RESULTATER
Kronborg Games
1.afdeling - 7. januar 2012
Snekkersten Hallen
Arrangør: Helsingør IF
  PIGER 8-9 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 11.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 9.634hFMarie Falkebo Jensen -2003Sparta30p 
2 9.914hFRebecka Krüeger -2003Malmö AI25p 
3 10.673hFAmina Dyfan -2003Københavns IF20p 
4 10.781hFClara Reib -2003Fredensborg Atletik19p 
5 10.994hFAnna Katrine Larsen -2003FIF Hillerød18p 
6 11.722h Shila Petersen -2003Fredensborg Atletik17p 
7 11.781h Emilie Kirst -2004Sparta16p 
8 11.854h Rebecca Dahl Kokkegård -2003Sparta15p 
9 11.883h Nora Glad Hommel -2003Sparta14p 
10 12.123h Naomi Ilima Jensen -2004Sparta13p 
11 12.142h Solvej Søborg Schwarzer -2004Sparta12p 
12 12.611h Emma Elisabeth Flor -2005FIF Hillerød11p 
13 12.642h Ida Marie Isager -2003Sparta10p 
14 12.803h Anne Kirstine Isager -2003Sparta9p 
15 13.183h Maja Basballe -2003Helsingør IF Atletik8p 
16 13.631h Sara-Louise Andersen -2004Amager Atletik Club7p 
  Ej mødt2h Cornelia Vámosi -2004Helsingør IF Atletik  
  Ej mødt4h Aya Rabhi Pedersen -2003Sparta  
  Afbud  Sofie-Amalie Ranners -2003Ballerup Atletik Klub  
  Afbud  Annika Vinther -2004Helsingør IF Atletik  
  HOLD
1 33.26 Marie Falkebo Jensen (9.63)Sparta30p 
    Emilie Kirst (11.78)   
    Rebecca Dahl Kokkegård (11.85)   
2 36.14 Nora Glad Hommel (11.88)Sparta25p 
    Naomi Ilima Jensen (12.12)   
    Solvej Søborg Schwarzer (12.14)   
  PIGER 8-9 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 13.15  
NrResultat NavnKlub  
1HAL9.66 Marie Falkebo Jensen -2003Sparta  
2 9.79 Rebecka Krüeger -2003Malmö AI  
3 10.34 Amina Dyfan -2003Københavns IF  
4 10.55 Clara Reib -2003Fredensborg Atletik  
5 11.04 Anna Katrine Larsen -2003FIF Hillerød  
  PIGER 8-9 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 13.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1HAL1.17 Rebecka Krüeger -2003Malmö AI30p 
2 1.00 Karla Schärfe -2003Sparta25p 
  Ej mødt Maja Basballe -2003Helsingør IF Atletik  
 0.900.951.001.051.101.121.151.171.20 
Rebecka Krüegeroooooxoxxoxxoxxx
Karla Schärfexoooxxx     
  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 10.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1HAL3.55 Rebecka Krüeger -2003Malmö AI30p 
2 3.45 Karla Schärfe -2003Sparta25p 
3 3.37 Marie Falkebo Jensen -2003Sparta20p 
4 2.94 Clara Reib -2003Fredensborg Atletik19p 
5 2.90 Anna Katrine Larsen -2003FIF Hillerød18p 
6 2.72 Emilie Kirst -2004Sparta17p 
7 2.57 Rebecca Dahl Kokkegård -2003Sparta16p 
8 2.55 Amina Dyfan -2003Københavns IF15p 
9 2.49 Shila Petersen -2003Fredensborg Atletik14p 
10 2.44 Nora Glad Hommel -2003Sparta13p 
11 2.42 Naomi Ilima Jensen -2004Sparta12p 
12 2.40 Ida Marie Isager -2003Sparta11p 
13 2.32 Solvej Søborg Schwarzer -2004Sparta10p 
14 2.26 Anne Kirstine Isager -2003Sparta9p 
15 2.15 Sara-Louise Andersen -2004Amager Atletik Club8p 
16 2.05 Emma Elisabeth Flor -2005FIF Hillerød7p 
17 1.89 Ida Mørck -2006Bagsværd Atletik Klub6p 
18 1.67 Maja Basballe -2003Helsingør IF Atletik5p 
  Ej mødt Cornelia Vámosi -2004Helsingør IF Atletik  
  Ej mødt Aya Rabhi Pedersen -2003Sparta  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Sofie-Amalie Ranners -2003Ballerup Atletik Klub  
  Afbud Annika Vinther -2004Helsingør IF Atletik  
 1.runde2.runde3.runde 
Rebecka Krüeger3.55 3.43 3.52 
Karla Schärfe3.22 3.29 3.45 
Marie Falkebo Jensen3.22 3.37 3.29 
Clara Reib2.80 2.79 2.94 
Anna Katrine Larsen2.90 2.80 2.77 
Emilie Kirst2.42 2.50 2.72 
Rebecca Dahl Kokkegård2.52 2.49 2.57 
Amina Dyfanx 2.55 2.33 
Shila Petersen2.44 2.46 2.49 
Nora Glad Hommel2.34 2.24 2.44 
Naomi Ilima Jensen2.14 2.30 2.42 
Ida Marie Isager2.40 2.19 2.32 
Solvej Søborg Schwarzer2.30 2.15 2.32 
Anne Kirstine Isager2.24 2.26 2.16 
Sara-Louise Andersen2.13 2.13 2.15 
Emma Elisabeth Flor2.05 1.56 x 
Ida Mørck1.89 1.87 1.78 
Maja Basballe1.67 1.33 1.38 
  HOLD
1 9.54 Karla Schärfe (3.45)Sparta30p 
    Marie Falkebo Jensen (3.37)   
    Emilie Kirst (2.72)   
2 7.43 Rebecca Dahl Kokkegård (2.57)Sparta25p 
    Nora Glad Hommel (2.44)   
    Naomi Ilima Jensen (2.42)   
3 6.98 Ida Marie Isager (2.40)Sparta20p 
    Solvej Søborg Schwarzer (2.32)   
    Anne Kirstine Isager (2.26)   
  PIGER 8-9 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 12.30  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.94 Karla Schärfe -2003Sparta30p 
2 4.60 Marie Falkebo Jensen -2003Sparta25p 
3 4.52 Anna Katrine Larsen -2003FIF Hillerød20p 
4 4.29 Clara Reib -2003Fredensborg Atletik19p 
5 4.13 Amina Dyfan -2003Københavns IF18p 
6 3.65 Emilie Kirst -2004Sparta17p 
7 3.42 Anne Kirstine Isager -2003Sparta16p 
8 3.36 Nora Glad Hommel -2003Sparta15p 
9 3.17 Sara-Louise Andersen -2004Amager Atletik Club14p 
10 3.15 Solvej Søborg Schwarzer -2004Sparta13p 
11 3.08 Ida Marie Isager -2003Sparta12p 
12 2.94 Shila Petersen -2003Fredensborg Atletik11p 
13 2.47 Emma Elisabeth Flor -2005FIF Hillerød10p 
14 2.27 Naomi Ilima Jensen -2004Sparta9p 
15 1.24 Ida Mørck -2006Bagsværd Atletik Klub8p 
  Ej mødt Cornelia Vámosi -2004Helsingør IF Atletik  
  Ej mødt Aya Rabhi Pedersen -2003Sparta  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Sofie-Amalie Ranners -2003Ballerup Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Karla Schärfe4.134.234.944.73
Marie Falkebo Jensen3.733.984.604.34
Anna Katrine Larsen3.543.604.344.52
Clara Reib3.894.223.814.29
Amina Dyfan4.133.224.023.65
Emilie Kirst3.653.423.493.50
Anne Kirstine Isager3.423.013.173.18
Nora Glad Hommel3.012.802.803.36
Sara-Louise Andersen2.873.173.022.60
Solvej Søborg Schwarzer3.152.792.672.75
Ida Marie Isagerx3.08xx
Shila Petersen2.702.392.722.94
Emma Elisabeth Flor2.142.122.382.47
Naomi Ilima Jensen2.022.272.271.91
Ida Mørck1.13x1.24x
  HOLD
1 13.19 Karla Schärfe (4.94)Sparta30p 
    Marie Falkebo Jensen (4.60)   
    Emilie Kirst (3.65)   
2 9.93 Anne Kirstine Isager (3.42)Sparta25p 
    Nora Glad Hommel (3.36)   
    Solvej Søborg Schwarzer (3.15)   
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 10.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 9.496hFClara Elvira Paludan -2002Sparta30p 
2 9.516hFViktoria Dommer -2001Sparta25p 
3 9.546hFIda Beiter Bomme -2001Sparta20p 
4 9.626hFIngrid Eckhardt -2001Sparta19p 
5 9.715hFLilja H. Povlsen -2001Københavns IF18p 
= 9.716hFSacha Fagerholm -2001Sparta18p 
7 10.105h Liv Nedergaard -2002Sparta16p 
8 10.135h Josefine Rasander -2001Ballerup Atletik Klub15p 
9 10.284h Maria Boesdal -2002Sparta14p 
10 10.293h Anna Sofie Frænde -2001Sparta13p 
11 10.301h Karoline Kjærbo -2001Helsingør IF Atletik12p 
12 10.321h Agnes Rold -2002Helsingør IF Atletik11p 
13 10.355h Clara Uhd Jepsen -2002Københavns IF10p 
14 10.655h Vibha Soren -2001Københavns IF9p 
15 10.693h Helena B. Matz -2002Ballerup Atletik Klub8p 
16 10.764h Laura Witt -2001Ballerup Atletik Klub7p 
17 10.892h Emma Chabert -2002Københavns IF6p 
18 10.964h Signe Grevy -2011Sparta5p 
19 10.981h Emilie Bøg Ekholm -2002IK Hellas Roskilde4p 
20 11.014h Rebekka Andersen -2001Amager Atletik Club3p 
21 11.071h Line Sloth Nielsen -2001Ballerup Atletik Klub2p 
22 11.081h Anika Hedegaard -2002Amager Atletik Club1p 
23 11.102h Clara Kjærgaard -2001Frederiksberg IF1p 
24 11.112h Signe Lawson -2002Københavns IF1p 
25 11.372h Silja D. Mouritsen -2002Københavns IF1p 
26 11.493h Hannah Freiberg -2001Københavns IF1p 
27 13.752h Marie E. Molander Pederse -2001Frederiksberg IF1p 
  Ej mødt3h Henriette Bjerrum -2002Fredensborg Atletik  
  Ej mødt3h Thea Forsberg -2001Sparta  
  Ej mødt4h Frederikke Stokkebro Søre -2002Fredensborg Atletik  
  Afbud  Emilie S. Florin -2001Helsingør IF Atletik  
  Afbud  Jaqueline Simonsen -2001Helsingør IF Atletik  
  HOLD
1 28.54 Clara Elvira Paludan (9.49)Sparta30p 
    Viktoria Dommer (9.51)   
    Ida Beiter Bomme (9.54)   
2 29.43 Ingrid Eckhardt (9.62)Sparta25p 
    Sacha Fagerholm (9.71)   
    Liv Nedergaard (10.10)   
3 30.71 Lilja H. Povlsen (9.71)Københavns IF20p 
    Clara Uhd Jepsen (10.35)   
    Vibha Soren (10.65)   
4 31.53 Maria Boesdal (10.28)Sparta19p 
    Anna Sofie Frænde (10.29)   
    Signe Grevy (10.96)   
5 31.58 Josefine Rasander (10.13)Ballerup Atletik Klub18p 
    Helena B. Matz (10.69)   
    Laura Witt (10.76)   
6 33.37 Emma Chabert (10.89)Københavns IF17p 
    Signe Lawson (11.11)   
    Silja D. Mouritsen (11.37)   
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 13.15  
NrResultat NavnKlub  
 B-FINALE
1 9.57 Ingrid Eckhardt -2001Sparta  
2 9.63 Sacha Fagerholm -2001Sparta  
3 9.80 Lilja H. Povlsen -2001Københavns IF  
 A-FINALE
1 9.46 Viktoria Dommer -2001Sparta  
2 9.53 Clara Elvira Paludan -2002Sparta  
3 9.65 Ida Beiter Bomme -2001Sparta  
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 10.00  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlubPoints
1 12.561h Viktoria Dommer -2001Sparta30p 
2 12.602h Ingrid Eckhardt -2001Sparta25p 
3 12.942h Ida Beiter Bomme -2001Sparta20p 
4 13.132h Anna Sofie Frænde -2001Sparta19p 
5 17.481h Helena B. Matz -2002Ballerup Atletik Klub18p 
  Ej mødt1h Emilie Bøg Ekholm -2002IK Hellas Roskilde  
  Ej mødt2h Anika Hedegaard -2002Amager Atletik Club  
  Afbud  Emilie S. Florin -2001Helsingør IF Atletik  
  Afbud  Jaqueline Simonsen -2001Helsingør IF Atletik  
  HOLD
1 38.10 Viktoria Dommer (12.56)Sparta30p 
    Ingrid Eckhardt (12.60)   
    Ida Beiter Bomme (12.94)   
  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 13.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.30 Esther Mollie Vöge-Widdin -2001Sparta30p 
2 1.15 Karoline Kjærbo -2001Helsingør IF Atletik25p 
3 1.10 Josefine Nickelsen -2001Sparta20p 
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Astrid Søndergaard -2001Københavns IF  
 1.001.051.101.151.201.221.251.271.301.32 
Esther Mollie Vöge-Widdin ooooxoxxoxooxxx
Karoline Kjærboooxooxxx     
Josefine Nickelsenoooxxx      
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 12.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.87 Ida Beiter Bomme -2001Sparta30p 
2 3.85 Viktoria Dommer -2001Sparta25p 
3 3.79 Ingrid Eckhardt -2001Sparta20p 
