie E. Molander Pederse5.375.345.494.98
Marta Marie Haugsted4.315.264.735.14
Signe Lawson4.835.21x4.43
Agnes Rold4.895.084.984.87
Laura Haslund4.635.064.854.79
Clara Uhd Jepsen4.834.723.904.77
Nikoline Ørum-Nielsen4.724.504.524.71
Vibha Soren4.584.174.544.61
Emma Chabert4.024.513.884.06
Eva Seixas4.354.284.484.13
Silja D. Mouritsen3.883.903.904.47
Henriette Bjerrum3.844.384.093.77
Ida Nielsen4.283.843.733.65
Kamille Kruszynski3.723.864.103.69
Olivia Overgaard3.953.743.603.82
  HOLD
1 19.63 Lilja H. Povlsen (8.19)Københavns IF30p 
    Hannah Freiberg (6.23)   
    Signe Lawson (5.21)   
2 19.27 Josefine Nickelsen (7.74)Sparta25p 
    Sacha Fagerholm (5.78)   
    Thea Forsberg (5.75)   
3 15.81 Marie E. Molander Pederse (5.49)Frederiksberg IF20p 
    Marta Marie Haugsted (5.26)   
    Laura Haslund (5.06)   
4 13.95 Clara Uhd Jepsen (4.83)Københavns IF19p 
    Vibha Soren (4.61)   
    Emma Chabert (4.51)   
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 11.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.4411hFMatilde Maria Christensen -1999Sparta30p 
2 8.7711hFAstrid Lykke -2000Helsingør IF Atletik25p 
3 8.8111hFMaria Selck -1999Sparta20p 
4 8.8210hFFrederikke Christensen -1999IK Hellas Roskilde19p 
5 8.8311hFKlara Eigtved -1999Københavns IF18p 
6PR8.8410h Thea Jensen -1999Glostrup IC17p 
7PR8.888h Sigrid Bennedsen -1999Københavns IF16p 
8 8.8910h Emma Eriksen -2000IK Hellas Roskilde15p 
9PR8.909h Simone Hjort -1999Fredensborg Atletik14p 
= 8.9011h Laura Grønbech -1999Slagelse Atletik DELTA14p 
11PR8.929h Mathilde Brix-Priésner -2000Sparta12p 
12 9.0310h Freja Lomholt -1999Sparta11p 
13 9.088h Sofie Rasmussen -2000Københavns IF10p 
14PR9.107h Ophelia Buch -2000Sparta9p 
= 9.109h Suzanne Andersen -2000Sparta9p 
16 9.129h Olivia Tuokila -2000Sparta7p 
17PR9.165h Mathilde Byrgesen -2000Slagelse Atletik DELTA6p 
18 9.188h Hannah Illum Petersen -2000Sparta5p 
19 9.268h Emma Christensen -1999Glostrup IC4p 
20PR9.276h Louise Wessel Leroy -1999Sparta3p 
21 9.288h Mille Hjort Westergren -1999Sparta2p 
22PR9.327h Emilie Berggreen Laursen -2000IK Hellas Roskilde1p 
23PR9.337h Amalie Molander Pedersen -2000Frederiksberg IF1p 
24 9.411h Maja Kolze -2000Glostrup IC1p 
=PR9.415h Nanna Andersen -2000IK Hellas Roskilde1p 
26 9.527h Laura Nørrung Poulsen -2000Frederiksberg IF1p 
27 9.616h Astrid Bager -1999Sparta1p 
28PR9.625h Naja Vinther -2000Helsingør IF Atletik1p 
29 9.666h Anna Mark Helwigh -2000Sparta1p 
30 9.846h Mille Lindholm Pedersen -1999Sparta1p 
31PR9.884h Ebba Mathiesen -2000Københavns IF1p 
32 9.985h Rita Wilcke -1999Københavns IF1p 
33PR9.994h Johanna Munch Skylv -1999Sparta1p 
34PR10.073h Hannah Hviid -2000Københavns IF1p 
35 10.115h Annesofie Nielsen -2000Københavns IF1p 
36 10.323h Josephine Amaloo -2000Københavns IF1p 
37 10.373h Sofie Løvenstein -1999Helsingør IF Atletik1p 
= 10.374h Laila Bellouch -2000Københavns IF1p 
39 10.443h Linnea Munk Mikkelsen -2000Helsingør IF Atletik1p 
40 10.473h Bella Vad Pedersen -2000Københavns IF1p 
= 10.474h Sofie Reib -2000Fredensborg Atletik1p 
42 10.802h Emilie Rosenberg -2000Københavns IF1p 
43PR10.862h Rikke Thomsen -2000Helsingør IF Atletik1p 
44 10.882h Amanda Amaloo -2000Københavns IF1p 
45 10.902h Mathilde Boye Nielsen -2000Helsingør IF Atletik1p 
46PR10.951h Maya Haghfelt -2000Helsingør IF Atletik1p 
47 12.071h Natascha Clausen -1999Helsingør IF Atletik1p 
  Afbud4h Mathilde Riis -1999Ballerup Atletik Klub  
  Ej mødt1h Selma Ingholt Borum -1999Frederiksberg IF  
  Ej mødt6h Caroline Lind-Larsen -1999Sparta  
  Ej mødt7h Freja Gustafsson -1999Frederiksberg IF  
  Ej mødt9h Andrea Steen Sørensen -1999Sparta  
  Ej mødt10h Caroline Evert -1999Frederiksberg IF  
  HOLD
1 26.17 Matilde Maria Christensen (8.44)Sparta30p 
    Maria Selck (8.81)   
    Mathilde Brix-Priésner (8.92)   
2 26.79 Klara Eigtved (8.83)Københavns IF25p 
    Sigrid Bennedsen (8.88)   
    Sofie Rasmussen (9.08)   
3 27.03 Frederikke Christensen (8.82)IK Hellas Roskilde20p 
    Emma Eriksen (8.89)   
    Emilie Berggreen Laursen (9.32)   
4 27.23 Freja Lomholt (9.03)Sparta19p 
    Ophelia Buch (9.10)   
    Suzanne Andersen (9.10)   
5 27.51 Thea Jensen (8.84)Glostrup IC18p 
    Emma Christensen (9.26)   
    Maja Kolze (9.41)   
6 27.57 Olivia Tuokila (9.12)Sparta17p 
    Hannah Illum Petersen (9.18)   
    Louise Wessel Leroy (9.27)   
7 28.55 Mille Hjort Westergren (9.28)Sparta16p 
    Astrid Bager (9.61)   
    Anna Mark Helwigh (9.66)   
8 28.76 Astrid Lykke (8.77)Helsingør IF Atletik15p 
    Naja Vinther (9.62)   
    Sofie Løvenstein (10.37)   
9 29.93 Ebba Mathiesen (9.88)Københavns IF14p 
    Rita Wilcke (9.98)   
    Hannah Hviid (10.07)   
10 30.80 Annesofie Nielsen (10.11)Københavns IF13p 
    Josephine Amaloo (10.32)   
    Laila Bellouch (10.37)   
11 32.15 Bella Vad Pedersen (10.47)Københavns IF12p 
    Emilie Rosenberg (10.80)   
    Amanda Amaloo (10.88)   
12 32.20 Linnea Munk Mikkelsen (10.44)Helsingør IF Atletik11p 
    Rikke Thomsen (10.86)   
    Mathilde Boye Nielsen (10.90)   
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 13.15  
NrResultat NavnKlub  
1 8.43 Matilde Maria Christensen -1999Sparta  
2PR8.67 Astrid Lykke -2000Helsingør IF Atletik  
3 8.80 Klara Eigtved -1999Københavns IF  
4 8.85 Frederikke Christensen -1999IK Hellas Roskilde  
5 8.91 Maria Selck -1999Sparta  
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 10.15  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlubPoints
1PR10.204h Emilie R S Hansen -1999Sparta30p 
2PR10.384h Matilde Maria Christensen -1999Sparta25p 
3PR10.554h Freja Lomholt -1999Sparta20p 
4 10.594h Maria Selck -1999Sparta19p 
5PR11.312h Karla Sonne Søndergaard -1999Sparta18p 
6PR11.463h Ophelia Buch -2000Sparta17p 
7PR11.613h Mille Lindholm Pedersen -1999Sparta16p 
8PR11.762h Emilie Persson -1999Sparta15p 
9 12.234h Andrea Steen Sørensen -1999Sparta14p 
10 12.331h Astrid Lykke -2000Helsingør IF Atletik13p 
11PR12.582h Astrid Bager -1999Sparta12p 
12 12.773h Hannah Illum Petersen -2000Sparta11p 
13 12.773h Anna Mark Helwigh -2000Sparta10p 
14 13.212h Annesofie Nielsen -2000Københavns IF9p 
= 13.213h Sofie Rasmussen -2000Københavns IF9p 
16 14.351h Sofie Løvenstein -1999Helsingør IF Atletik7p 
17 17.571h Mathilde Boye Nielsen -2000Helsingør IF Atletik6p 
  Afbud1h Louise Wessel Leroy -1999Sparta  
  Ej mødt2h Suzanne Andersen -2000Sparta  
  HOLD
1 31.13 Emilie R S Hansen (10.20)Sparta30p 
    Matilde Maria Christensen (10.38)   
    Freja Lomholt (10.55)   
2 33.36 Maria Selck (10.59)Sparta25p 
    Karla Sonne Søndergaard (11.31)   
    Ophelia Buch (11.46)   
3 35.60 Mille Lindholm Pedersen (11.61)Sparta20p 
    Emilie Persson (11.76)   
    Andrea Steen Sørensen (12.23)   
4 38.12 Astrid Bager (12.58)Sparta19p 
    Hannah Illum Petersen (12.77)   
    Anna Mark Helwigh (12.77)   
5 44.25 Astrid Lykke (12.33)Helsingør IF Atletik18p 
    Sofie Løvenstein (14.35)   
    Mathilde Boye Nielsen (17.57)   
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 11.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1PR1.50 Emilie R S Hansen -1999Sparta30p 
2 1.40 Laura Nørrung Poulsen -2000Frederiksberg IF25p 
3PR1.40 Emilie Persson -1999Sparta20p 
4PR1.35 Frederikke Christensen -1999IK Hellas Roskilde19p 
5 1.30 Mia Helene Mørck -1999Bagsværd Atletik Klub18p 
6 1.25 Olivia Tuokila -2000Sparta17p 
7 1.20 Mille Hjort Westergren -1999Sparta16p 
8=PR1.20 Emma Christensen -1999Glostrup IC15p 
= 1.20 Selma Staun -2000Sparta15p 
  X Nanna Andersen -2000IK Hellas Roskilde  
  X Rikke Thomsen -2000Helsingør IF Atletik  
  X Klara Eigtved -1999Københavns IF  
  Afbud Mathilde Riis -1999Ballerup Atletik Klub  
  Afbud Nikoline Spang Thomsen -1999Glostrup IC  
  Ej mødt Caroline Lind-Larsen -1999Sparta  
 1.101.151.201.251.301.351.401.451.501.53 
Emilie R S Hansen   oxoxoxxoxoxoxxx