4 3.76 Esther Mollie Vöge-Widdin -2001Sparta19p 
5 3.59 Lilja H. Povlsen -2001Københavns IF18p 
6 3.58 Karoline Kjærbo -2001Helsingør IF Atletik17p 
7 3.47 Sacha Fagerholm -2001Sparta16p 
8 3.47 Josefine Rasander -2001Ballerup Atletik Klub15p 
9 3.44 Vibha Soren -2001Københavns IF14p 
10 3.37 Clara Elvira Paludan -2002Sparta13p 
11 3.21 Agnes Rold -2002Helsingør IF Atletik12p 
12 3.18 Maria Boesdal -2002Sparta11p 
13 3.17 Clara Uhd Jepsen -2002Københavns IF10p 
14 3.12 Anna Sofie Frænde -2001Sparta9p 
15 3.12 Signe Grevy -2011Sparta8p 
16 3.05 Liv Nedergaard -2002Sparta7p 
17 3.04 Rebekka Andersen -2001Amager Atletik Club6p 
18 2.84 Signe Lawson -2002Københavns IF5p 
19 2.80 Hannah Freiberg -2001Københavns IF4p 
20 2.76 Laura Witt -2001Ballerup Atletik Klub3p 
21 2.68 Clara Kjærgaard -2001Frederiksberg IF2p 
22 2.68 Line Sloth Nielsen -2001Ballerup Atletik Klub1p 
23 2.58 Anika Hedegaard -2002Amager Atletik Club1p 
24 2.55 Silja D. Mouritsen -2002Københavns IF1p 
25 2.43 Emma Chabert -2002Københavns IF1p 
26 2.21 Emilie Bøg Ekholm -2002IK Hellas Roskilde1p 
27 2.12 Marie E. Molander Pederse -2001Frederiksberg IF1p 
  Ej mødt Thea Forsberg -2001Sparta  
  Ej mødt Henriette Bjerrum -2002Fredensborg Atletik  
  Ej mødt Frederikke Stokkebro Søre -2002Fredensborg Atletik  
  Ej mødt Cecilie S. Kihl -2002Københavns IF  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Emilie S. Florin -2001Helsingør IF Atletik  
  Afbud Jaqueline Simonsen -2001Helsingør IF Atletik  
  Afbud Astrid Søndergaard -2001Københavns IF  
 1.runde2.runde3.runde 
Ida Beiter Bomme3.84 3.87 3.80 
Viktoria Dommer3.85 3.80 3.80 
Ingrid Eckhardt3.79 3.52 3.68 
Esther Mollie Vöge-Widdin3.73 3.68 3.76 
Lilja H. Povlsen3.59 3.52 3.34 
Karoline Kjærbox 3.53 3.58 
Sacha Fagerholm3.42 3.47 3.40 
Josefine Rasander3.39 3.37 3.47 
Vibha Soren3.21 3.44 3.28 
Clara Elvira Paludan3.20 3.37 3.10 
Agnes Rold3.21 2.98 2.76 
Maria Boesdal3.00 3.08 3.18 
Clara Uhd Jepsen2.91 2.83 3.17 
Anna Sofie Frænde3.06 3.12 3.08 
Signe Grevy3.12 3.04 3.04 
Liv Nedergaard3.05 2.94 2.80 
Rebekka Andersenx 3.04 2.99 
Signe Lawson2.73 2.80 2.84 
Hannah Freiberg2.80 2.42 2.58 
Laura Witt2.76 2.64 2.52 
Clara Kjærgaard2.57 2.68 2.67 
Line Sloth Nielsen2.68 2.61 2.60 
Anika Hedegaard2.47 2.58 2.12 
Silja D. Mouritsen2.41 2.55 2.32 
Emma Chabert2.34 2.41 2.43 
Emilie Bøg Ekholm2.04 2.21 2.08 
Marie E. Molander Pederse2.09 2.05 2.12 
  HOLD
1 11.51 Ida Beiter Bomme (3.87)Sparta30p 
    Viktoria Dommer (3.85)   
    Ingrid Eckhardt (3.79)   
2 10.60 Esther Mollie Vöge-Widdin (3.76)Sparta25p 
    Sacha Fagerholm (3.47)   
    Clara Elvira Paludan (3.37)   
3 10.20 Lilja H. Povlsen (3.59)Københavns IF20p 
    Vibha Soren (3.44)   
    Clara Uhd Jepsen (3.17)   
4 9.42 Maria Boesdal (3.18)Sparta19p 
    Anna Sofie Frænde (3.12)   
    Signe Grevy (3.12)   
5 8.91 Josefine Rasander (3.47)Ballerup Atletik Klub18p 
    Laura Witt (2.76)   
    Line Sloth Nielsen (2.68)   
6 8.19 Signe Lawson (2.84)Københavns IF17p 
    Hannah Freiberg (2.80)   
    Silja D. Mouritsen (2.55)   
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 11.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.10 Lilja H. Povlsen -2001Københavns IF30p 
2 8.09 Josefine Nickelsen -2001Sparta25p 
3 6.03 Rebekka Andersen -2001Amager Atletik Club20p 
4 5.84 Hannah Freiberg -2001Københavns IF19p 
5 5.84 Sacha Fagerholm -2001Sparta18p 
6 5.24 Clara Uhd Jepsen -2002Københavns IF17p 
7 5.08 Liv Nedergaard -2002Sparta16p 
8 5.02 Clara Elvira Paludan -2002Sparta15p 
9 4.88 Signe Lawson -2002Københavns IF14p 
10 4.87 Line Sloth Nielsen -2001Ballerup Atletik Klub13p 
11 4.78 Agnes Rold -2002Helsingør IF Atletik12p 
12 4.59 Helena B. Matz -2002Ballerup Atletik Klub11p 
13 4.58 Marie E. Molander Pederse -2001Frederiksberg IF10p 
14 4.33 Signe Grevy -2011Sparta9p 
15 4.21 Vibha Soren -2001Københavns IF8p 
16 4.20 Emma Chabert -2002Københavns IF7p 
17 3.98 Silja D. Mouritsen -2002Københavns IF6p 
  Ej mødt Henriette Bjerrum -2002Fredensborg Atletik  
  Ej mødt Cecilie S. Kihl -2002Københavns IF  
  Ej mødt Thea Forsberg -2001Sparta  
  Ej mødt Frederikke Stokkebro Søre -2002Fredensborg Atletik  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Astrid Søndergaard -2001Københavns IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Lilja H. Povlsen7.477.647.798.10
Josefine Nickelsen8.097.537.757.88
Rebekka Andersen5.675.765.966.03
Hannah Freiberg5.845.395.755.84
Sacha Fagerholm5.815.735.705.84
Clara Uhd Jepsen3.994.815.195.24
Liv Nedergaard4.795.084.564.20
Clara Elvira Paludan4.944.794.265.02
Signe Lawson4.884.264.434.85
Line Sloth Nielsen4.234.873.86x
Agnes Rold4.164.443.694.78
Helena B. Matz4.334.224.593.86
Marie E. Molander Pederse3.564.014.583.89
Signe Grevy4.294.134.334.29
Vibha Sorenx4.063.794.21
Emma Chabert3.164.203.323.93
Silja D. Mouritsenx3.49x3.98
  HOLD
1 19.18 Lilja H. Povlsen (8.10)Københavns IF30p 
    Hannah Freiberg (5.84)   
    Clara Uhd Jepsen (5.24)   
2 19.01 Josefine Nickelsen (8.09)Sparta25p 
    Sacha Fagerholm (5.84)   
    Liv Nedergaard (5.08)   
3 13.29 Signe Lawson (4.88)Københavns IF20p 
    Vibha Soren (4.21)   
    Emma Chabert (4.20)   
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 11.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.5411hFMaria Selck -1999Sparta30p 
2 8.5611hFMatilde Maria Christensen -1999Sparta25p 
3 8.6911hFAstrid Lykke -2000Helsingør IF Atletik20p 
4 8.8711hFEmma Eriksen -2000IK Hellas Roskilde19p 
5 8.9510hFSofie Rasmussen -2000Københavns IF18p 
6 8.998h Freja Lomholt -1999Sparta17p 
7 9.0310h Caroline Evert -1999Frederiksberg IF16p 
8 9.079h Simone Hjort -1999Fredensborg Atletik15p 
9 9.109h Sopie Søefeldt -2000Københavns IF14p 
= 9.109h Thea Jensen -1999Glostrup IC14p 
11 9.139h Olivia Tuokila -2000Sparta12p 
12 9.148h Karla Sonne Søndergaard -1999Sparta11p 
13 9.153h Frederikke Christensen -1999IK Hellas Roskilde10p 
14 9.2310h Victoria Krüeger -1999Malmö AI9p 
15 9.272h Mille Hjort Westergren -1999Sparta8p 
16 9.298h Hannah Illum Petersen -2000Sparta7p 
17 9.3610h Suzanne Andersen -2000Sparta6p 
18 9.398h Amalie Molander Pedersen -2000Frederiksberg IF5p 
19 9.426h Andrea Steen Sørensen -1999Sparta4p 
20 9.468h Laura Nørrung Poulsen -2000Frederiksberg IF3p 
21 9.479h Freja Gustafsson -1999Frederiksberg IF2p 
22 9.501h Caroline Amalie JensenHolte Atletik1p 
23 9.514h Emma Christensen -1999Glostrup IC1p 
24 9.541h Louise Wessel Leroy -1999Sparta1p 
25 9.572h Emilie Berggreen Laursen -2000IK Hellas Roskilde1p 
= 9.577h Astrid Bager -1999Sparta1p 
27 9.586h Caroline Lind-Larsen -1999Sparta1p 
28 9.637h Nanna Andersen -2000IK Hellas Roskilde1p 
29 9.677h Anna Mark Helwigh -2000Sparta1p 
30 9.695h Mille Lindholm Pedersen -1999Sparta1p 
31 9.701h Freja Stæhr -1999IK Hellas Roskilde1p 
32 9.7210h Julie Falkebo Jensen -2000Sparta1p 
33 9.736h Andrea Glad Hommel -2000Sparta1p 
34 9.747h Naja Vinther -2000Helsingør IF Atletik1p 
35 9.826h Cecilie Anna Næsby -2000Sparta1p 
36 9.853h Helena H. Olesen -1999Ballerup Atletik Klub1p 
37 9.995h Rita Wilcke -1999Københavns IF1p 
38 10.097h Annesofie Nielsen -2000Københavns IF1p 
39 10.126h Johanne Munch Skylv -1999Sparta1p 
40 10.255h Sofie Christensen -2000Ballerup Atletik Klub1p 
41 10.304h Selma Ingholt Borum -1999Frederiksberg IF1p 
42 10.441h Sofie Reib -2000Fredensborg Atletik1p 
43 10.452h Linnea Munk Mikkelsen -2000Helsingør IF Atletik1p 
44 10.462h Mathilde Riis -1999Ballerup Atletik Klub1p 
45 10.501h Mathilde Boye Nielsen -2000Helsingør IF Atletik1p 
46 10.595h Josephine Amaloo -2000Københavns IF1p 
47 10.784h Caroline Tarrasson Hansen -1999Sparta1p 
48 11.104h Amanda Amaloo -2000Københavns IF1p 
49 11.163h Maya Haghfelt -2000Helsingør IF Atletik1p 
50 11.253h Rikke Thomsen -2000Helsingør IF Atletik1p 
51 11.924h Natascha Clausen -1999Helsingør IF Atletik1p 
  Afbud11h Mathilde Brix-Priésner -2000Sparta  
  Ej mødt2h Maja Kolze -2000Glostrup IC  
  Ej mødt3h Marta Marie Haugsted -2000Frederiksberg IF  
  Ej mødt5h Louise Christensen -2000Ballerup Atletik Klub  
  Afbud  Emilie Persson -1999Sparta  
  HOLD
1 26.09 Maria Selck (8.54)Sparta30p 
    Matilde Maria Christensen (8.56)   
    Freja Lomholt (8.99)   
2 27.54 Olivia Tuokila (9.13)Sparta25p 
    Karla Sonne Søndergaard (9.14)   
    Mille Hjort Westergren (9.27)   
3 27.59 Emma Eriksen (8.87)IK Hellas Roskilde20p 
    Frederikke Christensen (9.15)   
    Emilie Berggreen Laursen (9.57)   
4 27.88 Caroline Evert (9.03)Frederiksberg IF19p 
    Amalie Molander Pedersen (9.39)   
    Laura Nørrung Poulsen (9.46)   
5 28.04 Sofie Rasmussen (8.95)Københavns IF18p 
    Sopie Søefeldt (9.10)   
    Rita Wilcke (9.99)   
6 28.07 Hannah Illum Petersen (9.29)Sparta17p 
    Suzanne Andersen (9.36)   
    Andrea Steen Sørensen (9.42)   
7 28.69 Louise Wessel Leroy (9.54)Sparta16p 
    Astrid Bager (9.57)   
    Caroline Lind-Larsen (9.58)   
8 28.88 Astrid Lykke (8.69)Helsingør IF Atletik15p 
    Naja Vinther (9.74)   
    Linnea Munk Mikkelsen (10.45)   
9 29.08 Anna Mark Helwigh (9.67)Sparta14p 
    Mille Lindholm Pedersen (9.69)   
    Julie Falkebo Jensen (9.72)   
10 29.67 Andrea Glad Hommel (9.73)Sparta13p 
    Cecilie Anna Næsby (9.82)   
    Johanne Munch Skylv (10.12)   
11 30.56 Helena H. Olesen (9.85)Ballerup Atletik Klub12p 
    Sofie Christensen (10.25)   
    Mathilde Riis (10.46)   
12 31.78 Annesofie Nielsen (10.09)Københavns IF11p 
    Josephine Amaloo (10.59)   
    Amanda Amaloo (11.10)   
13 32.91 Mathilde Boye Nielsen (10.50)Helsingør IF Atletik10p 
    Maya Haghfelt (11.16)   
    Rikke Thomsen (11.25)   
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 13.30  
NrResultat NavnKlub  
1 8.49 Matilde Maria Christensen -1999Sparta  
2 8.54 Maria Selck -1999Sparta  
3 8.87 Astrid Lykke -2000Helsingør IF Atletik  
4 8.95 Emma Eriksen -2000IK Hellas Roskilde  
5 9.08 Sofie Rasmussen -2000Københavns IF  
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 10.15  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlubPoints
1 10.353h Maria Selck -1999Sparta30p 