Laura Nørrung Poulsen   oxoxxooxxx  
Emilie Persson  ooxooxoxxx  
Frederikke Christensenoooxooxoxxx   
Mia Helene Mørck  ooxoxxx    
Olivia Tuokila ooxxoxxx     
Mille Hjort Westergrenoxooxxx      
Emma Christensenoxoxoxxx      
Selma Staunoxoxoxxx      
Nanna Andersen          
Rikke Thomsenxxx         
Klara Eigtved    xxx     
  HOLD
1 4.15 Emilie R S Hansen (1.50)Sparta30p 
    Emilie Persson (1.40)   
    Olivia Tuokila (1.25)   
  PIGER 12-13 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 11.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1PR2.17 Maria Selck -1999Sparta30p 
2 1.77 Mille Lindholm Pedersen -1999Sparta25p 
3 1.67 Selma Staun -2000Sparta20p 
 1.371.471.571.671.771.871.972.072.172.27 
Maria Selck      ooxoxxx
Mille Lindholm Pedersen xoxxooxxoxxx    
Selma Staunoooxoxxx     
  HOLD
1 5.61 Maria Selck (2.17)Sparta30p 
    Mille Lindholm Pedersen (1.77)   
    Selma Staun (1.67)   
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1PR4.791h Sigrid Bennedsen -1999Københavns IF30p 
2 4.721h Matilde Maria Christensen -1999Sparta25p 
3 4.611h Laura Grønbech -1999Slagelse Atletik DELTA20p 
4PR4.571h Simone Hjort -1999Fredensborg Atletik19p 
5 4.501h Emma Eriksen -2000IK Hellas Roskilde18p 
6 4.472h Sofie Rasmussen -2000Københavns IF17p 
7 4.441h Karla Sonne Søndergaard -1999Sparta16p 
8PR4.402h Mia Helene Mørck -1999Bagsværd Atletik Klub15p 
9 4.282h Hannah Illum Petersen -2000Sparta14p 
10 4.211h Louise Wessel Leroy -1999Sparta13p 
11 4.191h Astrid Lykke -2000Helsingør IF Atletik12p 
12 4.121h Ophelia Buch -2000Sparta11p 
13 4.111h Frederikke Christensen -1999IK Hellas Roskilde10p 
14 4.051h Thea Jensen -1999Glostrup IC9p 
15 4.011h Emilie Persson -1999Sparta8p 
16PR3.952h Laura Nørrung Poulsen -2000Frederiksberg IF7p 
17 3.922h Rita Wilcke -1999Københavns IF6p 
18PR3.862h Astrid Bager -1999Sparta5p 
19 3.842h Selma Staun -2000Sparta4p 
20PR3.842h Emma Christensen -1999Glostrup IC3p 
21 3.842h Mille Hjort Westergren -1999Sparta2p 
22PR3.832h Nanna Andersen -2000IK Hellas Roskilde1p 
23 3.791h Anna Mark Helwigh -2000Sparta1p 
24PR3.771h Annesofie Nielsen -2000Københavns IF1p 
25 3.741h Olivia Tuokila -2000Sparta1p 
26 3.651h Amalie Molander Pedersen -2000Frederiksberg IF1p 
27 3.632h Johanna Munch Skylv -1999Sparta1p 
28 3.591h Emilie Berggreen Laursen -2000IK Hellas Roskilde1p 
29PR3.561h Naja Vinther -2000Helsingør IF Atletik1p 
30 3.551h Maja Kolze -2000Glostrup IC1p 
31PR3.541h Hannah Hviid -2000Københavns IF1p 
32PR3.542h Ebba Mathiesen -2000Københavns IF1p 
33PR3.302h Amanda Amaloo -2000Københavns IF1p 
34 3.292h Laila Bellouch -2000Københavns IF1p 
35PR3.272h Sofie Reib -2000Fredensborg Atletik1p 
36PR3.201h Rikke Thomsen -2000Helsingør IF Atletik1p 
37PR3.202h Bella Vad Pedersen -2000Københavns IF1p 
38 3.161h Josephine Amaloo -2000Københavns IF1p 
39PR3.141h Linnea Munk Mikkelsen -2000Helsingør IF Atletik1p 
40PR3.112h Emilie Rosenberg -2000Københavns IF1p 
41 3.022h Mathilde Boye Nielsen -2000Helsingør IF Atletik1p 
42 2.941h Maya Haghfelt -2000Helsingør IF Atletik1p 
43 2.901h Natascha Clausen -1999Helsingør IF Atletik1p 
  Afbud2h Nikoline Spang Thomsen -1999Glostrup IC  
  Ej mødt2h Freja Gustafsson -1999Frederiksberg IF  
  Ej mødt2h Andrea Steen Sørensen -1999Sparta  
  Ej mødt2h Selma Ingholt Borum -1999Frederiksberg IF  
  Ej mødt2h Caroline Evert -1999Frederiksberg IF  
 1.runde2.runde3.runde 
Sigrid Bennedsen4.79 4.69 4.47 
Matilde Maria Christensen4.52 4.71 4.72 
Laura Grønbech4.57 4.61 4.53 
Simone Hjort4.57 4.53 4.54 
Emma Eriksen4.15 2.60 4.50 
Sofie Rasmussen4.40 4.23 4.47 
Karla Sonne Søndergaard4.34 4.40 4.44 
Mia Helene Mørck4.31 4.40 4.38 
Hannah Illum Petersen4.22 4.11 4.28 
Louise Wessel Leroy4.21 3.89 4.05 
Astrid Lykke3.91 4.11 4.19 
Ophelia Buch3.87 4.06 4.12 
Frederikke Christensen3.30 x 4.11 
Thea Jensen4.04 4.02 4.05 
Emilie Persson4.01 3.93 3.99 
Laura Nørrung Poulsen3.90 3.95 3.93 
Rita Wilcke3.92 3.89 3.84 
Astrid Bager3.86 x x 
Selma Staun3.75 3.81 3.84 
Emma Christensen3.79 3.80 3.84 
Mille Hjort Westergren3.84 3.62 x 
Nanna Andersen3.79 3.83 3.70 
Anna Mark Helwigh3.69 3.77 3.79 
Annesofie Nielsen3.36 3.77 3.66 
Olivia Tuokila3.63 3.74 3.58 
Amalie Molander Pedersen3.26 3.53 3.65 
Johanna Munch Skylv3.45 3.62 3.63 
Emilie Berggreen Laursen3.49 3.59 3.06 
Naja Vinther3.56 3.54 3.41 
Maja Kolze3.55 3.54 3.30 
Hannah Hviid3.43 3.06 3.54 
Ebba Mathiesen3.36 3.54 x 
Amanda Amaloo3.25 3.30 3.16 
Laila Bellouch3.08 3.28 3.29 
Sofie Reib3.22 3.27 3.23 
Rikke Thomsen3.07 3.19 3.20 
Bella Vad Pedersenx 2.91 3.20 
Josephine Amaloo3.16 3.05 2.95 
Linnea Munk Mikkelsen3.03 3.04 3.14 
Emilie Rosenberg3.11 2.83 2.82 
Mathilde Boye Nielsen2.94 x 3.02 
Maya Haghfelt2.94 2.55 2.76 
Natascha Clausen2.55 2.69 2.90 
  HOLD
1 13.44 Matilde Maria Christensen (4.72)Sparta30p 
    Karla Sonne Søndergaard (4.44)   
    Hannah Illum Petersen (4.28)   
2 13.18 Sigrid Bennedsen (4.79)Københavns IF25p 
    Sofie Rasmussen (4.47)   
    Rita Wilcke (3.92)   
3 12.44 Emma Eriksen (4.50)IK Hellas Roskilde20p 
    Frederikke Christensen (4.11)   
    Nanna Andersen (3.83)   
4 12.34 Louise Wessel Leroy (4.21)Sparta19p 
    Ophelia Buch (4.12)   
    Emilie Persson (4.01)   
5 11.54 Astrid Bager (3.86)Sparta18p 
    Selma Staun (3.84)   
    Mille Hjort Westergren (3.84)   
6 11.44 Thea Jensen (4.05)Glostrup IC17p 
    Emma Christensen (3.84)   
    Maja Kolze (3.55)   
7 11.16 Anna Mark Helwigh (3.79)Sparta16p 
    Olivia Tuokila (3.74)   
    Johanna Munch Skylv (3.63)   
8 10.95 Astrid Lykke (4.19)Helsingør IF Atletik15p 
    Naja Vinther (3.56)   
    Rikke Thomsen (3.20)   
9 10.85 Annesofie Nielsen (3.77)Københavns IF14p 
    Hannah Hviid (3.54)   
    Ebba Mathiesen (3.54)   
10 9.79 Amanda Amaloo (3.30)Københavns IF13p 
    Laila Bellouch (3.29)   
    Bella Vad Pedersen (3.20)   
11 9.10 Linnea Munk Mikkelsen (3.14)Helsingør IF Atletik12p 
    Mathilde Boye Nielsen (3.02)   
    Maya Haghfelt (2.94)   
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 10.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1DUR15.38 Thea Jensen -1999Glostrup IC30p 
2 11.80 Emilie R S Hansen -1999Sparta25p 
3 11.39 Freja Lomholt -1999Sparta20p 
4PR10.50 Mathilde Byrgesen -2000Slagelse Atletik DELTA19p 
5PR10.31 Ane Riber -1999Køge Atletik18p 
6PR10.24 Laura Grønbech -1999Slagelse Atletik DELTA17p 
7 9.91 Karla Sonne Søndergaard -1999Sparta16p 
8 9.85 Cathrine Trodsøe Hansen -1999Køge Atletik15p 
9 8.60 Amalie Molander Pedersen -2000Frederiksberg IF14p 
10PR8.53 Klara Eigtved -1999Københavns IF13p 
11 8.47 Suzanne Andersen -2000Sparta12p 
12PR8.02 Mia Helene Mørck -1999Bagsværd Atletik Klub11p 
13PR7.91 Rita Wilcke -1999Københavns IF10p 
14PR7.70 Sofie Løvenstein -1999Helsingør IF Atletik9p 
15 7.54 Johanna Munch Skylv -1999Sparta8p 
16 7.31 Emma Eriksen -2000IK Hellas Roskilde7p 
17 6.54 Emilie Berggreen Laursen -2000IK Hellas Roskilde6p 
18 6.40 Maja Kolze -2000Glostrup IC5p 
19PR6.13 Natascha Clausen -1999Helsingør IF Atletik4p 
20 6.07 Ebba Mathiesen -2000Københavns IF3p 
21PR6.02 Laila Bellouch -2000Københavns IF2p 
22PR5.97 Josephine Amaloo -2000Københavns IF1p 
23PR5.96 Bella Vad Pedersen -2000Københavns IF1p 
24 5.93 Sofie Reib -2000Fredensborg Atletik1p 
25PR5.37 Hannah Hviid -2000Københavns IF1p 
26 5.13 Amanda Amaloo -2000Københavns IF1p 
27PR4.37 Emilie Rosenberg -2000Københavns IF1p 
  Afbud Nikoline Spang Thomsen -1999Glostrup IC  
  Ej mødt Caroline Evert -1999Frederiksberg IF  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Mathilde Brix-Priésner -2000Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Thea Jensen15.3813.3814.7213.80
Emilie R S Hansen11.4311.7211.80x
Freja Lomholt10.7210.7711.3910.79
Mathilde Byrgesen9.8210.509.778.40
Ane Riber9.1310.3110.169.64
Laura Grønbech10.249.209.669.09
Karla Sonne Søndergaard9.709.919.209.62