2 10.563h Matilde Maria Christensen -1999Sparta25p 
3 10.663h Emilie R S Hansen -1999Sparta20p 
4 11.871h Andrea Steen Sørensen -1999Sparta19p 
5 12.572h Astrid Lykke -2000Helsingør IF Atletik18p 
6 12.612h Hannah Illum Petersen -2000Sparta17p 
7 12.642h Anna Mark Helwigh -2000Sparta16p 
8 12.773h Mille Lindholm Pedersen -1999Sparta15p 
9 12.903h Astrid Bager -1999Sparta14p 
10 13.032h Selma Staun -2000Sparta13p 
11 13.631h Annesofie Nielsen -2000Københavns IF12p 
12 15.911h Mathilde Boye Nielsen -2000Helsingør IF Atletik11p 
13 16.411h Natascha Clausen -1999Helsingør IF Atletik10p 
  Afbud2h Mathilde Brix-Priésner -2000Sparta  
  Ej mødt1h Maja Kolze -2000Glostrup IC  
  HOLD
1 31.57 Maria Selck (10.35)Sparta30p 
    Matilde Maria Christensen (10.56)   
    Emilie R S Hansen (10.66)   
2 37.12 Andrea Steen Sørensen (11.87)Sparta25p 
    Hannah Illum Petersen (12.61)   
    Anna Mark Helwigh (12.64)   
3 38.70 Mille Lindholm Pedersen (12.77)Sparta20p 
    Astrid Bager (12.90)   
    Selma Staun (13.03)   
4 44.89 Astrid Lykke (12.57)Helsingør IF Atletik19p 
    Mathilde Boye Nielsen (15.91)   
    Natascha Clausen (16.41)   
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 11.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.40 Laura Nørrung Poulsen -2000Frederiksberg IF30p 
2 1.40 Sofie Rasmussen -2000Københavns IF25p 
= 1.40 Klara Eigtved -1999Københavns IF25p 
4 1.35 Emilie R S Hansen -1999Sparta19p 
5 1.35 Mia Helene Mørck -1999Bagsværd Atletik Klub18p 
6 1.25 Caroline Lind-Larsen -1999Sparta17p 
7 1.25 Olivia Tuokila -2000Sparta16p 
8 1.20 Caroline Tarrasson Hansen -1999Sparta15p 
= 1.20 Suzanne Andersen -2000Sparta15p 
= 1.20 Selma Staun -2000Sparta15p 
11 1.20 Mille Hjort Westergren -1999Sparta12p 
12 1.15 Nikoline Spang Thomsen -1999Glostrup IC11p 
13 1.15 Helena H. Olesen -1999Ballerup Atletik Klub10p 
14 1.15 Mathilde Riis -1999Ballerup Atletik Klub9p 
15 1.10 Nanna Andersen -2000IK Hellas Roskilde8p 
  X Maya Haghfelt -2000Helsingør IF Atletik  
  X Rikke Thomsen -2000Helsingør IF Atletik  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Emilie Persson -1999Sparta  
 1.011.101.151.201.251.301.351.401.45 
Laura Nørrung Poulsen  oooxooxoxxx
Sofie Rasmussen   oxooxoxxo 
Klara Eigtved   xoooxoxxoxxx
Emilie R S Hansen   ooooxxx 
Mia Helene Mørcko oxoxoxoxxoxxx 
Caroline Lind-Larsen xoxoooxxx   
Olivia Tuokila oooxoxxx   
Caroline Tarrasson Hansen oooxxx    
Suzanne Andersen oooxxx    
Selma Staun oooxxx    
Mille Hjort Westergren xoooxxx    
Nikoline Spang Thomsen oo      
Helena H. Olesen oxoxxx     
Mathilde Riis oxxoxxx     
Nanna Andersen oxxx      
Maya Haghfelt xxx       
Rikke Thomsen xxx       
  HOLD
1 3.85 Emilie R S Hansen (1.35)Sparta30p 
    Caroline Lind-Larsen (1.25)   
    Olivia Tuokila (1.25)   
2 3.60 Caroline Tarrasson Hansen (1.20)Sparta25p 
    Suzanne Andersen (1.20)   
    Selma Staun (1.20)   
  PIGER 12-13 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 10.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.85 Sofie Hoppe Søe -1999Herlufsholm30p 
 1.651.751.852.05 
Sofie Hoppe Søeoooxxx
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.601h Matilde Maria Christensen -1999Sparta30p 
2 4.482h Sofie Rasmussen -2000Københavns IF25p 
3 4.461h Emma Eriksen -2000IK Hellas Roskilde20p 
4 4.441h Astrid Lykke -2000Helsingør IF Atletik19p 
5 4.421h Klara Eigtved -1999Københavns IF18p 
6 4.291h Simone Hjort -1999Fredensborg Atletik17p 
7 4.231h Hannah Illum Petersen -2000Sparta16p 
8 4.231h Freja Lomholt -1999Sparta15p 
9 4.211h Karla Sonne Søndergaard -1999Sparta14p 
10 4.201h Caroline Evert -1999Frederiksberg IF13p 
11 4.142h Andrea Steen Sørensen -1999Sparta12p 
12 4.111h Sopie Søefeldt -2000Københavns IF11p 
13 4.102h Mia Helene Mørck -1999Bagsværd Atletik Klub10p 
14 4.071h Rita Wilcke -1999Københavns IF9p 
15 4.041h Emilie R S Hansen -1999Sparta8p 
16 4.032h Caroline Amalie JensenHolte Atletik7p 
17 3.992h Freja Gustafsson -1999Frederiksberg IF6p 
18 3.982h Mille Hjort Westergren -1999Sparta5p 
19 3.941h Victoria Krüeger -1999Malmö AI4p 
20 3.912h Frederikke Christensen -1999IK Hellas Roskilde3p 
21 3.912h Thea Jensen -1999Glostrup IC2p 
22 3.881h Louise Wessel Leroy -1999Sparta1p 
23 3.831h Anna Mark Helwigh -2000Sparta1p 
24 3.822h Astrid Bager -1999Sparta1p 
25 3.801h Mille Lindholm Pedersen -1999Sparta1p 
26 3.802h Olivia Tuokila -2000Sparta1p 
27 3.802h Cecilie Anna Næsby -2000Sparta1p 
28 3.801h Suzanne Andersen -2000Sparta1p 
29 3.731h Amalie Molander Pedersen -2000Frederiksberg IF1p 
30 3.721h Selma Staun -2000Sparta1p 
31 3.671h Emilie Berggreen Laursen -2000IK Hellas Roskilde1p 
32 3.612h Emma Christensen -1999Glostrup IC1p 
33 3.552h Johanne Munch Skylv -1999Sparta1p 
34 3.482h Nanna Andersen -2000IK Hellas Roskilde1p 
35 3.482h Freja Stæhr -1999IK Hellas Roskilde1p 
36 3.412h Naja Vinther -2000Helsingør IF Atletik1p 
37 3.362h Julie Falkebo Jensen -2000Sparta1p 
38 3.332h Andrea Glad Hommel -2000Sparta1p 
39 3.281h Josephine Amaloo -2000Københavns IF1p 
40 3.202h Sofie Christensen -2000Ballerup Atletik Klub1p 
41 3.182h Caroline Tarrasson Hansen -1999Sparta1p 
42 3.181h Selma Ingholt Borum -1999Frederiksberg IF1p 
43 3.122h Amanda Amaloo -2000Københavns IF1p 
44 2.951h Sofie Reib -2000Fredensborg Atletik1p 
45 2.942h Natascha Clausen -1999Helsingør IF Atletik1p 
46 2.891h Rikke Thomsen -2000Helsingør IF Atletik1p 
47 2.891h Linnea Munk Mikkelsen -2000Helsingør IF Atletik1p 
48 2.832h Maya Haghfelt -2000Helsingør IF Atletik1p 
  Ej mødt2h Louise Christensen -2000Ballerup Atletik Klub  
  Ej mødt2h Nikoline Spang Thomsen -1999Glostrup IC  
  Ej mødt2h Marta Marie Haugsted -2000Frederiksberg IF  
  Afbud  Emilie Persson -1999Sparta  
 1.runde2.runde3.runde 
Matilde Maria Christensen4.57 4.40 4.60 
Sofie Rasmussen4.40 4.45 4.48 
Emma Eriksen4.09 4.24 4.46 
Astrid Lykke4.24 4.12 4.44 
Klara Eigtved4.42 4.40 4.35 
Simone Hjort4.22 3.39 4.29 
Hannah Illum Petersen4.22 4.23 4.20 
Freja Lomholt3.63 4.23 3.70 
Karla Sonne Søndergaard4.17 4.18 4.21 
Caroline Evert4.20 x x 
Andrea Steen Sørensen4.13 4.10 4.14 
Sopie Søefeldt4.11 4.00 3.80 
Mia Helene Mørck4.04 4.10 3.62 
Rita Wilcke4.06 3.90 4.07 
Emilie R S Hansen2.39 x 4.04 
Caroline Amalie Jensen4.03 3.99 3.98 
Freja Gustafsson3.88 3.99 3.86 
Mille Hjort Westergren3.22 3.98 3.09 
Victoria Krüeger3.94 3.89 3.93 
Frederikke Christensen3.91 3.87 3.72 
Thea Jensen3.56 3.91 3.79 
Louise Wessel Leroy3.77 3.67 3.88 
Anna Mark Helwigh3.83 3.80 3.69 
Astrid Bager3.80 3.82 3.80 
Mille Lindholm Pedersen3.78 3.80 3.70 
Olivia Tuokila3.76 3.80 3.76 
Cecilie Anna Næsby3.80 3.74 3.58 
Suzanne Andersenx 3.80 x 
Amalie Molander Pedersen3.73 3.56 3.65 
Selma Staun3.00 3.03 3.72 
Emilie Berggreen Laursen3.67 3.66 3.49 
Emma Christensen3.61 3.31 3.42 
Johanne Munch Skylv3.55 3.36 3.43 
Nanna Andersen3.45 3.44 3.48 
Freja Stæhr2.90 3.40 3.48 
Naja Vinther3.38 3.35 3.41 
Julie Falkebo Jensen3.36 2.96 3.04 
Andrea Glad Hommel3.29 3.33 3.30 
Josephine Amaloo3.20 3.14 3.28 
Sofie Christensen3.15 3.17 3.20 
Caroline Tarrasson Hansen3.18 3.17 3.16 
Selma Ingholt Borum3.18 2.72 2.89 
Amanda Amaloo3.09 2.87 3.12 
Sofie Reib2.87 2.85 2.95 
Natascha Clausen2.75 2.94 2.79 
Rikke Thomsen2.89 2.62 2.87 
Linnea Munk Mikkelsen2.89 2.55 2.79 
Maya Haghfelt2.71 2.83 2.81 
  HOLD
1 13.06 Matilde Maria Christensen (4.60)Sparta30p 
    Hannah Illum Petersen (4.23)   
    Freja Lomholt (4.23)   
2 13.01 Sofie Rasmussen (4.48)Københavns IF25p 
    Klara Eigtved (4.42)   
    Sopie Søefeldt (4.11)   
3 12.39 Karla Sonne Søndergaard (4.21)Sparta20p 
    Andrea Steen Sørensen (4.14)   
    Emilie R S Hansen (4.04)   
4 12.04 Emma Eriksen (4.46)IK Hellas Roskilde19p 
    Frederikke Christensen (3.91)   
    Emilie Berggreen Laursen (3.67)   
5 11.92 Caroline Evert (4.20)Frederiksberg IF18p 
    Freja Gustafsson (3.99)   
    Amalie Molander Pedersen (3.73)   
6 11.69 Mille Hjort Westergren (3.98)Sparta17p 
    Louise Wessel Leroy (3.88)   
    Anna Mark Helwigh (3.83)   
7 11.42 Astrid Bager (3.82)Sparta16p 
    Mille Lindholm Pedersen (3.80)   
    Olivia Tuokila (3.80)   
8 11.32 Cecilie Anna Næsby (3.80)Sparta15p 
    Suzanne Andersen (3.80)   
    Selma Staun (3.72)   
9 10.79 Astrid Lykke (4.44)Helsingør IF Atletik14p 
    Naja Vinther (3.41)   
    Natascha Clausen (2.94)   
10 10.47 Rita Wilcke (4.07)Københavns IF13p 
    Josephine Amaloo (3.28)   
    Amanda Amaloo (3.12)   
11 10.24 Johanne Munch Skylv (3.55)Sparta12p 
    Julie Falkebo Jensen (3.36)   
    Andrea Glad Hommel (3.33)   
12 8.61 Rikke Thomsen (2.89)Helsingør IF Atletik11p 
    Linnea Munk Mikkelsen (2.89)   
    Maya Haghfelt (2.83)   
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 10.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1HAL13.20 Thea Jensen -1999Glostrup IC30p 
2 11.30 Freja Lomholt -1999Sparta25p 
3 10.31 Ane Riber -1999Køge Atletik20p 
4 10.15 Cathrine Trodsøe Hansen -1999Køge Atletik19p 
5 9.50 Karla Sonne Søndergaard -1999Sparta18p 
6 9.12 Caroline Evert -1999Frederiksberg IF17p 
7 8.79 Maria Selck -1999Sparta16p 
8 8.73 Amalie Molander Pedersen -2000Frederiksberg IF15p 
9 7.92 Emma Eriksen -2000IK Hellas Roskilde14p 
10 7.91 Johanne Munch Skylv -1999Sparta13p 
11 7.19 Victoria S. Jørgensen -2000Ballerup Atletik Klub12p 
12 7.08 Victoria Krüeger -1999Malmö AI11p 
13 7.05 Rita Wilcke -1999Københavns IF10p 
14 7.00 Annesofie Nielsen -2000Københavns IF9p 
15 6.96 Andrea Glad Hommel -2000Sparta8p 
16 6.93 Mia Helene Mørck -1999Bagsværd Atletik Klub7p 
17 6.78 Laura Nørrung Poulsen -2000Frederiksberg IF6p 
18 6.56 Julie Falkebo Jensen -2000Sparta5p 
19 6.42 Sopie Søefeldt -2000Københavns IF4p 
20 6.41 Freja Stæhr -1999IK Hellas Roskilde3p 
21 6.28 Emilie Berggreen Laursen -2000IK Hellas Roskilde2p 
22 6.13 Mathilde Boye Nielsen -2000Helsingør IF Atletik1p 
23 6.12 Sofie Reib -2000Fredensborg Atletik1p 
24 4.51 Amanda Amaloo -2000Københavns IF1p 
  Afbud Mathilde Brix-Priésner -2000Sparta  
  Ej mødt Marta Marie Haugsted -2000Frederiksberg IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Thea Jensen11.9111.9412.5713.20