Cathrine Trodsøe Hansen9.509.858.889.29
Amalie Molander Pedersen7.697.698.608.60
Klara Eigtved6.877.848.068.53
Suzanne Andersen7.948.478.047.97
Mia Helene Mørck7.577.418.027.61
Rita Wilcke7.917.717.757.56
Sofie Løvenstein7.007.186.857.70
Johanna Munch Skylv7.017.027.267.54
Emma Eriksen7.317.126.827.24
Emilie Berggreen Laursen6.266.546.396.48
Maja Kolzexxx6.40
Natascha Clausen5.065.115.776.13
Ebba Mathiesen5.826.074.964.75
Laila Bellouch6.025.916.015.83
Josephine Amaloo5.395.535.715.97
Bella Vad Pedersen5.625.785.375.96
Sofie Reib5.885.935.28x
Hannah Hviidx4.545.335.37
Amanda Amaloo5.064.804.835.13
Emilie Rosenberg4.304.37x4.07
  HOLD
1 33.10 Emilie R S Hansen (11.80)Sparta30p 
    Freja Lomholt (11.39)   
    Karla Sonne Søndergaard (9.91)   
2 22.51 Klara Eigtved (8.53)Københavns IF25p 
    Rita Wilcke (7.91)   
    Ebba Mathiesen (6.07)   
3 17.95 Laila Bellouch (6.02)Københavns IF20p 
    Josephine Amaloo (5.97)   
    Bella Vad Pedersen (5.96)   
4 14.87 Hannah Hviid (5.37)Københavns IF19p 
    Amanda Amaloo (5.13)   
    Emilie Rosenberg (4.37)   
  PIGER 14-15 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 14.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1PR8.463hFIdamarie Olsen -1997Fredensborg Atletik30p 
2PR8.643hFKatharina Dalsgaard -1998Sparta25p 
3 8.653hFHelene Holm Gottlieb -1998Holte Atletik20p 
4 8.683hFKlara Eriksen -1998IK Hellas Roskilde19p 
5PR8.712hFKamille Pi Andersen -1998Københavns IF18p 
6PR8.742h Rikke Andersen -1998IK Hellas Roskilde17p 
7 8.843h Liv Didi Pedersen -1997Københavns IF16p 
8PR9.172h Andrea Winther Bjerggaard -1998IK Hellas Roskilde15p 
9 9.201h Lærke Wolf Andreasen -1997Holte Atletik14p 
10PR9.382h Line Klit -1998Helsingør IF Atletik13p 
11PR9.611h Hanna Præst Jaqué -1997IK Olympia, Maribo12p 
12PR9.631h Sofie Markersen -1998Helsingør IF Atletik11p 
13 9.842h Mathilde Vedel -1998IK Hellas Roskilde10p 
14PR9.951h Lærke Søgård -1998IK Hellas Roskilde9p 
  Ej mødt1h Helene Theisen -1998FIF Hillerød  
  Afbud  Marie-Alexandra Blædel -1998Helsingør IF Atletik  
  Afbud  Anna K. Scheibelein -1998Københavns IF  
  Afbud  Rosa Nielsen -1998Københavns IF  
  Ej mødt  Ane Kjærgaard -1998Sparta  
  Ej mødt  Tina Bischoff Gellin -1998Trongårdens IF  
  HOLD
1 26.59 Klara Eriksen (8.68)IK Hellas Roskilde30p 
    Rikke Andersen (8.74)   
    Andrea Winther Bjerggaard (9.17)   
  PIGER 14-15 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 17.15  
NrResultat NavnKlub  
1PR8.50 Idamarie Olsen -1997Fredensborg Atletik  
2 8.68 Helene Holm Gottlieb -1998Holte Atletik  
3 8.69 Katharina Dalsgaard -1998Sparta  
4PR8.73 Kamille Pi Andersen -1998Københavns IF  
5 8.91 Klara Eriksen -1998IK Hellas Roskilde  
  PIGER 14-15 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 15.30  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 8.00 )
NrResultat NavnKlubPoints
1 10.70 Helene Holm Gottlieb -1998Holte Atletik30p 
2PR10.71 Malene Sigil Lambine -1997Holte Atletik25p 
3 10.91 Emma Basse -1998Amager Atletik Club20p 
4 12.25 Lærke Wolf Andreasen -1997Holte Atletik19p 
  Afbud Marie-Alexandra Blædel -1998Helsingør IF Atletik  
  Afbud Sofie Markersen -1998Helsingør IF Atletik  
  Afbud Bjørk Juul Eriksen -1997Sparta  
  Ej mødt Kamille Pi Andersen -1998Københavns IF  
  HOLD
1 33.66 Helene Holm Gottlieb (10.70)Holte Atletik30p 
    Malene Sigil Lambine (10.71)   
    Lærke Wolf Andreasen (12.25)   
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 15.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.45 Rikke Andersen -1998IK Hellas Roskilde30p 
2 1.35 Malene Sigil Lambine -1997Holte Atletik25p 
==PR1.35 Emma Basse -1998Amager Atletik Club25p 
4 1.35 Liv Didi Pedersen -1997Københavns IF19p 
=PR1.35 Laura Kæstel -1998Holte Atletik19p 
6PR1.30 Hanna Præst Jaqué -1997IK Olympia, Maribo17p 
  Afbud Marie-Alexandra Blædel -1998Helsingør IF Atletik  
  Ej mødt Tina Bischoff Gellin -1998Trongårdens IF  
 1.151.201.251.301.351.401.451.50 
Rikke Andersen    oxxoxxoxxx
Malene Sigil Lambine   ooxxx  
Emma Basse ooooxxx  
Liv Didi Pedersen  ooxoxxx  
Laura Kæstel oooxoxxx  
Hanna Præst Jaquéoxooxoxxx   
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 16.45  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1PR4.86 Katharina Dalsgaard -1998Sparta30p 
2PR4.35 Helene Holm Gottlieb -1998Holte Atletik25p 
3PR4.32 Idamarie Olsen -1997Fredensborg Atletik20p 
4 4.22 Malene Sigil Lambine -1997Holte Atletik19p 
5 4.14 Liv Didi Pedersen -1997Københavns IF18p 
6 3.94 Emma Basse -1998Amager Atletik Club17p 
7PR3.84 Line Klit -1998Helsingør IF Atletik16p 
8 3.60 Emma Emilie Nobert -1998Københavns IF15p 
9PR3.55 Andrea Winther Bjerggaard -1998IK Hellas Roskilde14p 
10 3.43 Klara Eriksen -1998IK Hellas Roskilde13p 
11PR3.33 Lærke Søgård -1998IK Hellas Roskilde12p 
12 2.98 Mathilde Vedel -1998IK Hellas Roskilde11p 
  Afbud Rosa Nielsen -1998Københavns IF  
  Afbud Anna K. Scheibelein -1998Københavns IF  
  Ej mødt Ane Kjærgaard -1998Sparta  
 1.runde2.runde3.runde 
Katharina Dalsgaard4.80 4.65 4.86 
Helene Holm Gottlieb4.28 x 4.35 
Idamarie Olsenx 4.32 4.29 
Malene Sigil Lambine3.94 4.22 4.12 
Liv Didi Pedersen4.09 4.14 4.03 
Emma Basse3.94 x 3.90 
Line Klit3.84 3.74 3.76 
Emma Emilie Nobertx 3.51 3.60 
Andrea Winther Bjerggaard3.55 3.30 x 
Klara Eriksenx x 3.43 
Lærke Søgård3.29 3.31 3.33 
Mathilde Vedel2.92 2.98 2.88 
  HOLD
1 10.31 Andrea Winther Bjerggaard (3.55)IK Hellas Roskilde30p 
    Klara Eriksen (3.43)   
    Lærke Søgård (3.33)   
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 16.00  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1PR8.30 Line Klit -1998Helsingør IF Atletik30p 
2 8.24 Rikke Andersen -1998IK Hellas Roskilde25p 
3 7.90 Mathilde Vedel -1998IK Hellas Roskilde20p 
4PR7.83 Laura Kæstel -1998Holte Atletik19p 
5PR7.80 Klara Eriksen -1998IK Hellas Roskilde18p 
6 7.71 Andrea Winther Bjerggaard -1998IK Hellas Roskilde17p 
  Afbud Bjørk Juul Eriksen -1997Sparta  
  Ej mødt Tina Bischoff Gellin -1998Trongårdens IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Line Klit8.068.307.94x
Rikke Andersen7.647.847.578.24
Mathilde Vedel7.907.647.897.71
Laura Kæstel7.837.06x6.95
Klara Eriksen6.926.667.807.01
Andrea Winther Bjerggaard7.327.717.206.67
  HOLD
1 23.94 Rikke Andersen (8.24)IK Hellas Roskilde30p 
    Mathilde Vedel (7.90)   
    Klara Eriksen (7.80)   
  PIGER 16-17 ÅR - 60 METERLØR KL. 14.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1PR8.22 Sandra B. Christensen -1995Amager Atletik Club30p 
2 8.43 Julia Katinka Bergholt Lø -1995Holte Atletik25p 
3 8.58 Nicole Berggreen Laursen -1996IK Hellas Roskilde20p 
4 8.83 Laura Kjøller Petersen -1996Frederiksberg IF19p 
  PIGER 16-17 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 16.00  
  ( 76.2 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )
NrResultat NavnKlubPoints
1PR9.76 Annette Nielsen -1996Københavns IF30p 
2 10.03 Julie Dam Jessen -1995IK Hellas Roskilde25p 
3 10.14 Julia Katinka Bergholt Lø -1995Holte Atletik20p 
  Udgået Nicole Berggreen Laursen -1996IK Hellas Roskilde  
  PIGER 16-17 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 15.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1HR1.65 Sandra B. Christensen -1995Amager Atletik Club30p 
2 1.45 Julie Dam Jessen -1995IK Hellas Roskilde25p 
3 1.35 Julia Katinka Bergholt Lø -1995Holte Atletik20p 
 1.251.301.351.401.451.501.551.601.651.70 
Sandra B. Christensen      oooxxx
Julie Dam Jessen   xooxxx    
Julia Katinka Bergholt Løooxxoxxx      
  PIGER 16-17 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.17 Annette Nielsen -1996Københavns IF30p 
2 2.57 Sandra Christensen -1995Odense25p 
 2.272.372.472.572.672.772.872.973.073.173.27 
Annette Nielsen     oooooxxx
Sandra Christensenoooxxoxxx      
  PIGER 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 18.15  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1PR5.49 Sandra B. Christensen -1995Amager Atletik Club30p 