Freja Lomholt10.6510.9210.5811.30
Ane Riber9.799.5310.319.70
Cathrine Trodsøe Hansenx8.809.1410.15
Karla Sonne Søndergaard7.999.508.838.13
Caroline Evert7.887.688.469.12
Maria Selck8.437.958.478.79
Amalie Molander Pedersen7.868.478.738.52
Emma Eriksen6.576.887.077.92
Johanne Munch Skylv7.916.706.677.20
Victoria S. Jørgensen6.717.196.946.78
Victoria Krüeger6.736.516.647.08
Rita Wilcke6.737.056.666.83
Annesofie Nielsen7.005.886.616.68
Andrea Glad Hommel6.816.966.506.74
Mia Helene Mørck5.876.686.936.71
Laura Nørrung Poulsen5.956.785.016.17
Julie Falkebo Jensen6.226.016.246.56
Sopie Søefeldt6.42x6.216.13
Freja Stæhrx6.41xx
Emilie Berggreen Laursen6.216.28x5.09
Mathilde Boye Nielsen5.585.565.826.13
Sofie Reib5.80x6.125.83
Amanda Amaloo4.344.494.514.07
  HOLD
1 29.59 Freja Lomholt (11.30)Sparta30p 
    Karla Sonne Søndergaard (9.50)   
    Maria Selck (8.79)   
2 24.63 Caroline Evert (9.12)Frederiksberg IF25p 
    Amalie Molander Pedersen (8.73)   
    Laura Nørrung Poulsen (6.78)   
3 21.43 Johanne Munch Skylv (7.91)Sparta20p 
    Andrea Glad Hommel (6.96)   
    Julie Falkebo Jensen (6.56)   
4 20.61 Emma Eriksen (7.92)IK Hellas Roskilde19p 
    Freja Stæhr (6.41)   
    Emilie Berggreen Laursen (6.28)   
5 20.47 Rita Wilcke (7.05)Københavns IF18p 
    Annesofie Nielsen (7.00)   
    Sopie Søefeldt (6.42)   
  PIGER 14-15 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 14.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.197hFEmma Beiter Bomme -1998Sparta30p 
2 8.417hFMira Guldbrandsen -1998Sparta25p 
3 8.457hFLaura Tølløse -1997Sparta20p 
4 8.626hFRose Nordby Kellberg -1998Frederiksberg IF19p 
5 8.627hFNina Brinkmann Jønler -1997Frederiksberg IF18p 
= 8.627hFBenedicte Heegaard -1997Sparta18p 
7 8.692h Liv Just -1997Holte Atletik16p 
8 8.785h Klara Eriksen -1998IK Hellas Roskilde15p 
9 8.795h Marie El-Nasser -1997Frederiksberg IF14p 
= 8.796h Ditte Schmidt -1997Sparta14p 
11 8.886h Cecilie Rosenhagen -1998Helsingør IF Atletik12p 
12 8.891h Tina Bischoff Gellin -1998Trongårdens IF11p 
13 8.916h Helene Holm Gottlieb -1998Holte Atletik10p 
14 8.994h Anna Louise Christensen -1997Sparta9p 
15 9.013h Lærke Wolf Andreasen -1997Holte Atletik8p 
16 9.045h Liv Didi Pedersen -1997Københavns IF7p 
17 9.084h Cecillia S. Jørgensen -1997Ballerup Atletik Klub6p 
18 9.096h Rikke Andersen -1998IK Hellas Roskilde5p 
19 9.122h Laura Ursø -1997Ballerup Atletik Klub4p 
20 9.281h Andrea Winther Bjerggaard -1998IK Hellas Roskilde3p 
21 9.373h Anna K. Scheibelein -1998Københavns IF2p 
22 9.485h Pernille Køhlert Larsen -1998Frederiksberg IF1p 
23 9.563h Marie-Alexandra Blædel -1998Helsingør IF Atletik1p 
24 9.584h Line Klit -1998Helsingør IF Atletik1p 
25 9.731h Mathilde Vedel -1998IK Hellas Roskilde1p 
26 9.752h Sofie Markersen -1998Helsingør IF Atletik1p 
27 9.881h Hanna Præst Jaqué -1997IK Olympia, Maribo1p 
28 10.133h Lærke Søgård -1998IK Hellas Roskilde1p 
29 10.382h Helene Theisen -1998FIF Hillerød1p 
  Ej mødt4h Katja Andresen -1998Amager Atletik Club  
  Ej mødt6h Idamarie Olsen -1997Fredensborg Atletik  
  Afbud  Kamille Pi Andersen -1998Københavns IF  
  HOLD
1 25.05 Emma Beiter Bomme (8.19)Sparta30p 
    Mira Guldbrandsen (8.41)   
    Laura Tølløse (8.45)   
2 26.03 Rose Nordby Kellberg (8.62)Frederiksberg IF25p 
    Nina Brinkmann Jønler (8.62)   
    Marie El-Nasser (8.79)   
3 26.40 Benedicte Heegaard (8.62)Sparta20p 
    Ditte Schmidt (8.79)   
    Anna Louise Christensen (8.99)   
4 26.61 Liv Just (8.69)Holte Atletik19p 
    Helene Holm Gottlieb (8.91)   
    Lærke Wolf Andreasen (9.01)   
5 27.15 Klara Eriksen (8.78)IK Hellas Roskilde18p 
    Rikke Andersen (9.09)   
    Andrea Winther Bjerggaard (9.28)   
6 28.02 Cecilie Rosenhagen (8.88)Helsingør IF Atletik17p 
    Marie-Alexandra Blædel (9.56)   
    Line Klit (9.58)   
  PIGER 14-15 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 17.15  
NrResultat NavnKlub  
1 8.21 Emma Beiter Bomme -1998Sparta  
2 8.34 Laura Tølløse -1997Sparta  
3 8.42 Mira Guldbrandsen -1998Sparta  
  Afbud Rose Nordby Kellberg -1998Frederiksberg IF  
  Afbud Nina Brinkmann Jønler -1997Frederiksberg IF  
  Ej mødt Benedicte Heegaard -1997Sparta  
  PIGER 14-15 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 16.00  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 8.00 )
NrResultat NavnKlubPoints
1 10.722h Bjørk Juul Eriksen -1997Sparta30p 
2 11.002h Marie El-Nasser -1997Frederiksberg IF25p 
3 11.212h Emma Basse -1998Amager Atletik Club20p 
4 11.851h Lærke Wolf Andreasen -1997Holte Atletik19p 
5 12.001h Malene Sigil Lambine -1997Holte Atletik18p 
6 12.841h Marie-Alexandra Blædel -1998Helsingør IF Atletik17p 
7 14.241h Sofie Markersen -1998Helsingør IF Atletik16p 
  Udgået2h Anna Louise Christensen -1997Sparta  
  Afbud  Kamille Pi Andersen -1998Københavns IF  
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 14.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.45 Rikke Andersen -1998IK Hellas Roskilde30p 
2 1.45 Malene Sigil Lambine -1997Holte Atletik25p 
3 1.40 Ditte Schmidt -1997Sparta20p 
4 1.35 Bjørk Juul Eriksen -1997Sparta19p 
5 1.35 Liv Didi Pedersen -1997Københavns IF18p 
6 1.35 Emma Basse -1998Amager Atletik Club17p 
7 1.30 Benedicte Heegaard -1997Sparta16p 
8 1.30 Laura Tølløse -1997Sparta15p 
9 1.25 Laura Ursø -1997Ballerup Atletik Klub14p 
10 1.25 Hanna Præst Jaqué -1997IK Olympia, Maribo13p 
11 1.25 Marie-Alexandra Blædel -1998Helsingør IF Atletik12p 
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Liv Just -1997Holte Atletik  
 1.201.251.301.351.401.451.50 
Rikke Andersen  oooxoxxx
Malene Sigil Lambine ooooxxoxxx
Ditte Schmidt oxoooxxx 
Bjørk Juul Eriksenoxoooxxx  
Liv Didi Pedersenoooxoxxx  
Emma Basseoooxxoxxx  
Benedicte Heegaard xooxxx   
Laura Tølløsexxooxoxxx   
Laura Ursøooxxx    
Hanna Præst Jaquéxoxoxxx    
Marie-Alexandra Blædeloxxoxxx    
  HOLD
1 4.05 Ditte Schmidt (1.40)Sparta30p 
    Bjørk Juul Eriksen (1.35)   
    Benedicte Heegaard (1.30)   
  PIGER 14-15 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 10.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.85 Mira Guldbrandsen -1998Sparta30p 
2 2.25 Johanne Auener -1998Herlufsholm25p 
3 1.75 Laura Ursø -1997Ballerup Atletik Klub20p 
 1.351.451.551.651.751.852.252.352.452.552.652.752.852.95 
Mira Guldbrandsen       ooxoxxoxooxxx
Johanne Auener      o xxx     
Laura Ursøoxooxooxxx        
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 16.30  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.95 Laura Tølløse -1997Sparta30p 
2 4.87 Emma Beiter Bomme -1998Sparta25p 
3 4.85 Rose Nordby Kellberg -1998Frederiksberg IF20p 
4 4.57 Mira Guldbrandsen -1998Sparta19p 
5 4.44 Nina Brinkmann Jønler -1997Frederiksberg IF18p 
6 4.36 Tina Bischoff Gellin -1998Trongårdens IF17p 
7 4.28 Cecillia S. Jørgensen -1997Ballerup Atletik Klub16p 
8 4.23 Helene Holm Gottlieb -1998Holte Atletik15p 
9 4.15 Malene Sigil Lambine -1997Holte Atletik14p 
10 4.12 Pernille Køhlert Larsen -1998Frederiksberg IF13p 
11 4.11 Helena Björnvad -1998IK Hellas Roskilde12p 
12 4.07 Liv Just -1997Holte Atletik11p 
13 4.06 Emma Basse -1998Amager Atletik Club10p 
14 4.03 Rikke Andersen -1998IK Hellas Roskilde9p 
15 3.93 Liv Didi Pedersen -1997Københavns IF8p 
16 3.83 Klara Eriksen -1998IK Hellas Roskilde7p 
17 3.61 Line Klit -1998Helsingør IF Atletik6p 
18 3.57 Mathilde Vedel -1998IK Hellas Roskilde5p 
19 3.36 Anna Louise Christensen -1997Sparta4p 
20 3.25 Lærke Søgård -1998IK Hellas Roskilde3p 
21 3.00 Andrea Winther Bjerggaard -1998IK Hellas Roskilde2p 
22 2.77 Hanna Præst Jaqué -1997IK Olympia, Maribo1p 
  X Katja Andresen -1998Amager Atletik Club  
  Ej mødt Ditte Schmidt -1997Sparta  
  Ej mødt Idamarie Olsen -1997Fredensborg Atletik  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Kamille Pi Andersen -1998Københavns IF  
 1.runde2.runde3.runde 
Laura Tølløse4.95 4.61 4.78 
Emma Beiter Bommex 4.71 4.87 
Rose Nordby Kellberg4.58 4.85 4.71 
Mira Guldbrandsen4.57 x 4.21 
Nina Brinkmann Jønlerx x 4.44 
Tina Bischoff Gellin4.36 4.13 4.18 
Cecillia S. Jørgensen4.26 4.28 4.22 
Helene Holm Gottlieb4.23 x x 
Malene Sigil Lambine4.15 4.03 4.09 
Pernille Køhlert Larsen4.12 4.02 x 
Helena Björnvad4.11 3.93 x 
Liv Justx 4.07 3.87 
Emma Basse3.61 4.06 3.71 
Rikke Andersen4.03 x 3.88 
Liv Didi Pedersen3.30 3.91 3.93 
Klara Eriksen3.83 3.68 3.62 
Line Klit3.50 3.61 3.46 
Mathilde Vedel3.57 3.38 3.15 
Anna Louise Christensen3.36 3.26 x 
Lærke Søgårdx 3.15 3.25 
Andrea Winther Bjerggaard2.95 3.00 2.73 
Hanna Præst Jaqué2.77 2.77 2.70 
Katja Andresenx x x 
  HOLD
1 14.39 Laura Tølløse (4.95)Sparta30p 
    Emma Beiter Bomme (4.87)   
    Mira Guldbrandsen (4.57)   
2 13.41 Rose Nordby Kellberg (4.85)Frederiksberg IF25p 
    Nina Brinkmann Jønler (4.44)   
    Pernille Køhlert Larsen (4.12)   
3 12.45 Helene Holm Gottlieb (4.23)Holte Atletik20p 
    Malene Sigil Lambine (4.15)   
    Liv Just (4.07)   
4 11.97 Helena Björnvad (4.11)IK Hellas Roskilde19p 
    Rikke Andersen (4.03)   
    Klara Eriksen (3.83)   
5 9.82 Mathilde Vedel (3.57)IK Hellas Roskilde18p 
    Lærke Søgård (3.25)   
    Andrea Winther Bjerggaard (3.00)   
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 17.30  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 10.74 Benedicte Heegaard -1997Sparta30p 
2 10.05 Stine Schmidt -1997Sparta25p 
3 9.74 Emma Beiter Bomme -1998Sparta20p 
4 9.41 Marie-Therese Guidje -1998Helsingør IF Atletik19p 
5 8.44 Bjørk Juul Eriksen -1997Sparta18p 
6 8.16 Helena Björnvad -1998IK Hellas Roskilde17p 
7 7.83 Andrea Winther Bjerggaard -1998IK Hellas Roskilde16p 
8 7.78 Mathilde Vedel -1998IK Hellas Roskilde15p 
9 7.70 Tina Bischoff Gellin -1998Trongårdens IF14p 
10 7.48 Line Klit -1998Helsingør IF Atletik13p 
11 7.11 Katja Andresen -1998Amager Atletik Club12p 
12 7.02 Cecillia S. Jørgensen -1997Ballerup Atletik Klub11p 
13 6.32 Klara Eriksen -1998IK Hellas Roskilde10p 
14 6.19 Pernille Køhlert Larsen -1998Frederiksberg IF9p 
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Mathilde Ranners -1997Ballerup Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Benedicte Heegaard10.7410.599.309.76