2 4.73 Julie Dam Jessen -1995IK Hellas Roskilde25p 
  Ej mødt Laura Kjøller Petersen -1996Frederiksberg IF  
 1.runde2.runde3.runde 
Sandra B. Christensenx 5.49 x 
Julie Dam Jessen4.63 4.73 4.73 
  PIGER 16-17 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 17.30  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1PR8.42 Annette Nielsen -1996Københavns IF30p 
2PR7.78 Nicole Berggreen Laursen -1996IK Hellas Roskilde25p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Annette Nielsen7.718.328.218.42
Nicole Berggreen Laursen7.787.326.936.73
  PIGER 18-19 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 16.00  
  ( 83.8 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )
NrResultat NavnKlubPoints
1 10.31 Anne Sofie Olsen -1994Københavns IF30p 
  PIGER 18-19 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1PR3.27 Anne Sofie Olsen -1994Københavns IF30p 
 2.872.973.073.173.273.37 
Anne Sofie Olsenooooxxoxxx
  PIGER 18-19 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 17.30  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1PR10.80 Anne Sofie Olsen -1994Københavns IF30p 
2 7.94 Karoline Bebe -1993Helsingør IF Atletik25p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Anne Sofie Olsen9.929.769.5110.80
Karoline Bebe7.537.947.457.38
  KVINDER SENIOR - 60 METERLØR KL. 14.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 9.44 Maria Hansen -1990Københavns IF30p 
  KVINDER SENIOR - 60 METER HÆKLØR KL. 16.00  
  ( 83.8 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )
NrResultat NavnKlubPoints
1 10.79 Ronja Egsmose -1987Københavns IF30p 
  KVINDER SENIOR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 18.15  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.02 Maria Hansen -1990Københavns IF30p 
  X Ronja Egsmose -1987Københavns IF  
 1.runde2.runde3.runde 
Maria Hansen3.88 3.92 4.02 
Ronja Egsmosex x x 
  KVINDER SENIOR - KUGLESTØDLØR KL. 17.30  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1PR9.29 Ronja Egsmose -1987Københavns IF30p 
23KG8.84 Lone Meyer Sørensen -1952Odense25p 
3 8.38 Maria Hansen -1990Københavns IF20p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Ronja Egsmose9.299.23xx
Lone Meyer Sørensen8.438.628.848.33
Maria Hansen7.348.388.308.16
  DRENGE 8-9 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 12.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 9.616hFSofus Peter Lassen -2003Sparta30p 
2 9.966hFSebastian Monneret -2003Amager Atletik Club25p 
3 9.966hFWilliam Wittendorf -2003Sparta20p 
4 10.093hFHugo Rasmussen -2003IK Hellas Roskilde19p 
5 10.183hFAsger Sager -2003IK Hellas Roskilde18p 
6 10.346h Emil Borch -2003IK Hellas Roskilde17p 
7PR10.425h Jakob H. B. Andersen -2003Sparta16p 
8 10.786h Mikkel K. Svendsen -2003Fredensborg Atletik15p 
9 10.872h Valdemar Max Larsen -2003FIF Hillerød14p 
10 11.125h William Elsner -2003Københavns IF13p 
11 11.142h Andrew Kelly -2003Bagsværd Atletik Klub12p 
12 11.222h Ejvind Damkjær Lylloff -2003IK Hellas Roskilde11p 
13 11.525h Alxander Cordrey -2004Fredensborg Atletik10p 
14 11.561h Victor Busk-Cirera -2003Bagsværd Atletik Klub9p 
15PR11.754h Peter Grevy Ejstrup -2004Sparta8p 
16 11.945h Mikkel Snorrason -2004Glostrup IC7p 
17PR11.984h Emil Løber Qvist -2005Bagsværd Atletik Klub6p 
18 12.165h Linus Christoffersen -2003Sparta5p 
19 12.371h Oliver Hellelund Konrad -2003Bagsværd Atletik Klub4p 
20PR12.774h Sebastian Thulstrup -2004Sparta3p 
21 13.051h Alfred Fisker -2004IK Hellas Roskilde2p 
22 13.782h Celal Cokcetin -2003Helsingør IF Atletik1p 
23 13.913h Emil Willliam Lund -2005Bagsværd Atletik Klub1p 
24 14.083h Simon Kelly -2005Bagsværd Atletik Klub1p 
  Afbud5h Alfred Carl Christensen -2004Sparta  
  Ej mødt4h Isak Søndergaard -2003Københavns IF  
  HOLD
1 29.99 Sofus Peter Lassen (9.61)Sparta30p 
    William Wittendorf (9.96)   
    Jakob H. B. Andersen (10.42)   
2 30.61 Hugo Rasmussen (10.09)IK Hellas Roskilde25p 
    Asger Sager (10.18)   
    Emil Borch (10.34)   
3 34.68 Andrew Kelly (11.14)Bagsværd Atletik Klub20p 
    Victor Busk-Cirera (11.56)   
    Emil Løber Qvist (11.98)   
4 36.68 Peter Grevy Ejstrup (11.75)Sparta19p 
    Linus Christoffersen (12.16)   
    Sebastian Thulstrup (12.77)   
5 40.36 Oliver Hellelund Konrad (12.37)Bagsværd Atletik Klub18p 
    Emil Willliam Lund (13.91)   
    Simon Kelly (14.08)   
  DRENGE 8-9 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 13.45  
NrResultat NavnKlub  
1 9.49 Sofus Peter Lassen -2003Sparta  
2 9.92 Hugo Rasmussen -2003IK Hellas Roskilde  
3 9.97 William Wittendorf -2003Sparta  
4 10.00 Sebastian Monneret -2003Amager Atletik Club  
5 10.13 Asger Sager -2003IK Hellas Roskilde  
  DRENGE 8-9 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 10.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1PR1.17 Sofus Peter Lassen -2003Sparta30p 
2 1.10 Rasmus Skovgaard Nickelse -2003Sparta25p 
3 1.00 William Wittendorf -2003Sparta20p 
4=PR0.90 Alfred Carl Christensen -2004Sparta19p 
5=PR0.80 Peter Grevy Ejstrup -2004Sparta18p 
  X Valdemar Max Larsen -2003FIF Hillerød  
 0.800.850.900.951.001.051.101.151.171.20 
Sofus Peter Lassen  ooooxo oxxx
Rasmus Skovgaard Nickelse  o ooxoxxx  
William Wittendorfooooxxoxxx    
Alfred Carl Christensenoxoxxoxxx      
Peter Grevy Ejstrupoxxx        
Valdemar Max Larsen   xxx      
  HOLD
1 3.27 Sofus Peter Lassen (1.17)Sparta30p 
    Rasmus Skovgaard Nickelse (1.10)   
    William Wittendorf (1.00)   
  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 10.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1PR3.86 Sofus Peter Lassen -2003Sparta30p 
2 3.53 Hugo Rasmussen -2003IK Hellas Roskilde25p 
3 3.44 William Wittendorf -2003Sparta20p 
4 3.40 Asger Sager -2003IK Hellas Roskilde19p 
5 3.25 Emil Borch -2003IK Hellas Roskilde18p 
6PR3.18 Jakob H. B. Andersen -2003Sparta17p 
7 3.11 Sebastian Monneret -2003Amager Atletik Club16p 
8PR3.10 Mikkel K. Svendsen -2003Fredensborg Atletik15p 
9 2.91 Ejvind Damkjær Lylloff -2003IK Hellas Roskilde14p 
10 2.73 William Elsner -2003Københavns IF13p 
11PR2.73 Linus Christoffersen -2003Sparta12p 
12 2.64 Valdemar Max Larsen -2003FIF Hillerød11p 
13PR2.61 Alxander Cordrey -2004Fredensborg Atletik10p 
14 2.48 Mikkel Snorrason -2004Glostrup IC9p 
15 2.47 Andrew Kelly -2003Bagsværd Atletik Klub8p 
16 2.44 Victor Busk-Cirera -2003Bagsværd Atletik Klub7p 
17PR2.28 Sebastian Thulstrup -2004Sparta6p 
18 2.09 Peter Grevy Ejstrup -2004Sparta5p 
19 2.06 Emil Løber Qvist -2005Bagsværd Atletik Klub4p 
20 2.03 Celal Cokcetin -2003Helsingør IF Atletik3p 
21 2.00 Oliver Hellelund Konrad -2003Bagsværd Atletik Klub2p 
22 1.82 Simon Kelly -2005Bagsværd Atletik Klub1p 
23 1.82 Emil Willliam Lund -2005Bagsværd Atletik Klub1p 
24 1.73 Alfred Fisker -2004IK Hellas Roskilde1p 
  Afbud Rasmus Skovgaard Nickelse -2003Sparta  
  Afbud Alfred Carl Christensen -2004Sparta  
  Ej mødt Isak Søndergaard -2003Københavns IF  
 1.runde2.runde3.runde 
Sofus Peter Lassen3.76 3.86 3.58 
Hugo Rasmussen3.52 3.53 3.27 
William Wittendorf3.27 3.34 3.44 
Asger Sager3.40 3.34 3.26 
Emil Borchx 3.25 x 
Jakob H. B. Andersen3.15 3.10 3.18 
Sebastian Monneretx 3.02 3.11 
Mikkel K. Svendsen3.10 2.93 3.06 
Ejvind Damkjær Lylloff2.91 2.90 2.71 
William Elsner2.71 2.54 2.73 
Linus Christoffersen2.26 2.73 2.62 
Valdemar Max Larsen2.47 2.64 2.60 
Alxander Cordrey2.60 2.53 2.61 
Mikkel Snorrason2.48 2.30 2.06 
Andrew Kelly2.40 2.47 2.30 
Victor Busk-Cirera2.44 2.20 2.12 
Sebastian Thulstrup2.28 2.20 2.28 
Peter Grevy Ejstrup2.09 x 1.92 
Emil Løber Qvist2.06 1.92 2.03 
Celal Cokcetin1.97 x 2.03 
Oliver Hellelund Konrad2.00 x 1.90 
Simon Kelly1.70 1.82 x 
Emil Willliam Lund1.31 1.34 1.82 
Alfred Fisker1.73 1.70 1.46 
  HOLD
1 10.48 Sofus Peter Lassen (3.86)Sparta30p 
    William Wittendorf (3.44)   