Stine Schmidtx10.059.769.72
Emma Beiter Bomme9.509.749.019.13
Marie-Therese Guidje8.338.629.41x
Bjørk Juul Eriksen7.748.077.478.44
Helena Björnvad6.656.727.798.16
Andrea Winther Bjerggaard7.696.677.837.53
Mathilde Vedel7.467.607.587.78
Tina Bischoff Gellin7.437.707.347.64
Line Klit6.447.347.486.70
Katja Andresen6.245.585.657.11
Cecillia S. Jørgensen7.026.606.716.34
Klara Eriksen6.325.315.896.16
Pernille Køhlert Larsen5.336.036.195.72
  HOLD
1 30.53 Benedicte Heegaard (10.74)Sparta30p 
    Stine Schmidt (10.05)   
    Emma Beiter Bomme (9.74)   
2 23.77 Helena Björnvad (8.16)IK Hellas Roskilde25p 
    Andrea Winther Bjerggaard (7.83)   
    Mathilde Vedel (7.78)   
  PIGER 16-17 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 14.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 7.982hFMathilde Steenberg Heltbe -1995Helsingør IF Atletik30p 
2 8.162hFJessica Pointing -1995Sparta25p 
3 8.172hFKristina Sieland -1996Sparta20p 
4 8.541hFAnnette Nielsen -1996Københavns IF19p 
5 8.612hFCathrine Vintergaard Ott -1996Sparta18p 
6 8.631hFLaura Kjøller Petersen -1996Frederiksberg IF17p 
7 8.642h Josefine Müntzberg -1996Sparta16p 
8 8.781h Nanna Ruhvald Madsen -1996Sparta15p 
9 9.331h Rikke Carlsen -1996IK Olympia, Maribo14p 
  Ej mødt1h Mie Lorentzen -1996Sparta  
  Afbud  Martha Traoré -1995Sparta  
  HOLD
1 24.94 Jessica Pointing (8.16)Sparta30p 
    Kristina Sieland (8.17)   
    Cathrine Vintergaard Ott (8.61)   
  PIGER 16-17 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 17.00  
NrResultat NavnKlub  
1 8.02 Mathilde Steenberg Heltbe -1995Helsingør IF Atletik  
2 8.04 Jessica Pointing -1995Sparta  
3 8.28 Kristina Sieland -1996Sparta  
4 8.56 Cathrine Vintergaard Ott -1996Sparta  
5 8.68 Laura Kjøller Petersen -1996Frederiksberg IF  
  Afbud Annette Nielsen -1996Københavns IF  
  PIGER 16-17 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 16.05  
  ( 76.2 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )
NrResultat NavnKlubPoints
1 9.052h Mathilde Steenberg Heltbe -1995Helsingør IF Atletik30p 
2 9.941h Julia Katinka Bergholt Lø -1995Holte Atletik25p 
3 10.061h Julie Dam Jessen -1995IK Hellas Roskilde20p 
4 10.512h Lisa Brix -1996Amager Atletik Club19p 
5 11.641h Nicole Berggreen Laursen -1996IK Hellas Roskilde18p 
  Ej mødt2h Annette Nielsen -1996Københavns IF  
  PIGER 16-17 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 15.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.50 Nanna Ruhvald Madsen -1996Sparta30p 
2 1.50 Julie Dam Jessen -1995IK Hellas Roskilde25p 
3 1.40 Lisa Brix -1996Amager Atletik Club20p 
4 1.40 Julia Katinka Bergholt Lø -1995Holte Atletik19p 
5 1.35 Nicole Berggreen Laursen -1996IK Hellas Roskilde18p 
 1.301.351.401.451.501.55 
Nanna Ruhvald Madsen   oxoxxx
Julie Dam Jessen  oxoxoxxx
Lisa Brixoooxxx  
Julia Katinka Bergholt Løooxoxxx  
Nicole Berggreen Laursenoxxoxxx   
  PIGER 16-17 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 10.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.05 Annette Nielsen -1996Københavns IF30p 
 2.652.752.852.953.053.15 
Annette Nielsenooooxxoxxx
  PIGER 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 18.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.98 Kristina Sieland -1996Sparta30p 
2 4.58 Julie Dam Jessen -1995IK Hellas Roskilde25p 
3 4.43 Laura Kjøller Petersen -1996Frederiksberg IF20p 
4 4.37 Cathrine Vintergaard Ott -1996Sparta19p 
5 4.26 Nicole Berggreen Laursen -1996IK Hellas Roskilde18p 
  X Josefine Müntzberg -1996Sparta  
  X Mie Lorentzen -1996Sparta  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Martha Traoré -1995Sparta  
 1.runde2.runde3.runde 
Kristina Sieland4.98 x 4.95 
Julie Dam Jessenx 4.42 4.58 
Laura Kjøller Petersenx 4.43 x 
Cathrine Vintergaard Ottx x 4.37 
Nicole Berggreen Laursenx 4.15 4.26 
Josefine Müntzbergx x x 
Mie Lorentzenx x x 
  HOLD
1 9.35 Kristina Sieland (4.98)Sparta30p 
    Cathrine Vintergaard Ott (4.37)   
    Josefine Müntzberg (X)   
  PIGER 16-17 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 17.15  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.85 Lisa Brix -1996Amager Atletik Club30p 
2 8.26 Nanna Ruhvald Madsen -1996Sparta25p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Lisa Brixx7.868.208.85
Nanna Ruhvald Madsen8.267.647.717.96
  PIGER 18-19 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 14.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.37FKaroline Bebe -1993Helsingør IF Atletik30p 
2 8.76FSimone Gerstrand -1994Helsingør IF Atletik25p 
3 9.06FMette Gravlund Hansen -1994Helsingør IF Atletik20p 
  Ej mødt Michala Rosendahl -1993Københavns IF  
  Ej mødt Clara Fonnesbæk -1994Trongårdens IF  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud May Zerzut -1994Helsingør IF Atletik  
  Afbud Laetitia Kim Bruun -1994Sparta  
  HOLD
1 26.19 Karoline Bebe (8.37)Helsingør IF Atletik30p 
    Simone Gerstrand (8.76)   
    Mette Gravlund Hansen (9.06)   
  PIGER 18-19 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 16.05  
  ( 84.0 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )
NrResultat NavnKlubPoints
1 10.60 Anne Sofie Olsen -1994Københavns IF30p 
  Afbud May Zerzut -1994Helsingør IF Atletik  
  PIGER 18-19 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 10.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.35 Mette Gravlund Hansen -1994Helsingør IF Atletik30p 
2 3.15 Anne Sofie Olsen -1994Københavns IF25p 
  Ej mødt Michala Rosendahl -1993Københavns IF  
 2.752.852.953.053.153.253.353.45 
Mette Gravlund Hansen ooxooooxxx
Anne Sofie Olsenooxooxoxxx  
  PIGER 18-19 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 18.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 5.63 May Zerzut -1994Helsingør IF Atletik30p 
2 4.83 Karoline Bebe -1993Helsingør IF Atletik25p 
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Laetitia Kim Bruun -1994Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
May Zerzut5.18 5.49 5.63 5.50 5.57 5.53 
Karoline Bebe4.75 4.67 4.80 4.83 4.73 4.74 
  PIGER 18-19 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 17.15  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 10.01 Anne Sofie Olsen -1994Københavns IF30p 
2 8.99 Mette Gravlund Hansen -1994Helsingør IF Atletik25p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Anne Sofie Olsen9.95x10.019.56
Mette Gravlund Hansen8.648.998.828.75
  KVINDER SENIOR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 14.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.54FRonja Egsmose -1987Københavns IF30p 
2 9.41FMaria Hansen -1990Københavns IF25p 
  KVINDER SENIOR - 60 METER - FINALELØR KL. 17.00  
NrResultat NavnKlub  
1 8.57 Ronja Egsmose -1987Københavns IF  
2 9.45 Maria Hansen -1990Københavns IF  
  KVINDER SENIOR - HØJDESPRINGLØR KL. 15.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.30 Ronja Egsmose -1987Københavns IF30p 
 1.301.35 
Ronja Egsmoseoxxx
  KVINDER SENIOR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 18.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 5.90 Jessie IpsenKøbenhavns IF30p 
2 4.05 Maria Hansen -1990Københavns IF25p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Jessie Ipsen5.69 5.74 5.71 5.80 5.90 5.77 
Maria Hansen3.92 4.05 3.99 3.95 3.83 3.96 
  KVINDER SENIOR - KUGLESTØDLØR KL. 17.15  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 9.25 Ronja Egsmose -1987Københavns IF30p 
2 7.36 Maria Hansen -1990Københavns IF25p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Ronja Egsmose9.259.25x8.66
Maria Hansen7.08xx7.36
  DRENGE 8-9 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 12.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1HAL9.583hFSofus Peter Lassen -2003Sparta30p 
2 9.593hFRasmus Skovgaard Nickelse -2003Sparta25p 
3 10.003hFSebastian Monneret -2003Amager Atletik Club20p 
4 10.251hFHugo Rasmussen -2003IK Hellas Roskilde19p 
5 10.272hFEmil Borch -2003IK Hellas Roskilde18p 
6 10.361h Mikkel K. Svendsen -2003Fredensborg Atletik17p 
= 10.363h William Wittendorf -2003Sparta17p 
8 10.803h Jakob H. B. Andersen -2001Sparta15p 
9 11.472h William Elsner -2003Københavns IF14p 
10 11.492h Alxander Cordrey -2004Fredensborg Atletik13p 
11 11.711h Alfred Carl Christensen -2004Sparta12p 
12 11.951h Noah Riis Treloggen -2004Sparta11p 
13 12.122h Linus Christoffersen -2003Sparta10p 
14 12.442h Peter Grevy Ejstrup -2004Sparta9p 
15 13.071h Sebastian Thulstrup -2004Sparta8p 
  Afbud  Marius Witt -2003Ballerup Atletik Klub  
  Afbud  Victor J. Pfeiffer -2003Ballerup Atletik Klub  
  HOLD
1 29.53 Sofus Peter Lassen (9.58)Sparta30p 
    Rasmus Skovgaard Nickelse (9.59)   
    William Wittendorf (10.36)   
2 34.46 Jakob H. B. Andersen (10.80)Sparta25p 
    Alfred Carl Christensen (11.71)   
    Noah Riis Treloggen (11.95)   
3 37.63 Linus Christoffersen (12.12)Sparta20p 
    Peter Grevy Ejstrup (12.44)   
    Sebastian Thulstrup (13.07)   
  DRENGE 8-9 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 13.45  
NrResultat NavnKlub  
1 9.47 Sofus Peter Lassen -2003Sparta  
2 9.50 Rasmus Skovgaard Nickelse -2003Sparta  
3 10.08 Sebastian Monneret -2003Amager Atletik Club  
4 10.16 Hugo Rasmussen -2003IK Hellas Roskilde  
5 10.23 Emil Borch -2003IK Hellas Roskilde  
  DRENGE 8-9 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 10.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.16 Rasmus Skovgaard Nickelse -2003Sparta30p 
2 1.00 Sofus Peter Lassen -2003Sparta25p 
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Victor J. Pfeiffer -2003Ballerup Atletik Klub  
 0.900.951.001.051.101.161.22 
Rasmus Skovgaard Nickelseooooxoxxoxxx
Sofus Peter Lassenoxooxxx   
  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 10.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.72 Sofus Peter Lassen -2003Sparta30p 
2 3.37 William Wittendorf -2003Sparta25p 
3 3.27 Hugo Rasmussen -2003IK Hellas Roskilde20p 
4 3.15 Sebastian Monneret -2003Amager Atletik Club19p 
5 3.05 Jakob H. B. Andersen -2001Sparta18p 
6 3.03 Emil Borch -2003IK Hellas Roskilde17p 