    Jakob H. B. Andersen (3.18)   
2 10.18 Hugo Rasmussen (3.53)IK Hellas Roskilde25p 
    Asger Sager (3.40)   
    Emil Borch (3.25)   
3 7.10 Linus Christoffersen (2.73)Sparta20p 
    Sebastian Thulstrup (2.28)   
    Peter Grevy Ejstrup (2.09)   
4 6.97 Andrew Kelly (2.47)Bagsværd Atletik Klub19p 
    Victor Busk-Cirera (2.44)   
    Emil Løber Qvist (2.06)   
5 5.64 Oliver Hellelund Konrad (2.00)Bagsværd Atletik Klub18p 
    Simon Kelly (1.82)   
    Emil Willliam Lund (1.82)   
  DRENGE 8-9 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 13.45  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1HR9.78 Rasmus Skovgaard Nickelse -2003Sparta30p 
2 6.03 Asger Sager -2003IK Hellas Roskilde25p 
3 5.92 Hugo Rasmussen -2003IK Hellas Roskilde20p 
4 5.77 Sebastian Monneret -2003Amager Atletik Club19p 
5 5.29 Emil Borch -2003IK Hellas Roskilde18p 
6 5.19 Ejvind Damkjær Lylloff -2003IK Hellas Roskilde17p 
7PR5.17 Mikkel K. Svendsen -2003Fredensborg Atletik16p 
8 5.12 William Elsner -2003Københavns IF15p 
9 5.11 Celal Cokcetin -2003Helsingør IF Atletik14p 
10 4.79 Andrew Kelly -2003Bagsværd Atletik Klub13p 
11 4.22 Alxander Cordrey -2004Fredensborg Atletik12p 
12 4.00 Victor Busk-Cirera -2003Bagsværd Atletik Klub11p 
13 3.43 Linus Christoffersen -2003Sparta10p 
14 3.31 Sebastian Thulstrup -2004Sparta9p 
15 3.22 Alfred Fisker -2004IK Hellas Roskilde8p 
16 3.00 Emil Løber Qvist -2005Bagsværd Atletik Klub7p 
17 2.90 Simon Kelly -2005Bagsværd Atletik Klub6p 
18 2.46 Oliver Hellelund Konrad -2003Bagsværd Atletik Klub5p 
19 1.89 Emil Willliam Lund -2005Bagsværd Atletik Klub4p 
  Ej mødt Isak Søndergaard -2003Københavns IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Rasmus Skovgaard Nickelse9.788.199.538.09
Asger Sager6.035.515.885.75
Hugo Rasmussen4.835.925.385.57
Sebastian Monneret5.775.364.535.11
Emil Borch5.295.044.985.06
Ejvind Damkjær Lylloff4.585.194.464.80
Mikkel K. Svendsen5.035.173.994.92
William Elsner4.305.124.794.61
Celal Cokcetin3.98x4.725.11
Andrew Kelly4.164.624.494.79
Alxander Cordrey3.544.224.223.69
Victor Busk-Cirera3.693.804.003.76
Linus Christoffersenx3.263.063.43
Sebastian Thulstrup3.312.11x2.67
Alfred Fisker3.222.72x2.76
Emil Løber Qvist2.543.002.74x
Simon Kelly2.332.902.872.79
Oliver Hellelund Konrad2.462.42x2.36
Emil Willliam Lund1.891.341.601.60
  HOLD
1 17.24 Asger Sager (6.03)IK Hellas Roskilde30p 
    Hugo Rasmussen (5.92)   
    Emil Borch (5.29)   
2 16.52 Rasmus Skovgaard Nickelse (9.78)Sparta25p 
    Linus Christoffersen (3.43)   
    Sebastian Thulstrup (3.31)   
3 11.79 Andrew Kelly (4.79)Bagsværd Atletik Klub20p 
    Victor Busk-Cirera (4.00)   
    Emil Løber Qvist (3.00)   
4 7.25 Simon Kelly (2.90)Bagsværd Atletik Klub19p 
    Oliver Hellelund Konrad (2.46)   
    Emil Willliam Lund (1.89)   
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 12.15  
NrResultat NavnKlubPoints
1HR8.927hFMagnus Skjøtt Jensen -2001Sparta30p 
2PR9.562hFMicas Engelhardt Holm -2002Gullfoss25p 
=PR9.566hFOswald S. Carstensen -2002Sparta25p 
4PR9.607hFVillads Schou -2001Københavns IF19p 
5 9.751hFMarcus Lynge Rasmussen -2001Holte Atletik18p 
6PR9.776h Vincent Plas -2001Sparta17p 
7 9.787h Tobias Olsen -2001Fredensborg Atletik16p 
8 9.847h Sebastian Larsen -2001Amager Atletik Club15p 
9PR9.996h Nikolai Janussen -2001Holte Atletik14p 
10 10.047h Philip Z. Ellefsen -2001Københavns IF13p 
11PR10.065h Benjamin Clausen -2002Helsingør IF Atletik12p 
12PR10.075h Vitus Lei Hansgaard -2001Holte Atletik11p 
13PR10.115h Mathias Dalsgaard -2002IK Hellas Roskilde10p 
14 10.276h Nikolaj Grønbech -2002Slagelse Atletik DELTA9p 
15 10.333h William Bagger -2002Helsingør IF Atletik8p 
16=PR10.345h William Lee Meyrick -2002IK Hellas Roskilde7p 
17 10.451h Matteo Fregonaro -2001Frederiksberg IF6p 
18 10.542h Tobias Vig-Andersen -2001Trongårdens IF5p 
19PR10.734h Anders V. Jensen -2001Københavns IF4p 
20 10.774h Jonathan Thulstrup -2001Sparta3p 
21PR10.823h Sebastian Andersen -2002Københavns IF2p 
22 10.872h Mads Gabrielsen -2002Holte Atletik1p 
23 10.955h Sejr Havndrup -2002IK Hellas Roskilde1p 
24 11.004h Sebastian Diemer -2002Helsingør IF Atletik1p 
25PR11.134h Christian Munch Skylv -2001Sparta1p 
26 11.241h Leo Sgambato -2001Frederiksberg IF1p 
27 11.763h Konrad Fisker -2002IK Hellas Roskilde1p 
28 12.152h Jens Vitved Bruhn -2002Glostrup IC1p 
29 12.222h Mads Lemtoft Olsen -2002FIF Hillerød1p 
30 12.324h Asbjørn Birkelund -2002Københavns IF1p 
31 13.563h Mads Erting -2002Helsingør IF Atletik1p 
  Afbud6h Anders Emil Busk -2001Sparta  
  Ej mødt3h Elias Jensen -2001Københavns IF  
  Ej mødt6h Anton Holm Gehrig -2001FIF Hillerød  
  HOLD
1 28.25 Magnus Skjøtt Jensen (8.92)Sparta30p 
    Oswald S. Carstensen (9.56)   
    Vincent Plas (9.77)   
2 29.81 Marcus Lynge Rasmussen (9.75)Holte Atletik25p 
    Nikolai Janussen (9.99)   
    Vitus Lei Hansgaard (10.07)   
3 30.37 Villads Schou (9.60)Københavns IF20p 
    Philip Z. Ellefsen (10.04)   
    Anders V. Jensen (10.73)   
4 31.39 Benjamin Clausen (10.06)Helsingør IF Atletik19p 
    William Bagger (10.33)   
    Sebastian Diemer (11.00)   
5 31.40 Mathias Dalsgaard (10.11)IK Hellas Roskilde18p 
    William Lee Meyrick (10.34)   
    Sejr Havndrup (10.95)   
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 13.30  
NrResultat NavnKlub  
1PR9.42 Micas Engelhardt Holm -2002Gullfoss  
2PR9.45 Oswald S. Carstensen -2002Sparta  
3PR9.45 Villads Schou -2001Københavns IF  
  Ej mødt Marcus Lynge Rasmussen -2001Holte Atletik  
  Ej mødt Magnus Skjøtt Jensen -2001Sparta  
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 10.00  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlubPoints
1PR12.292h Villads Schou -2001Københavns IF30p 
2PR12.302h Conrad Lind -2001Sparta25p 
3PR12.681h Frederik Borch -2001IK Hellas Roskilde20p 
4PR12.782h Sebastian Larsen -2001Amager Atletik Club19p 
5 12.811h Mathias Dalsgaard -2002IK Hellas Roskilde18p 
6=PR12.972h Vincent Plas -2001Sparta17p 
7 13.611h Mathias Bynck -2002Sparta16p 
8PR16.131h Martin Christensen -2002Helsingør IF Atletik15p 
  HOLD
1 38.88 Conrad Lind (12.30)Sparta30p 
    Vincent Plas (12.97)   
    Mathias Bynck (13.61)   
  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.41 Marius Hytholm Pedersen -2001Holte Atletik30p 
2 1.30 Jacob Rosenlund -2001Holte Atletik25p 
3 1.15 Sebastian Larsen -2001Amager Atletik Club20p 
4=PR1.10 William Bagger -2002Helsingør IF Atletik19p 
5 1.05 Mads Gabrielsen -2002Holte Atletik18p 
6PR1.05 Conrad Lind -2001Sparta17p 
  X Martin Christensen -2002Helsingør IF Atletik  
  X Mathias Bynck -2002Sparta  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Sebastian Andersen -2002Københavns IF  
 1.001.051.101.151.201.251.301.351.411.45 
Marius Hytholm Pedersen    ooooxxoxxx
Jacob Rosenlund    oxooxxx  
Sebastian Larsenxooxxooxxx     
William Baggeroxxooxxx      
Mads Gabrielsenooxxx       
Conrad Lindxoxxoxxx       
Martin Christensenxxx         
Mathias Bynckxxx         
  HOLD
1 3.76 Marius Hytholm Pedersen (1.41)Holte Atletik30p 
    Jacob Rosenlund (1.30)   
    Mads Gabrielsen (1.05)   
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.15  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.30 Magnus Skjøtt Jensen -2001Sparta30p 
2PR3.96 Conrad Lind -2001Sparta25p 
3 3.80 Villads Schou -2001Københavns IF20p 
4PR3.78 Tobias Olsen -2001Fredensborg Atletik19p 
5 3.69 Micas Engelhardt Holm -2002Gullfoss18p 
6 3.64 Marcus Lynge Rasmussen -2001Holte Atletik17p 
7 3.60 Vincent Plas -2001Sparta16p 
8PR3.56 Nikolaj Grønbech -2002Slagelse Atletik DELTA15p 
9PR3.52 Mathias Dalsgaard -2002IK Hellas Roskilde14p 
10 3.46 Oswald S. Carstensen -2002Sparta13p 
11 3.44 William Lee Meyrick -2002IK Hellas Roskilde12p 
12 3.40 Vitus Lei Hansgaard -2001Holte Atletik11p 
13PR3.39 Philip Z. Ellefsen -2001Københavns IF10p 
14 3.37 Frederik Borch -2001IK Hellas Roskilde9p 
15 3.34 William Bagger -2002Helsingør IF Atletik8p 
16 3.31 Sejr Havndrup -2002IK Hellas Roskilde7p 
17 3.23 Matteo Fregonaro -2001Frederiksberg IF6p 
18 3.23 Christian Munch Skylv -2001Sparta5p 
19PR3.20 Benjamin Clausen -2002Helsingør IF Atletik4p 
20 3.12 Mads Lemtoft Olsen -2002FIF Hillerød3p 
21 3.08 Mathias Bynck -2002Sparta2p 
22PR3.08 Sebastian Andersen -2002Københavns IF1p 
23 3.07 Jonathan Thulstrup -2001Sparta1p 
24 3.02 Tobias Vig-Andersen -2001Trongårdens IF1p 
25PR2.95 Anders V. Jensen -2001Københavns IF1p 
26 2.90 Sebastian Diemer -2002Helsingør IF Atletik1p 
27 2.69 Asbjørn Birkelund -2002Københavns IF1p 
28 2.66 Johannes Fich -2002Helsingør IF Atletik1p 
29 2.51 Jens Vitved Bruhn -2002Glostrup IC1p 
30PR2.49 Martin Christensen -2002Helsingør IF Atletik1p 
31 2.42 Leo Sgambato -2001Frederiksberg IF1p 
32 2.09 Konrad Fisker -2002IK Hellas Roskilde1p 
33 1.93 Mads Erting -2002Helsingør IF Atletik1p 
  Afbud Anders Emil Busk -2001Sparta  
  Ej mødt Elias Jensen -2001Københavns IF  
  Ej mødt Anton Holm Gehrig -2001FIF Hillerød  
 1.runde2.runde3.runde 
Magnus Skjøtt Jensen4.30 4.15 4.26 
Conrad Lind3.68 3.50 3.96 
Villads Schou3.66 3.71 3.80 
Tobias Olsen3.75 3.78 3.77 
Micas Engelhardt Holmx 3.69 3.27 
Marcus Lynge Rasmussen3.45 3.43 3.64 
Vincent Plas3.51 3.60 3.55 
Nikolaj Grønbech2.46 3.44 3.56 
Mathias Dalsgaard3.49 3.35 3.52 
Oswald S. Carstensen3.37 3.46 3.18 
William Lee Meyrick3.40 3.41 3.44 
Vitus Lei Hansgaard3.40 3.37 2.89 
Philip Z. Ellefsen3.39 2.50 2.88 
Frederik Borch3.24 3.36 3.37 
William Bagger3.34 3.21 3.25 
Sejr Havndrup3.31 2.92 2.83 
Matteo Fregonaro3.23 3.14 2.97 
Christian Munch Skylvx 3.23 2.56 
Benjamin Clausen3.20 2.96 2.90 
Mads Lemtoft Olsen2.00 2.93 3.12 
Mathias Bynck2.96 2.75 3.08 
Sebastian Andersen3.08 2.75 2.62 
Jonathan Thulstrup2.82 2.84 3.07 
Tobias Vig-Andersen2.95 2.89 3.02 
Anders V. Jensen2.95 2.84 2.91 
Sebastian Diemer2.90 2.81 2.68 
Asbjørn Birkelund2.34 2.69 2.51 
Johannes Fich2.66 2.33 2.30 
Jens Vitved Bruhn2.51 2.27 2.46 
Martin Christensen2.35 2.49 2.23 
Leo Sgambato2.32 2.39 2.42 
Konrad Fisker2.09 x 1.99 
Mads Erting1.89 1.90 1.93 
  HOLD
1 11.86 Magnus Skjøtt Jensen (4.30)Sparta30p 
    Conrad Lind (3.96)   
    Vincent Plas (3.60)   
2 10.33 Mathias Dalsgaard (3.52)IK Hellas Roskilde25p 
    William Lee Meyrick (3.44)   
    Frederik Borch (3.37)   
3 10.27 Villads Schou (3.80)Københavns IF20p 
    Philip Z. Ellefsen (3.39)   
    Sebastian Andersen (3.08)   
4 9.77 Oswald S. Carstensen (3.46)Sparta19p 
    Christian Munch Skylv (3.23)   
    Mathias Bynck (3.08)   
5 9.44 William Bagger (3.34)Helsingør IF Atletik18p 
    Benjamin Clausen (3.20)   
    Sebastian Diemer (2.90)   
6 7.08 Johannes Fich (2.66)Helsingør IF Atletik17p 
    Martin Christensen (2.49)   
    Mads Erting (1.93)   
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.30  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1HR9.53 Vitus Lei Hansgaard -2001Holte Atletik30p 
2PR8.51 Magnus Skjøtt Jensen -2001Sparta25p 
3 7.72 Nikolaj Grønbech -2002Slagelse Atletik DELTA20p 
4 7.65 William Lee Meyrick -2002IK Hellas Roskilde19p 
5PR7.59 Christian Munch Skylv -2001Sparta18p 
6 7.14 Oswald S. Carstensen -2002Sparta17p 
7 7.09 Anders V. Jensen -2001Københavns IF16p 
8 7.05 Sejr Havndrup -2002IK Hellas Roskilde15p 
9 7.04 Frederik Borch -2001IK Hellas Roskilde14p 
10 6.78 Tobias Olsen -2001Fredensborg Atletik13p 
11 6.78 Jonathan Thulstrup -2001Sparta12p 
12 6.71 Philip Z. Ellefsen -2001Københavns IF11p 
13PR5.98 Johannes Fich -2002Helsingør IF Atletik10p 
14 5.74 Leo Sgambato -2001Frederiksberg IF9p 
15 5.47 Matteo Fregonaro -2001Frederiksberg IF8p 
16 5.13 Tobias Vig-Andersen -2001Trongårdens IF7p 
17PR5.09 Asbjørn Birkelund -2002Københavns IF6p 
18 4.13 Konrad Fisker -2002IK Hellas Roskilde5p 
19PR4.01 Jens Vitved Bruhn -2002Glostrup IC4p 
20 3.75 Mads Erting -2002Helsingør IF Atletik3p 
  Afbud Anders Emil Busk -2001Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Vitus Lei Hansgaard9.109.459.429.53
Magnus Skjøtt Jensen8.148.517.428.29
Nikolaj Grønbech7.257.64x7.72
William Lee Meyrick7.657.277.337.07
Christian Munch Skylv6.666.987.087.59
Oswald S. Carstensen7.107.146.546.77
Anders V. Jensen6.996.675.947.09
Sejr Havndrup6.217.056.666.31
Frederik Borch6.687.046.326.75
Tobias Olsen6.486.786.786.73
Jonathan Thulstrup6.456.786.616.40
Philip Z. Ellefsen6.716.406.716.18
Johannes Fich5.234.345.255.98
Leo Sgambatox4.905.185.74
Matteo Fregonaro4.60x4.865.47
Tobias Vig-Andersen4.904.885.134.83
Asbjørn Birkelund4.824.954.735.09
Konrad Fisker4.034.134.003.96
Jens Vitved Bruhn2.123.603.624.01
Mads Erting3.753.163.713.71
  HOLD
1 23.24 Magnus Skjøtt Jensen (8.51)Sparta30p 
    Christian Munch Skylv (7.59)   
    Oswald S. Carstensen (7.14)   
2 21.74 William Lee Meyrick (7.65)IK Hellas Roskilde25p 
    Sejr Havndrup (7.05)   
    Frederik Borch (7.04)   
3 18.89 Anders V. Jensen (7.09)Københavns IF20p 
    Philip Z. Ellefsen (6.71)   
    Asbjørn Birkelund (5.09)   
  DRENGE 12-13 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 12.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.097hFPeter Andersson -1999Greve Atletik30p 
2PR8.547hFMathias Janussen -1999Holte Atletik25p 
3 8.577hFJacob Hvorup -1999Amager Atletik Club20p 
4PR8.786hFLucas Bunch -2000Sparta19p 
5=PR8.966hFOskar Lundin -1999Sparta18p 
6 9.047h Jonathan Makwarth -2000Københavns IF17p 
7PR9.055h Andreas Yde -1999IK Hellas Roskilde16p 
8PR9.096h Emil Jessen -2000Sparta15p 
9 9.101h Jakob Karlsen -1999Helsingør IF Atletik14p 
10 9.166h Peter Moll Berg -2000Sparta13p 
11PR9.175h Sebastian Nielsen -2000Sparta12p 
12PR9.345h Egil Tøgerne Aasen -1999Sparta11p 
13=PR9.395h Frederik Engborg Thede -2000Sparta10p 
14 9.401h Kim Emil Petersen -1999Helsingør IF Atletik9p 
15PR9.494h Jonathan A. Hansen -2000Københavns IF8p 
16PR9.644h Peter Bjørn Reland -2000Holte Atletik7p 
17PR9.724h Jacob Rasmussen -2000Amager Atletik Club6p 
18PR9.773h Mikkel Bertram-Mikkelsen -1999Københavns IF5p 
19 9.983h Mads Hauxner -1999Ballerup Atletik Klub4p 
20 10.001h Christian Fobian -2000Bagsværd Atletik Klub3p 
21 10.084h Rasmus Søndergaard -2000Københavns IF2p 
22 10.113h Jonathan Rentoft Larsen -2000Sparta1p 
23PR10.122h Kasper Clausen -2000Københavns IF1p 
24 10.243h Christoffer Bernsen -2000Sparta1p 
25 10.264h Marcus Kylling Wagner -2000Holte Atletik1p 
26 10.322h Alexander Lynge Sørensen -1999Sparta1p 
27 10.422h Mikkel Andersen -1999Helsingør IF Atletik1p 
28 10.721h Kevin Rønnow -2000Helsingør IF Atletik1p 
29 10.962h Edvard Restorff-Liliegree -2000Københavns IF1p 
  Afbud3h Lauge Kongshavn -2000Glostrup IC  
  Afbud6h Theodor Gilhøj -2000Bagsværd Atletik Klub  
  Afbud6h Alexander Bonde-Jacobsen -2000Køge Atletik  
  Ej mødt5h Vitus Ø. Horsted -2000Fredensborg Atletik  
  Ej mødt7h Mads Lund -2000Sparta  
  HOLD
1 26.83 Lucas Bunch (8.78)Sparta30p 
    Oskar Lundin (8.96)   
    Emil Jessen (9.09)   
2 27.67 Peter Moll Berg (9.16)Sparta25p 
    Sebastian Nielsen (9.17)   
    Egil Tøgerne Aasen (9.34)   
3 28.30 Jonathan Makwarth (9.04)Københavns IF20p 
    Jonathan A. Hansen (9.49)   
    Mikkel Bertram-Mikkelsen (9.77)   
4 28.44 Mathias Janussen (8.54)Holte Atletik19p 
    Peter Bjørn Reland (9.64)   
    Marcus Kylling Wagner (10.26)   
5 28.92 Jakob Karlsen (9.10)Helsingør IF Atletik18p 
    Kim Emil Petersen (9.40)   
    Mikkel Andersen (10.42)   
6 29.74 Frederik Engborg Thede (9.39)Sparta17p 
    Jonathan Rentoft Larsen (10.11)   
    Christoffer Bernsen (10.24)   
7 31.16 Rasmus Søndergaard (10.08)Københavns IF16p 
    Kasper Clausen (10.12)   
    Edvard Restorff-Liliegree (10.96)   
  DRENGE 12-13 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 13.45  
NrResultat NavnKlub  
1 8.15 Peter Andersson -1999Greve Atletik  
2PR8.57 Mathias Janussen -1999Holte Atletik  