7 2.85 Mikkel K. Svendsen -2003Fredensborg Atletik16p 
8 2.78 Alfred Carl Christensen -2004Sparta15p 
9 2.64 Noah Riis Treloggen -2004Sparta14p 
10 2.57 William Elsner -2003Københavns IF13p 
11 2.57 Alxander Cordrey -2004Fredensborg Atletik12p 
12 2.34 Linus Christoffersen -2003Sparta11p 
13 2.33 Peter Grevy Ejstrup -2004Sparta10p 
14 2.06 Sebastian Thulstrup -2004Sparta9p 
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Marius Witt -2003Ballerup Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde 
Sofus Peter Lassen3.71 3.55 3.72 
William Wittendorf3.09 3.19 3.37 
Hugo Rasmussen3.20 3.27 3.21 
Sebastian Monneret2.85 2.75 3.15 
Jakob H. B. Andersen2.71 3.05 2.88 
Emil Borch3.03 2.97 2.92 
Mikkel K. Svendsen2.82 2.75 2.85 
Alfred Carl Christensen2.78 2.55 2.64 
Noah Riis Treloggen2.46 2.64 2.45 
William Elsner2.52 x 2.57 
Alxander Cordrey2.57 2.26 2.16 
Linus Christoffersen2.12 2.24 2.34 
Peter Grevy Ejstrupx 2.25 2.33 
Sebastian Thulstrup2.06 1.83 1.68 
  HOLD
1 10.14 Sofus Peter Lassen (3.72)Sparta30p 
    William Wittendorf (3.37)   
    Jakob H. B. Andersen (3.05)   
2 7.76 Alfred Carl Christensen (2.78)Sparta25p 
    Noah Riis Treloggen (2.64)   
    Linus Christoffersen (2.34)   
  DRENGE 8-9 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 13.15  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1HAL9.30 Rasmus Skovgaard Nickelse -2003Sparta30p 
2 5.43 Sebastian Monneret -2003Amager Atletik Club25p 
3 5.39 William Elsner -2003Københavns IF20p 
4 4.87 Mikkel K. Svendsen -2003Fredensborg Atletik19p 
5 4.85 Emil Borch -2003IK Hellas Roskilde18p 
6 4.67 Hugo Rasmussen -2003IK Hellas Roskilde17p 
7 4.28 Jakob H. B. Andersen -2001Sparta16p 
8 3.88 Alxander Cordrey -2004Fredensborg Atletik15p 
9 3.20 Alfred Carl Christensen -2004Sparta14p 
10 3.08 Peter Grevy Ejstrup -2004Sparta13p 
11 2.96 Sebastian Thulstrup -2004Sparta12p 
12 2.91 Noah Riis Treloggen -2004Sparta11p 
13 2.52 Linus Christoffersen -2003Sparta10p 
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Victor J. Pfeiffer -2003Ballerup Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Rasmus Skovgaard Nickelse8.829.308.59x
Sebastian Monneret5.265.215.434.30
William Elsner5.25x5.39x
Mikkel K. Svendsen4.214.874.594.47
Emil Borch4.424.534.854.85
Hugo Rasmussen4.664.534.674.39
Jakob H. B. Andersen4.283.80x4.21
Alxander Cordrey2.842.853.073.88
Alfred Carl Christensen3.152.94x3.20
Peter Grevy Ejstrup3.08x2.292.60
Sebastian Thulstrup2.592.702.872.96
Noah Riis Treloggen2.282.21x2.91
Linus Christoffersen2.032.521.871.69
  HOLD
1 16.78 Rasmus Skovgaard Nickelse (9.30)Sparta30p 
    Jakob H. B. Andersen (4.28)   
    Alfred Carl Christensen (3.20)   
2 8.95 Peter Grevy Ejstrup (3.08)Sparta25p 
    Sebastian Thulstrup (2.96)   
    Noah Riis Treloggen (2.91)   
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 12.15  
NrResultat NavnKlubPoints
1 9.166hFMagnus Skjøtt Jensen -2001Sparta30p 
2 9.432hFValdemar Holze -2002Helsingør IF Atletik25p 
3 9.762hFConrad Lind -2001Sparta20p 
= 9.762hFAndreas Christoffersen -2001Sparta20p 
5 9.785hFVillads Schou -2001Københavns IF18p 
= 9.786hFOswald S. Carstensen -2002Sparta18p 
7 9.796h Micas Engelhardt Holm -2002Gullfoss16p 
8 9.896h Sebastian Larsen -2001Amager Atletik Club15p 
9 9.935h Philip Z. Ellefsen -2001Københavns IF14p 
10 10.021h Anders Emil Busk -2001Sparta13p 
11 10.201h Mathias Dalsgaard -2002IK Hellas Roskilde12p 
= 10.203h Tobias Andersson -2002Greve Atletik12p 
13 10.225h Frederik Borch -2001IK Hellas Roskilde10p 
14 10.281h Benjamin Clausen -2002Helsingør IF Atletik9p 
15 10.335h Matteo Fregonaro -2001Frederiksberg IF8p 
16 10.343h William Bagger -2002Helsingør IF Atletik7p 
17 10.551h William Lee Meyrick -2002IK Hellas Roskilde6p 
18 10.863h Sebastian Diemer -2002Helsingør IF Atletik5p 
19 10.943h Sejr Havndrup -2002IK Hellas Roskilde4p 
20 11.034h Fintan Burke -2001Københavns IF3p 
21 11.044h Dexter Grønlykke -2001Københavns IF2p 
22 11.065h Jonathan Thulstrup -2001Sparta1p 
23 11.103h Christian Wøldike Kilsdal -2002Amager Atletik Club1p 
24 12.494h Asbjørn Birkelund -2002Københavns IF1p 
25 13.141h Mads Erting -2002Helsingør IF Atletik1p 
  Ej mødt2h Matthæus Vámosi -2000Helsingør IF Atletik  
  Ej mødt4h Elias Jensen -2001Københavns IF  
  Ej mødt6h Tobias Olsen -2001Fredensborg Atletik  
  Afbud  Oskar Løwenstein -2002Helsingør IF Atletik  
  Afbud  Andreas Ancher -2002Københavns IF  
  HOLD
1 28.68 Magnus Skjøtt Jensen (9.16)Sparta30p 
    Conrad Lind (9.76)   
    Andreas Christoffersen (9.76)   
2 30.05 Valdemar Holze (9.43)Helsingør IF Atletik25p 
    Benjamin Clausen (10.28)   
    William Bagger (10.34)   
3 30.74 Villads Schou (9.78)Københavns IF20p 
    Philip Z. Ellefsen (9.93)   
    Fintan Burke (11.03)   
4 30.86 Oswald S. Carstensen (9.78)Sparta19p 
    Anders Emil Busk (10.02)   
    Jonathan Thulstrup (11.06)   
5 30.97 Mathias Dalsgaard (10.20)IK Hellas Roskilde18p 
    Frederik Borch (10.22)   
    William Lee Meyrick (10.55)   
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 13.30  
NrResultat NavnKlub  
1 9.23 Magnus Skjøtt Jensen -2001Sparta  
2 9.78 Villads Schou -2001Københavns IF  
3 9.81 Conrad Lind -2001Sparta  
4 9.88 Oswald S. Carstensen -2002Sparta  
5 9.90 Andreas Christoffersen -2001Sparta  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Valdemar Holze -2002Helsingør IF Atletik  
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 10.00  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlubPoints
1 13.15 Sebastian Larsen -2001Amager Atletik Club30p 
2 13.59 Tobias Andersson -2002Greve Atletik25p 
3 13.83 Anders Emil Busk -2001Sparta20p 
4 15.21 Dexter Grønlykke -2001Københavns IF19p 
  Afbud Martin Christensen -2002Helsingør IF Atletik  
  Afbud Andreas Ancher -2002Københavns IF  
  Ej mødt Matthæus Vámosi -2000Helsingør IF Atletik  
  Ej mødt Valdemar Holze -2002Helsingør IF Atletik  
  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.30 Jacob Rosenlund -2001Holte Atletik30p 
2 1.10 William Bagger -2002Helsingør IF Atletik25p 
  Ej mødt Christian Wøldike Kilsdal -2002Amager Atletik Club  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Martin Christensen -2002Helsingør IF Atletik  
 1.001.051.101.151.251.301.35 
Jacob Rosenlund  xxooxooxxx
William Baggeroooxxx   
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.06 Magnus Skjøtt Jensen -2001Sparta30p 
2 3.87 Villads Schou -2001Københavns IF25p 
3 3.72 Conrad Lind -2001Sparta20p 
4 3.64 Micas Engelhardt Holm -2002Gullfoss19p 
5 3.59 Valdemar Holze -2002Helsingør IF Atletik18p 
6 3.54 Oswald S. Carstensen -2002Sparta17p 
7 3.49 Sebastian Larsen -2001Amager Atletik Club16p 
8 3.49 William Lee Meyrick -2002IK Hellas Roskilde15p 
9 3.47 Frederik Borch -2001IK Hellas Roskilde14p 
10 3.40 William Bagger -2002Helsingør IF Atletik13p 
11 3.38 Andreas Christoffersen -2001Sparta12p 
12 3.37 Anders Emil Busk -2001Sparta11p 
13 3.25 Mathias Dalsgaard -2002IK Hellas Roskilde10p 
14 3.24 Sebastian Diemer -2002Helsingør IF Atletik9p 
15 3.21 Tobias Andersson -2002Greve Atletik8p 
16 3.10 Philip Z. Ellefsen -2001Københavns IF7p 
17 2.97 Jonathan Thulstrup -2001Sparta6p 
18 2.92 Sejr Havndrup -2002IK Hellas Roskilde5p 
19 2.91 Dexter Grønlykke -2001Københavns IF4p 
20 2.90 Benjamin Clausen -2002Helsingør IF Atletik3p 
21 2.77 Christian Wøldike Kilsdal -2002Amager Atletik Club2p 
22 2.77 Fintan Burke -2001Københavns IF1p 
23 2.73 Asbjørn Birkelund -2002Københavns IF1p 
24 2.71 Matteo Fregonaro -2001Frederiksberg IF1p 
25 2.05 Mads Erting -2002Helsingør IF Atletik1p 
  Ej mødt Matthæus Vámosi -2000Helsingør IF Atletik  
  Ej mødt Tobias Olsen -2001Fredensborg Atletik  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Martin Christensen -2002Helsingør IF Atletik  
  Afbud Oskar Løwenstein -2002Helsingør IF Atletik  
  Afbud Andreas Ancher -2002Københavns IF  
 1.runde2.runde3.runde 
Magnus Skjøtt Jensen4.06 3.94 3.97 
Villads Schou3.68 3.50 3.87 
Conrad Lind3.72 3.18 3.43 
Micas Engelhardt Holm3.64 3.57 3.41 
Valdemar Holze3.59 3.56 3.46 
Oswald S. Carstensen3.54 3.45 3.51 
Sebastian Larsen3.48 3.49 3.40 
William Lee Meyrick3.49 3.44 2.14 
Frederik Borch3.45 3.47 3.39 
William Bagger3.33 3.39 3.40 
Andreas Christoffersen3.38 3.07 3.24 
Anders Emil Busk3.30 3.01 3.37 
Mathias Dalsgaard3.25 3.15 3.13 
Sebastian Diemer3.24 3.03 2.87 
Tobias Andersson3.07 3.04 3.21 
Philip Z. Ellefsen3.10 2.94 3.06 
Jonathan Thulstrup2.38 2.97 2.87 
Sejr Havndrup2.72 2.65 2.92 
Dexter Grønlykke2.91 2.87 2.75 
Benjamin Clausen2.90 2.66 2.79 
Christian Wøldike Kilsdal2.66 2.56 2.77 
Fintan Burke2.77 2.59 2.11 
Asbjørn Birkelund2.73 2.62 2.52 
Matteo Fregonarox 2.71 2.63 
Mads Erting1.95 x 2.05 
  HOLD
1 11.32 Magnus Skjøtt Jensen (4.06)Sparta30p 
    Conrad Lind (3.72)   
    Oswald S. Carstensen (3.54)   
2 10.23 Valdemar Holze (3.59)Helsingør IF Atletik25p 
    William Bagger (3.40)   
    Sebastian Diemer (3.24)   
3 10.21 William Lee Meyrick (3.49)IK Hellas Roskilde20p 
    Frederik Borch (3.47)   
    Mathias Dalsgaard (3.25)   
4 9.88 Villads Schou (3.87)Københavns IF19p 
    Philip Z. Ellefsen (3.10)   
    Dexter Grønlykke (2.91)   
5 9.72 Andreas Christoffersen (3.38)Sparta18p 
    Anders Emil Busk (3.37)   
    Jonathan Thulstrup (2.97)   
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.51 Magnus Skjøtt Jensen -2001Sparta30p 
2 7.76 William Lee Meyrick -2002IK Hellas Roskilde25p 
3 7.45 Jacob Rosenlund -2001Holte Atletik20p 
4 7.18 Jonathan Thulstrup -2001Sparta19p 
5 6.84 Frederik Borch -2001IK Hellas Roskilde18p 
6 6.63 Conrad Lind -2001Sparta17p 
7 6.42 Sejr Havndrup -2002IK Hellas Roskilde16p 
8 6.30 Oswald S. Carstensen -2002Sparta15p 
9 5.85 Mathias Dalsgaard -2002IK Hellas Roskilde14p 
10 5.73 Philip Z. Ellefsen -2001Københavns IF13p 
11 4.90 Benjamin Clausen -2002Helsingør IF Atletik12p 
12 4.82 Matteo Fregonaro -2001Frederiksberg IF11p 
13 4.42 Mads Erting -2002Helsingør IF Atletik10p 
14 4.38 Asbjørn Birkelund -2002Københavns IF9p 
  Ej mødt Andreas Christoffersen -2001Sparta  
  Ej mødt Elias Jensen -2001Københavns IF  
  Ej mødt Tobias Olsen -2001Fredensborg Atletik  
  Ej mødt Fintan Burke -2001Københavns IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Magnus Skjøtt Jensen7.137.288.258.51
William Lee Meyrick7.766.976.867.06
Jacob Rosenlund6.877.417.456.84
Jonathan Thulstrup6.876.337.186.40
Frederik Borch6.686.476.626.84
Conrad Lind6.636.206.276.40
Sejr Havndrup6.10x6.426.19
Oswald S. Carstensenx6.306.035.20
Mathias Dalsgaardx5.785.85x
Philip Z. Ellefsen5.085.685.73x
Benjamin Clausen4.904.414.664.68
Matteo Fregonaro4.824.574.584.51
Mads Erting3.822.973.724.42
Asbjørn Birkelundx4.383.78x
  HOLD
1 22.32 Magnus Skjøtt Jensen (8.51)Sparta30p 
    Jonathan Thulstrup (7.18)   
    Conrad Lind (6.63)   
2 21.02 William Lee Meyrick (7.76)IK Hellas Roskilde25p 
    Frederik Borch (6.84)   
    Sejr Havndrup (6.42)   
  DRENGE 12-13 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 12.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.217hFPeter Andersson -1999Greve Atletik30p 
2 8.557hFFlipe Bahamondes -1999Frederiksberg IF25p 
3 8.567hFJacob Hvorup -1999Amager Atletik Club20p 
4 8.757hFEmil Frænde -2000Sparta19p 
5 8.937hFMads Lund -2000Sparta18p 
6 9.056h Jonathan Makwarth -2000Københavns IF17p 
7 9.076h Lucas Bunch -2000Sparta16p 
8 9.136h Peter Moll Berg -2000Sparta15p 
9 9.216h Emil Jessen -2000Sparta14p 
10 9.375h Sebastian Nielsen -2000Sparta13p 
11 9.392h Andreas Yde -1999IK Hellas Roskilde12p 
12 9.406h Rasmus Jacobsen -1999Helsingør IF Atletik11p 
13 9.565h Ulrik Nielsen -2000Ballerup Atletik Klub10p 
14 9.685h Frederik Engborg Thede -2000Sparta9p 
15 9.764h Sylvester Schmidt -2000Københavns IF8p 
16 9.835h Peter Bjørn Reland -2000Holte Atletik7p 
17 9.934h Mikkel Bertram-Mikkelsen -1999Københavns IF6p 
18 9.993h Rasmus Søndergaard -2000Københavns IF5p 
19 10.001h Lauge Kongshavn -2000Glostrup IC4p 
20 10.012h Jacob Rasmussen -2000Amager Atletik Club3p 
21 10.043h Jonathan A. Hansen -2000Københavns IF2p 
22 10.054h Marcus Kylling Wagner -2000Holte Atletik1p 
23 10.125h Mads Hauxner -1999Ballerup Atletik Klub1p 
24 10.151h Laurits Marcussen -2000Ballerup Atletik Klub1p 
25 10.193h Jonathan Rentoft Larsen -2000Sparta1p 
= 10.194h Kasper Clausen -2000Københavns IF1p 
27 10.341h Mikkel Andersen -1999Helsingør IF Atletik1p 
28 10.672h Edvard Restorff-Liliegree -2000Københavns IF1p 
29 10.703h Johan Lethonen -1999Københavns IF1p 
  Ej mødt1h Jakob Karlsen -1999Helsingør IF Atletik  
  HOLD
1 26.75 Emil Frænde (8.75)Sparta30p 
    Mads Lund (8.93)   
    Lucas Bunch (9.07)   
2 27.71 Peter Moll Berg (9.13)Sparta25p 
    Emil Jessen (9.21)   
    Sebastian Nielsen (9.37)   
3 28.74 Jonathan Makwarth (9.05)Københavns IF20p 
    Sylvester Schmidt (9.76)   
    Mikkel Bertram-Mikkelsen (9.93)   
4 29.83 Ulrik Nielsen (9.56)Ballerup Atletik Klub19p 
    Mads Hauxner (10.12)   
    Laurits Marcussen (10.15)   
5 30.22 Rasmus Søndergaard (9.99)Københavns IF18p 
    Jonathan A. Hansen (10.04)   
    Kasper Clausen (10.19)   
  DRENGE 12-13 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 13.45  
NrResultat NavnKlub  
1 8.31 Peter Andersson -1999Greve Atletik  
2 8.66 Jacob Hvorup -1999Amager Atletik Club  
3 8.79 Flipe Bahamondes -1999Frederiksberg IF  
4 8.87 Mads Lund -2000Sparta  
5 8.91 Emil Frænde -2000Sparta  
  DRENGE 12-13 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 10.15  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 8.00 )
NrResultat NavnKlubPoints
1 10.242h Emil Ipsen -1999Ballerup Atletik Klub30p 
2 10.651h Oliver Chabert -1999Greve Atletik25p 
3 11.162h Jacob Hvorup -1999Amager Atletik Club20p 
4 11.352h Peter M. Adamsen -2000Københavns IF19p 
5 11.951h Peter Moll Berg -2000Sparta18p 
6 11.961h Lucas Bunch -2000Sparta17p 
7 12.421h Frederik Engborg Thede -2000Sparta16p 
8 12.822h Emil Bruun -1999Helsingør IF Atletik15p 
  HOLD
1 36.33 Peter Moll Berg (11.95)Sparta30p 
    Lucas Bunch (11.96)   
    Frederik Engborg Thede (12.42)   
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 10.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.45 Oliver Chabert -1999Greve Atletik30p 
2 1.45 Emil Ipsen -1999Ballerup Atletik Klub25p 
3 1.40 Emil Frænde -2000Sparta20p 
4 1.40 Rasmus Jacobsen -1999Helsingør IF Atletik19p 
5 1.35 Peter Andersson -1999Greve Atletik18p 
6 1.30 Casper Jørgensen -1999Amager Atletik Club17p 
7 1.25 Johan Lethonen -1999Københavns IF16p 
8 1.25 Peter Bjørn Reland -2000Holte Atletik15p 
9 1.20 Emil Bruun -1999Helsingør IF Atletik14p 
10 1.20 Mathias P. Kveiborg -2000Ballerup Atletik Klub13p 
  Ej mødt Jakob Karlsen -1999Helsingør IF Atletik  
 1.101.151.201.251.301.351.401.451.50 
Oliver Chabert  ooooxxoxoxxx
Emil Ipsen    oxoxoxxoxxx
Emil Frændeoooooxooxxx 
Rasmus Jacobsenooooxoxooxxx 
Peter Andersson  ooooxxx  
Casper Jørgensen oooxxoxxx   
Johan Lethonen oxooxxx    
Peter Bjørn Relandxoooxxoxxx    
Emil Bruunoooxxx     
Mathias P. Kveiborgoxxooxxx     
  DRENGE 12-13 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.85 Peter M. Adamsen -2000Københavns IF30p 
2 1.65 Oliver Chabert -1999Greve Atletik25p 
  X Casper Jørgensen -1999Amager Atletik Club  
 1.351.451.551.651.751.851.95 
Peter M. Adamsenooooooxxx
Oliver Chabertoxxoooxxx  
Casper Jørgensen   xxx   
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 14.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.61 Peter Andersson -1999Greve Atletik30p 
2 4.48 Emil Ipsen -1999Ballerup Atletik Klub25p 
3 4.44 Emil Frænde -2000Sparta20p 
4 4.38 Jacob Hvorup -1999Amager Atletik Club19p 
5 4.31 Mads Lund -2000Sparta18p 
6 4.22 Peter M. Adamsen -2000Københavns IF17p 
7 4.14 Emil Jessen -2000Sparta16p 
8 4.13 Frederik Engborg Thede -2000Sparta15p 
9 4.09 Jonathan Makwarth -2000Københavns IF14p 
10 4.05 Rasmus Jacobsen -1999Helsingør IF Atletik13p 
11 4.02 Lucas Bunch -2000Sparta12p 
12 3.99 Peter Moll Berg -2000Sparta11p 
13 3.95 Sebastian Nielsen -2000Sparta10p 
14 3.75 Mikkel Bertram-Mikkelsen -1999Københavns IF9p 
15 3.75 Andreas Yde -1999IK Hellas Roskilde8p 
16 3.71 Ulrik Nielsen -2000Ballerup Atletik Klub7p 
17 3.70 Mathias P. Kveiborg -2000Ballerup Atletik Klub6p 
18 3.59 Kasper Clausen -2000Københavns IF5p 
19 3.52 Sylvester Schmidt -2000Københavns IF4p 
20 3.51 Emil Bruun -1999Helsingør IF Atletik3p 
21 3.45 Rasmus Søndergaard -2000Københavns IF2p 
22 3.44 Peter Bjørn Reland -2000Holte Atletik1p 
23 3.42 Jonathan A. Hansen -2000Københavns IF1p 
24 3.40 Jacob Rasmussen -2000Amager Atletik Club1p 
25 3.36 Jonathan Rentoft Larsen -2000Sparta1p 
26 3.25 Mads Hauxner -1999Ballerup Atletik Klub1p 
27 3.18 Edvard Restorff-Liliegree -2000Københavns IF1p 
28 3.17 Marcus Kylling Wagner -2000Holte Atletik1p 
29 3.07 Mikkel Andersen -1999Helsingør IF Atletik1p 
30 2.98 Laurits Marcussen -2000Ballerup Atletik Klub1p 
  Ej mødt Flipe Bahamondes -1999Frederiksberg IF  
  Ej mødt Jakob Karlsen -1999Helsingør IF Atletik  
 1.runde2.runde3.runde 
Peter Andersson4.61 x x 
Emil Ipsen4.46 4.47 4.48 
Emil Frændex 4.44 x 
Jacob Hvorup4.38 4.28 4.23 
Mads Lund4.08 4.31 4.31 
Peter M. Adamsen4.22 4.12 3.11 
Emil Jessen4.14 3.89 3.90 
Frederik Engborg Thede3.98 x 4.13 
Jonathan Makwarth4.09 4.09 x 
Rasmus Jacobsen4.05 3.74 3.95 
Lucas Bunch3.85 3.95 4.02 
Peter Moll Berg3.98 3.64 3.99 
Sebastian Nielsen3.93 3.73 3.95 
Mikkel Bertram-Mikkelsen3.75 3.70 3.60 
Andreas Yde3.75 3.48 3.60 
Ulrik Nielsen3.47 3.37 3.71 
Mathias P. Kveiborg3.67 3.70 3.51 
Kasper Clausen3.59 3.41 x 
Sylvester Schmidt3.52 3.45 3.45 
Emil Bruun3.51 3.39 3.48 
Rasmus Søndergaard3.37 3.39 3.45 
Peter Bjørn Reland3.36 3.44 3.33 
Jonathan A. Hansen3.26 3.20 3.42 
Jacob Rasmussen3.34 3.19 3.40 
Jonathan Rentoft Larsen3.36 3.18 3.17 
Mads Hauxner3.25 3.22 3.18 
Edvard Restorff-Liliegree3.18 3.12 2.91 
Marcus Kylling Wagner3.17 2.81 2.47 
Mikkel Andersenx 2.98 3.07 
Laurits Marcussen2.98 2.97 2.94 
  HOLD
1 12.89 Emil Frænde (4.44)Sparta30p 
    Mads Lund (4.31)   
    Emil Jessen (4.14)   
2 12.14 Frederik Engborg Thede (4.13)Sparta25p 
    Lucas Bunch (4.02)   
    Peter Moll Berg (3.99)   
3 12.06 Peter M. Adamsen (4.22)Københavns IF20p 
    Jonathan Makwarth (4.09)   
    Mikkel Bertram-Mikkelsen (3.75)   
4 11.89 Emil Ipsen (4.48)Ballerup Atletik Klub19p 
    Ulrik Nielsen (3.71)   
    Mathias P. Kveiborg (3.70)   
5 10.63 Rasmus Jacobsen (4.05)Helsingør IF Atletik18p 
    Emil Bruun (3.51)   
    Mikkel Andersen (3.07)   
6 10.56 Kasper Clausen (3.59)Københavns IF17p 
    Sylvester Schmidt (3.52)   
    Rasmus Søndergaard (3.45)   
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 11.45  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1HAL10.53 Casper Jørgensen -1999Amager Atletik Club30p 
2 8.53 Mads Ringsted -1999Københavns IF25p 
3 8.14 Mads Lund -2000Sparta20p 
4 7.84 Johan Lethonen -1999Københavns IF19p 
5 7.29 Mads Hauxner -1999Ballerup Atletik Klub18p 
6 6.98 Flipe Bahamondes -1999Frederiksberg IF17p 
7 6.87 Jonathan Makwarth -2000Københavns IF16p 
8 6.77 Sebastian Nielsen -2000Sparta15p 
9 6.60 Mikkel Bertram-Mikkelsen -1999Københavns IF14p 
10 6.44 Ulrik Nielsen -2000Ballerup Atletik Klub13p 
11 6.33 Emil Jessen -2000Sparta12p 
12 5.91 Jonathan Rentoft Larsen -2000Sparta11p 
13 5.54 Jacob Rasmussen -2000Amager Atletik Club10p 
14 5.52 Sylvester Schmidt -2000Københavns IF9p 
15 5.42 Marcus Kylling Wagner -2000Holte Atletik8p 
16 5.35 Kasper Clausen -2000Københavns IF7p 
17 5.27 Jonathan A. Hansen -2000Københavns IF6p 
18 5.27 Edvard Restorff-Liliegree -2000Københavns IF5p 
19 4.66 Rasmus Søndergaard -2000Københavns IF4p 
20 4.08 Mikkel Andersen -1999Helsingør IF Atletik3p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Casper Jørgensen10.5010.539.89x
Mads Ringsted8.537.978.347.99
Mads Lund7.807.257.928.14
Johan Lethonen7.807.847.247.37
Mads Hauxner7.296.966.357.08
Flipe Bahamondes5.776.956.98x
Jonathan Makwarth6.666.216.666.87
Sebastian Nielsen6.285.996.776.59
Mikkel Bertram-Mikkelsen6.605.316.236.08
Ulrik Nielsen6.446.286.126.18
Emil Jessen6.336.296.056.16
Jonathan Rentoft Larsen5.915.355.145.39
Jacob Rasmussen5.214.735.085.54
Sylvester Schmidt5.435.445.405.52