3 8.59 Jacob Hvorup -1999Amager Atletik Club  
4PR8.95 Lucas Bunch -2000Sparta  
5=PR8.96 Oskar Lundin -1999Sparta  
  DRENGE 12-13 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 10.15  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 8.00 )
NrResultat NavnKlubPoints
1 10.392h Peter Andersson -1999Greve Atletik30p 
2PR11.142h Rasmus Jacobsen -1999Helsingør IF Atletik25p 
3 11.342h Jacob Hvorup -1999Amager Atletik Club20p 
4 12.061h Peter Moll Berg -2000Sparta19p 
5PR12.291h Emil Jessen -2000Sparta18p 
6PR12.611h Emil Bruun -1999Helsingør IF Atletik17p 
7 16.131h Sixten Schunck -1999Frederiksberg IF16p 
  Afbud1h Alexander Bonde-Jacobsen -2000Køge Atletik  
  Ej mødt2h Peter M. Adamsen -2000Københavns IF  
  Ej mødt2h Mads Lund -2000Sparta  
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 11.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.45 Emil Ipsen -1999Ballerup Atletik Klub30p 
2 1.40 Rasmus Jacobsen -1999Helsingør IF Atletik25p 
3 1.35 Casper Jørgensen -1999Amager Atletik Club20p 
4 1.25 Emil Jessen -2000Sparta19p 
5 1.15 Emil Bruun -1999Helsingør IF Atletik18p 
6 1.10 Lucas Bunch -2000Sparta17p 
  X Peter Bjørn Reland -2000Holte Atletik  
  Afbud Alexander Bonde-Jacobsen -2000Køge Atletik  
  Afbud Lauge Kongshavn -2000Glostrup IC  
 1.101.151.201.251.301.351.401.451.50 
Emil Ipsen    ooxooxxx
Rasmus Jacobsen   oooxoxxx 
Casper Jørgensen oxoxooxoxxx  
Emil Jessenoooxoxxx    
Emil Bruun oxxx      
Lucas Bunchoxxx       
Peter Bjørn Relandxxx        
  DRENGE 12-13 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 10.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.17 Frederik Engborg Thede -2000Sparta30p 
2PR2.17 Casper Jørgensen -1999Amager Atletik Club25p 
3 2.07 Emil Ipsen -1999Ballerup Atletik Klub20p 
4 1.77 Peter M. Adamsen -2000Københavns IF19p 
 1.571.671.771.871.972.072.172.27 
Frederik Engborg Thedeoooooxxooxxx
Casper Jørgensen oooooxoxxx
Emil Ipsen   oooxxx 
Peter M. Adamsenoooxxx    
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 15.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1PR5.26 Peter Andersson -1999Greve Atletik30p 
2PR4.99 Emil Ipsen -1999Ballerup Atletik Klub25p 
3 4.55 Jacob Hvorup -1999Amager Atletik Club20p 
4PR4.45 Oskar Lundin -1999Sparta19p 
5 4.32 Peter Moll Berg -2000Sparta18p 
6 4.18 Lucas Bunch -2000Sparta17p 
7 4.12 Frederik Engborg Thede -2000Sparta16p 
8 4.11 Sebastian Nielsen -2000Sparta15p 
9 4.06 Christopher Kongsted -1999Sparta14p 
10 3.97 Jonathan Makwarth -2000Københavns IF13p 
11 3.81 Jonathan A. Hansen -2000Københavns IF12p 
12 3.73 Jakob Karlsen -1999Helsingør IF Atletik11p 
13 3.72 Mikkel Bertram-Mikkelsen -1999Københavns IF10p 
14PR3.70 Rasmus Søndergaard -2000Københavns IF9p 
15 3.69 Andreas Yde -1999IK Hellas Roskilde8p 
16 3.49 Egil Tøgerne Aasen -1999Sparta7p 
17 3.46 Jacob Rasmussen -2000Amager Atletik Club6p 
18 3.40 Kim Emil Petersen -1999Helsingør IF Atletik5p 
19 3.39 Jonathan Rentoft Larsen -2000Sparta4p 
20 3.37 Kasper Clausen -2000Københavns IF3p 
21 3.32 Christian Fobian -2000Bagsværd Atletik Klub2p 
22 3.18 Christoffer Bernsen -2000Sparta1p 
23PR3.14 Mikkel Andersen -1999Helsingør IF Atletik1p 
24 3.10 Alexander Lynge Sørensen -1999Sparta1p 
25 2.95 Edvard Restorff-Liliegree -2000Københavns IF1p 
  X Vitus Ø. Horsted -2000Fredensborg Atletik  
  Afbud Marcus Kylling Wagner -2000Holte Atletik  
  Afbud Peter Bjørn Reland -2000Holte Atletik  
  Afbud Kevin Rønnow -2000Helsingør IF Atletik  
  Afbud Sixten Schunck -1999Frederiksberg IF  
  Ej mødt Mads Lund -2000Sparta  
 1.runde2.runde3.runde 
Peter Andersson5.16 5.13 5.26 
Emil Ipsen4.87 4.96 4.99 
Jacob Hvorup4.55 4.37 4.35 
Oskar Lundin4.24 4.45 4.13 
Peter Moll Berg4.32 4.22 x 
Lucas Bunch4.07 4.16 4.18 
Frederik Engborg Thede4.01 4.12 x 
Sebastian Nielsen3.92 4.07 4.11 
Christopher Kongsted4.06 3.75 3.78 
Jonathan Makwarth3.92 3.85 3.97 
Jonathan A. Hansen3.61 3.38 3.81 
Jakob Karlsen3.70 3.73 3.69 
Mikkel Bertram-Mikkelsen3.72 3.70 3.68 
Rasmus Søndergaard3.56 3.20 3.70 
Andreas Yde3.67 3.51 3.69 
Egil Tøgerne Aasen3.49 x 3.46 
Jacob Rasmussen3.39 3.41 3.46 
Kim Emil Petersen3.40 x 3.04 
Jonathan Rentoft Larsen3.39 3.27 3.19 
Kasper Clausen3.34 3.37 3.37 
Christian Fobian3.32 3.22 3.18 
Christoffer Bernsen3.09 3.18 2.70 
Mikkel Andersen3.14 2.98 2.93 
Alexander Lynge Sørensen2.90 3.10 3.01 
Edvard Restorff-Liliegree2.95 2.28 2.94 
Vitus Ø. Horsted
  HOLD
1 12.95 Oskar Lundin (4.45)Sparta30p 
    Peter Moll Berg (4.32)   
    Lucas Bunch (4.18)   
2 12.29 Frederik Engborg Thede (4.12)Sparta25p 
    Sebastian Nielsen (4.11)   
    Christopher Kongsted (4.06)   
3 11.50 Jonathan Makwarth (3.97)Københavns IF20p 
    Jonathan A. Hansen (3.81)   
    Mikkel Bertram-Mikkelsen (3.72)   
4 10.27 Jakob Karlsen (3.73)Helsingør IF Atletik19p 
    Kim Emil Petersen (3.40)   
    Mikkel Andersen (3.14)   
5 10.06 Egil Tøgerne Aasen (3.49)Sparta18p 
    Jonathan Rentoft Larsen (3.39)   
    Christoffer Bernsen (3.18)   
6 10.02 Rasmus Søndergaard (3.70)Københavns IF17p 
    Kasper Clausen (3.37)   
    Edvard Restorff-Liliegree (2.95)   
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 12.00  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1PR10.97 Casper Jørgensen -1999Amager Atletik Club30p 
2PR9.39 Christopher Kongsted -1999Sparta25p 
3 8.37 Mads Ringsted -1999Københavns IF20p 
4 7.85 Oskar Lundin -1999Sparta19p 
5PR7.44 Jonathan Makwarth -2000Københavns IF18p 
6 7.25 Sebastian Nielsen -2000Sparta17p 
7 7.02 Peter M. Adamsen -2000Københavns IF16p 
8 6.82 Mikkel Bertram-Mikkelsen -1999Københavns IF15p 
9 6.71 Mads Hauxner -1999Ballerup Atletik Klub14p 
10 6.62 Jakob Karlsen -1999Helsingør IF Atletik13p 
11PR6.04 Jonathan Rentoft Larsen -2000Sparta12p 
12 5.87 Egil Tøgerne Aasen -1999Sparta11p 
13 5.53 Kim Emil Petersen -1999Helsingør IF Atletik10p 
14 5.46 Kevin Rønnow -2000Helsingør IF Atletik9p 
15 5.44 Jacob Rasmussen -2000Amager Atletik Club8p 
16 5.36 Alexander Lynge Sørensen -1999Sparta7p 
17 5.35 Marcus Kylling Wagner -2000Holte Atletik6p 
18 5.31 Kasper Clausen -2000Københavns IF5p 
19 5.15 Rasmus Søndergaard -2000Københavns IF4p 
20 4.94 Jonathan A. Hansen -2000Københavns IF3p 
21 4.72 Edvard Restorff-Liliegree -2000Københavns IF2p 
22 4.65 Christian Fobian -2000Bagsværd Atletik Klub1p 
23 4.05 Mikkel Andersen -1999Helsingør IF Atletik1p 
  Afbud Vitus Ø. Horsted -2000Fredensborg Atletik  
  Afbud Theodor Gilhøj -2000Bagsværd Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Casper Jørgensen10.2810.5110.97x
Christopher Kongsted9.289.397.30x
Mads Ringsted8.378.038.357.62
Oskar Lundin7.847.417.177.85
Jonathan Makwarth7.187.326.877.44
Sebastian Nielsen6.046.436.667.25
Peter M. Adamsen6.646.717.027.02
Mikkel Bertram-Mikkelsen6.206.822.596.72
Mads Hauxner6.716.496.466.51
Jakob Karlsen6.606.626.436.55
Jonathan Rentoft Larsenx4.476.045.29
Egil Tøgerne Aasenx5.655.405.87
Kim Emil Petersen5.175.075.534.39
Kevin Rønnow5.465.43x5.12
Jacob Rasmussen5.375.115.375.44
Alexander Lynge Sørensenx4.735.36x
Marcus Kylling Wagner5.305.354.874.39
Kasper Clausen5.235.315.014.67
Rasmus Søndergaard5.154.434.424.46
Jonathan A. Hansen4.724.944.884.75
Edvard Restorff-Liliegreex4.233.674.72
Christian Fobian4.093.984.264.65
Mikkel Andersen3.714.053.623.67
  HOLD
1 24.49 Christopher Kongsted (9.39)Sparta30p 
    Oskar Lundin (7.85)   
    Sebastian Nielsen (7.25)   
2 22.83 Mads Ringsted (8.37)Københavns IF25p 
    Jonathan Makwarth (7.44)   
    Peter M. Adamsen (7.02)   
3 17.61 Jakob Karlsen (6.62)Helsingør IF Atletik20p 
    Kim Emil Petersen (5.53)   
    Kevin Rønnow (5.46)   
4 17.28 Mikkel Bertram-Mikkelsen (6.82)Københavns IF19p 
    Kasper Clausen (5.31)   
    Rasmus Søndergaard (5.15)   
5 17.27 Jonathan Rentoft Larsen (6.04)Sparta18p 
    Egil Tøgerne Aasen (5.87)   
    Alexander Lynge Sørensen (5.36)   
  DRENGE 14-15 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 14.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 7.824hFLukas Bredo -1997Ballerup Atletik Klub30p 
2PR8.452hFAske Petersen -1998Helsingør IF Atletik25p 
3 8.534hFAnton Basse -1997Amager Atletik Club20p 
4PR8.563hFPeter Rasmussen -1998Amager Atletik Club19p 
5PR8.613hFChristopher Holmbjerg Jen -1997Holte Atletik18p 
6 8.771h Mathias Kongshavn -1998Glostrup IC17p 
= 8.773h Victor Perez Tidmand -1998Glostrup IC17p 
8 8.872h Carl Rundle -1997Frederiksberg IF15p 
9PR8.902h Malthe Aabye -1998Københavns IF14p 
10PR9.051h Villads Clausen -1998Amager Atletik Club13p 
11PR9.092h Joachim Glenthøj -1997FIF Hillerød12p 
12PR9.531h Laurits Børgesen -1998IK Olympia, Maribo11p 
  Udgået4h Sebastian Valentin Buscha -1997Bagsværd Atletik Klub  
  Afbud3h Denis Petrov -1998Københavns IF  
  Afbud4h Jonas Nyvang Nielsen -1997IK Hellas Roskilde  
  Ej mødt1h Simon Raunholt -1997Helsingør IF Atletik  
  HOLD
1 26.14 Anton Basse (8.53)Amager Atletik Club30p 
    Peter Rasmussen (8.56)   
    Villads Clausen (9.05)   
  DRENGE 14-15 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 17.15  
NrResultat NavnKlub  
1 7.84 Lukas Bredo -1997Ballerup Atletik Klub  
2PR8.38 Anton Basse -1997Amager Atletik Club  
3PR8.59 Peter Rasmussen -1998Amager Atletik Club  
4 8.65 Christopher Holmbjerg Jen -1997Holte Atletik  
  Ej mødt Aske Petersen -1998Helsingør IF Atletik  
  DRENGE 14-15 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 16.15  
  ( 83.8 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )
NrResultat NavnKlubPoints
1 10.11 Asger Østerby -1997Greve Atletik30p 
2PR10.46 Anton Basse -1997Amager Atletik Club25p 
3PR11.28 Villads Clausen -1998Amager Atletik Club20p 
4 11.70 Victor Perez Tidmand -1998Glostrup IC19p 
  DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 16.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1PR1.60 Asger Østerby -1997Greve Atletik30p 
2 1.45 Aske Petersen -1998Helsingør IF Atletik25p 
3PR1.45 Simon Raunholt -1997Helsingør IF Atletik20p 
4=PR1.40 Joachim Glenthøj -1997FIF Hillerød19p 
5PR1.40 Laurits Børgesen -1998IK Olympia, Maribo18p 
 1.151.201.251.301.351.401.451.501.551.60 
Asger Østerby      ooxoxxo
Aske Petersen   ooxooxx  
Simon Raunholt   ooxoxoxx  
Joachim Glenthøj   xoxooxxx   
Laurits Børgesenooooxoxoxxx   
  DRENGE 14-15 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 14.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.77 Oliver Durafour -1997Helsingør IF Atletik30p 
2 3.17 Simon Raunholt -1997Helsingør IF Atletik25p 
3PR2.67 Aske Petersen -1998Helsingør IF Atletik20p 
 2.372.472.572.672.772.973.073.173.273.373.473.573.673.773.87 
Oliver Durafour         xxoooooxxx
Simon Raunholt    ooooxxx      
Aske Petersenooooxxx          
  HOLD
1 9.61 Oliver Durafour (3.77)Helsingør IF Atletik30p 
    Simon Raunholt (3.17)   
    Aske Petersen (2.67)   
  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 17.30  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.70 Peter Rasmussen -1998Amager Atletik Club30p 
2PR4.33 Villads Clausen -1998Amager Atletik Club25p 
3 4.16 Malthe Aabye -1998Københavns IF20p 
  X Victor Perez Tidmand -1998Glostrup IC  
  Afbud Carl Rundle -1997Frederiksberg IF  
  Afbud Jonas Nyvang Nielsen -1997IK Hellas Roskilde  
  Ej mødt August Hallberg -1998Sparta  
 1.runde2.runde3.runde 
Peter Rasmussen4.57 4.70 4.56 
Villads Clausen4.23 4.14 4.33 
Malthe Aabye4.16 3.88 x 
Victor Perez Tidmandx x x 
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 16.45  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 11.54 Asger Østerby -1997Greve Atletik30p 
2PR11.39 Christopher Holmbjerg Jen -1997Holte Atletik25p 
3PR8.79 Joachim Glenthøj -1997FIF Hillerød20p 
4 8.12 Malthe Aabye -1998Københavns IF19p 
5 7.49 August Hallberg -1998Sparta18p 
6PR7.39 Peter Rasmussen -1998Amager Atletik Club17p 
7 6.93 Nicholas W Søjnæs -1998Sparta16p 
  Afbud Denis Petrov -1998Københavns IF  
  Afbud Carl Rundle -1997Frederiksberg IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Asger Østerby10.7911.0911.3111.54
Christopher Holmbjerg Jen11.2710.8210.3411.39
Joachim Glenthøjx7.778.558.79
Malthe Aabye8.127.797.577.78
August Hallberg7.496.967.157.00
Peter Rasmussen7.127.39x6.72
Nicholas W Søjnæs5.996.93
  DRENGE 16-17 ÅR - 60 METERLØR KL. 15.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.68 Oliver Ian Seider -1996IK Olympia, Maribo30p 
  Afbud Tobias Åxman -1996Holte Atletik  
  DRENGE 16-17 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 16.30  
  ( 91.4 CM, 5 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 9.72 )
NrResultat NavnKlubPoints
1 9.74 Emil Breum Eriksen -1995IK Hellas Roskilde30p 
2PR10.69 Kristian Kolbye -1996Amager Atletik Club25p 
  DRENGE 16-17 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 16.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1=PR1.55 Oliver Ian Seider -1996IK Olympia, Maribo30p 
 1.401.451.501.551.60 
Oliver Ian Seideroooxxoxxx
  DRENGE 16-17 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 14.30  
NrResultat NavnKlub  
  X Kristian Kolbye -1996Amager Atletik Club  
  Ej mødt Dag-Yero Diallo -1996Helsingør IF Atletik  
 3.37 
Kristian Kolbyexxx
  DRENGE 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 17.30  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 5.32 Emil Breum Eriksen -1995IK Hellas Roskilde30p 
2 4.68 Oliver Ian Seider -1996IK Olympia, Maribo25p 
  Afbud Tobias Åxman -1996Holte Atletik  
 1.runde2.runde3.runde 
Emil Breum Eriksen5.13 5.32 x 
Oliver Ian Seider4.35 x 4.68 
  DRENGE 16-17 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 15.30  
  ( 5.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1PR10.56 Kristian Kolbye -1996Amager Atletik Club30p 
2 10.25 Emil Breum Eriksen -1995IK Hellas Roskilde25p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Kristian Kolbye9.7510.3610.5610.32
Emil Breum Eriksen9.689.2210.259.65
  DRENGE 18-19 ÅR - 60 METERLØR KL. 15.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 7.87 Thor Mølbak Jensen -1994Holte Atletik30p 
  DRENGE 18-19 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 14.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.17 Kristian Ipsen -1993Ballerup Atletik Klub30p 
 3.673.873.974.074.174.27 
Kristian Ipsenoxxooxxooxxx
  DRENGE 18-19 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 17.30  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1PR5.84 Thor Mølbak Jensen -1994Holte Atletik30p 
  Afbud Zakarias Ogueboule -1994IK Hellas Roskilde  
 1.runde2.runde3.runde 
Thor Mølbak Jensenx 5.21 5.84 
  MÆND SENIOR - 60 METERLØR KL. 15.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 7.69 Ole Wæver -1960Trongårdens IF30p 
2 7.99 Morten Kyndbøl -1968Odense25p 
3 8.35 Knud Erik Pedersen -1960FIF Hillerød19p 
  Afbud Anders Mathiesen -1955Københavns IF  
  Ej mødt Mogens Sørensen -1959Odense  
  MÆND SENIOR - STANGSPRINGLØR KL. 14.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.27 Morten Kyndbøl -1968Odense30p 
2 3.57 Mogens Sørensen -1959Odense25p 
 3.273.373.473.573.673.773.974.074.174.274.37 
Morten Kyndbøl     ooooxxoxxx
Mogens Sørensenoooxxoxxx      
  MÆND SENIOR - KUGLESTØDLØR KL. 15.30  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
16KG11.50 Jan Hansen -1961Helsingør IF Atletik30p 
2PR10.32 Adonis Jusufovic -1971Helsingør IF Atletik25p 
36KG10.13 Viggo Svenningsen -1960Helsingør IF Atletik20p 
46KG9.76 Knud Erik Pedersen -1960FIF Hillerød19p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Jan Hansenx11.18x11.50
Adonis Jusufovic9.8510.329.589.79
Viggo Svenningsenx9.9310.13x
Knud Erik Pedersen9.769.258.698.82
  HOLD
1 31.95 Jan Hansen (11.50)Helsingør IF Atletik30p 
    Adonis Jusufovic (10.32)   
    Viggo Svenningsen (10.13)   


Genereret af MARS version 2.0.0.344 lørdag den 24. marts 2012 klokken 18:16