Marcus Kylling Wagner5.425.235.37x
Kasper Clausen5.344.585.245.35
Jonathan A. Hansen4.534.975.235.27
Edvard Restorff-Liliegree5.27x4.794.86
Rasmus Søndergaard4.064.664.384.65
Mikkel Andersen4.063.883.724.08
  HOLD
1 23.24 Mads Ringsted (8.53)Københavns IF30p 
    Johan Lethonen (7.84)   
    Jonathan Makwarth (6.87)   
2 21.24 Mads Lund (8.14)Sparta25p 
    Sebastian Nielsen (6.77)   
    Emil Jessen (6.33)   
3 17.47 Mikkel Bertram-Mikkelsen (6.60)Københavns IF20p 
    Sylvester Schmidt (5.52)   
    Kasper Clausen (5.35)   
4 15.20 Jonathan A. Hansen (5.27)Københavns IF19p 
    Edvard Restorff-Liliegree (5.27)   
    Rasmus Søndergaard (4.66)   
  DRENGE 14-15 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 15.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 7.645hFSimon Traore -1998Sparta30p 
2 7.664hFLukas Bredo -1997Ballerup Atletik Klub25p 
= 7.664hFMathias Mørk -1997Helsingør IF Atletik25p 
4 7.815hFSebastian Valentin Buscha -1997Bagsværd Atletik Klub19p 
5 7.915hFNicolai Lind Andersen -1998Sparta18p 
6 7.922h Jonas Nyvang Nielsen -1997IK Hellas Roskilde17p 
7 8.054h Chistian Bang Jensen -1997Helsingør IF Atletik16p 
8 8.062h Oliver Durafour -1997Helsingør IF Atletik15p 
9 8.115h Julius M. Bobek -1997FIF Hillerød14p 
10 8.204h Sebastian Pedersen -1997Sparta13p 
11 8.392h Valdemar Svejstrup -1997Holte Atletik12p 
12 8.431h Jeppe Steenberg Heltbech -1997Helsingør IF Atletik11p 
13 8.453h Sofus Clausen -1998Sparta10p 
14 8.474h Virgil Topholm Hartmann -1998Sparta9p 
15 8.481h Jakob Fedder -1997Amager Atletik Club8p 
16 8.513h Anton Basse -1997Amager Atletik Club7p 
17 8.591h Nikolai Graves -1998Helsingør IF Atletik6p 
18 8.641h Christopher Holbjerg Jens -1997Holte Atletik5p 
19 8.653h Peter Rasmussen -1998Amager Atletik Club4p 
20 8.903h Victor Perez Tidmand -1998Glostrup IC3p 
21 8.961h Mathias Kongshavn -1998Glostrup IC2p 
22 9.002h Carl Rundle -1997Frederiksberg IF1p 
23 9.252h Kasper La Cour -1998Trongårdens IF1p 
  Ej mødt3h Troels Nilsson -1998Amager Atletik Club  
  Afbud  Magnus Hamann Poulsen -1998Trongårdens IF  
  HOLD
1 23.75 Simon Traore (7.64)Sparta30p 
    Nicolai Lind Andersen (7.91)   
    Sebastian Pedersen (8.20)   
2 23.77 Mathias Mørk (7.66)Helsingør IF Atletik25p 
    Chistian Bang Jensen (8.05)   
    Oliver Durafour (8.06)   
3 25.64 Jakob Fedder (8.48)Amager Atletik Club20p 
    Anton Basse (8.51)   
    Peter Rasmussen (8.65)   
  DRENGE 14-15 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 17.30  
NrResultat NavnKlub  
1 7.60 Lukas Bredo -1997Ballerup Atletik Klub  
2 7.64 Simon Traore -1998Sparta  
3 7.72 Mathias Mørk -1997Helsingør IF Atletik  
4 7.80 Sebastian Valentin Buscha -1997Bagsværd Atletik Klub  
5 7.95 Nicolai Lind Andersen -1998Sparta  
  DRENGE 14-15 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 16.15  
  ( 84.0 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.764h Simon Traore -1998Sparta30p 
2 8.774h Mathias Mørk -1997Helsingør IF Atletik25p 
3 9.264h Albert Lund Kuhlmann -1997Sparta20p 
4 9.441h Oliver Durafour -1997Helsingør IF Atletik19p 
5 9.884h Chistian Bang Jensen -1997Helsingør IF Atletik18p 
6 9.901h Joachim Munksgaard -1997Amager Atletik Club17p 
7 10.451h Mikkel Lysholt Petersen -1997Sparta16p 
8 10.462h Virgil Topholm Hartmann -1998Sparta15p 
9 10.492h Magnus Sylvester -1997Sparta14p 
10 10.781h Gustav Lundholm Nielsen -1998Sparta13p 
11 10.893h Asger Østerby -1997Greve Atletik12p 
12 11.303h Anton Basse -1997Amager Atletik Club11p 
13 11.852h Matthias Hagen -1997IK Hellas Roskilde10p 
14 11.923h Mikkel Eggert Strand -1998Helsingør IF Atletik9p 
15 12.133h Kasper La Cour -1998Trongårdens IF8p 
  Ej mødt2h Villads Clausen -1998Amager Atletik Club  
  HOLD
1 28.09 Mathias Mørk (8.77)Helsingør IF Atletik30p 
    Oliver Durafour (9.44)   
    Chistian Bang Jensen (9.88)   
2 28.47 Simon Traore (8.76)Sparta25p 
    Albert Lund Kuhlmann (9.26)   
    Mikkel Lysholt Petersen (10.45)   
3 31.73 Virgil Topholm Hartmann (10.46)Sparta20p 
    Magnus Sylvester (10.49)   
    Gustav Lundholm Nielsen (10.78)   
  DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 17.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.60 Albert Lund Kuhlmann -1997Sparta30p 
2 1.55 Mikkel Lysholt Petersen -1997Sparta25p 
3 1.55 Magnus Sylvester -1997Sparta20p 
4 1.45 Kasper La Cour -1998Trongårdens IF19p 
5 1.40 Sofus Clausen -1998Sparta18p 
  Afbud Villads Clausen -1998Amager Atletik Club  
  Ej mødt Christopher Holbjerg Jens -1997Holte Atletik  
  Ej mødt Victor Perez Tidmand -1998Glostrup IC  
  Ej mødt Aske Petersen -1998Helsingør IF Atletik  
  Ej mødt Troels Nilsson -1998Amager Atletik Club  
  Ej mødt Sebastian Pedersen -1997Sparta  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Magnus Hamann Poulsen -1998Trongårdens IF  
 1.251.301.351.401.451.501.551.601.65 
Albert Lund Kuhlmann     oxxoxoxxx
Mikkel Lysholt Petersen   ooooxxx 
Magnus Sylvester ooooxxooxxx 
Kasper La Courooooxoxxx   
Sofus Clausenooooxxx    
  HOLD
1 4.70 Albert Lund Kuhlmann (1.60)Sparta30p 
    Mikkel Lysholt Petersen (1.55)   
    Magnus Sylvester (1.55)   
  DRENGE 14-15 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1Hal3.75 Oliver Durafour -1997Helsingør IF Atletik30p 
2 3.15 Simon Raunholt -1997Helsingør IF Atletik25p 
3 2.95 Virgil Topholm Hartmann -1998Sparta20p 
4 2.75 Joachim Munksgaard -1997Amager Atletik Club19p 
5 2.65 Aske Petersen -1998Helsingør IF Atletik18p 
6 2.55 Asger Østerby -1997Greve Atletik17p 
7 2.45 Gustav Lundholm Nielsen -1998Sparta16p 
 2.052.152.252.352.452.552.652.752.852.953.053.153.253.353.453.553.653.753.85 
Oliver Durafour           o oooooxxx
Simon Raunholt     oooooooxxx      
Virgil Topholm Hartmann    ooooooxxx        
Joachim Munksgaard    oooo           
Aske Petersen ooooooxxx           
Asger Østerbyoooxooxxoxxx            
Gustav Lundholm Nielsen ooooxxx             
  HOLD
1 9.55 Oliver Durafour (3.75)Helsingør IF Atletik30p 
    Simon Raunholt (3.15)   
    Aske Petersen (2.65)   
  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 15.30  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 5.72 Simon Traore -1998Sparta30p 
2 5.19 Nicolai Lind Andersen -1998Sparta25p 
3 5.13 Sebastian Pedersen -1997Sparta20p 
4 4.94 Jonas Nyvang Nielsen -1997IK Hellas Roskilde19p 
5 4.59 Anton Basse -1997Amager Atletik Club18p 
6 4.46 Matthias Hagen -1997IK Hellas Roskilde17p 
7 4.44 Peter Rasmussen -1998Amager Atletik Club16p 
8 4.43 Julius M. Bobek -1997FIF Hillerød15p 
9 4.42 Sofus Clausen -1998Sparta14p 
10 4.39 Aske Petersen -1998Helsingør IF Atletik13p 
11 4.34 Jakob Fedder -1997Amager Atletik Club12p 
12 4.23 Carl Rundle -1997Frederiksberg IF11p 
13 4.10 Victor Perez Tidmand -1998Glostrup IC10p 
14 4.01 August Hallberg -1998Sparta9p 
15 3.94 Mikkel Eggert Strand -1998Helsingør IF Atletik8p 
16 3.89 Villads Clausen -1998Amager Atletik Club7p 
  Ej mødt Valdemar Svejstrup -1997Holte Atletik  
  Ej mødt Troels Nilsson -1998Amager Atletik Club  
  Ej mødt Simon Raunholt -1997Helsingør IF Atletik  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Magnus Hamann Poulsen -1998Trongårdens IF  
 1.runde2.runde3.runde 
Simon Traore5.72 x x 
Nicolai Lind Andersen5.19 4.82 4.81 
Sebastian Pedersen5.13 4.71 5.01 
Jonas Nyvang Nielsen4.31 4.94 4.83 
Anton Basse4.59 x x 
Matthias Hagenx x 4.46 
Peter Rasmussen4.44 4.43 4.41 
Julius M. Bobek4.43 4.39 4.41 
Sofus Clausen4.16 4.42 4.19 
Aske Petersen4.39 x 4.29 
Jakob Fedder4.30 x 4.34 
Carl Rundlex 4.23 x 
Victor Perez Tidmandx x 4.10 
August Hallbergx 3.84 4.01 
Mikkel Eggert Strand3.94 x 3.68 
Villads Clausen3.89 x x 
  HOLD
1 16.04 Simon Traore (5.72)Sparta30p 
    Nicolai Lind Andersen (5.19)   
    Sebastian Pedersen (5.13)   
2 13.37 Anton Basse (4.59)Amager Atletik Club25p 
    Peter Rasmussen (4.44)   
    Jakob Fedder (4.34)   
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 16.30  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 11.81 Albert Lund Kuhlmann -1997Sparta30p 
2 10.59 Nicolai Lind Andersen -1998Sparta25p 
3 10.36 Matthias Hagen -1997IK Hellas Roskilde20p 
4 10.35 Asger Østerby -1997Greve Atletik19p 
5 10.30 Mikkel Lysholt Petersen -1997Sparta18p 
6 10.25 Joachim Munksgaard -1997Amager Atletik Club17p 
7 10.23 Christopher Holbjerg Jens -1997Holte Atletik16p 
8 9.26 Frederik Riber -1997Køge Atletik15p 
9 9.24 Valdemar Svejstrup -1997Holte Atletik14p 
10 8.37 Jonas Nyvang Nielsen -1997IK Hellas Roskilde13p 
11 8.14 Julius M. Bobek -1997FIF Hillerød12p 
12 7.75 Gustav Lundholm Nielsen -1998Sparta11p 
13 7.47 Nicholas W Søjnæs -1998Sparta10p 
14 7.15 Peter Rasmussen -1998Amager Atletik Club9p 
15 6.95 Carl Rundle -1997Frederiksberg IF8p 
16 6.33 August Hallberg -1998Sparta7p 
  Ej mødt Simon Raunholt -1997Helsingør IF Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Albert Lund Kuhlmann11.7411.8111.3911.76
Nicolai Lind Andersen10.0510.0810.5910.43
Matthias Hagen9.7110.36x9.79
Asger Østerby9.8210.119.5910.35
Mikkel Lysholt Petersen10.2910.309.679.23
Joachim Munksgaard8.969.7710.2510.10
Christopher Holbjerg Jens9.539.39x10.23
Frederik Riber8.949.139.129.26
Valdemar Svejstrup8.229.248.348.17
Jonas Nyvang Nielsen8.378.057.608.02
Julius M. Bobek8.078.147.667.57
Gustav Lundholm Nielsen7.757.487.73x
Nicholas W Søjnæsx6.297.476.95
Peter Rasmussen6.086.896.807.15
Carl Rundlex6.656.956.66
August Hallbergxx6.33x
  HOLD
1 32.70 Albert Lund Kuhlmann (11.81)Sparta30p 
    Nicolai Lind Andersen (10.59)   
    Mikkel Lysholt Petersen (10.30)   
2 21.55 Gustav Lundholm Nielsen (7.75)Sparta25p 
    Nicholas W Søjnæs (7.47)   
    August Hallberg (6.33)   
  DRENGE 16-17 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 15.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 7.332hFMathias Bengtsson -1995Sparta30p 
2 7.362hFBenjamin Gabrielsen -1995Sparta25p 
3 7.781hFNikolaj Barth -1996Amager Atletik Club20p 
4 7.812hFMassin Ait Bouziad -1995Sparta19p 
5 7.822hFAugust Duelund -1995Sparta18p 
6 7.991h Oliver Kjær Kjellberg -1995Helsingør IF Atletik17p 
7 8.541h Kristian Kolbye -1996Amager Atletik Club16p 
  Ej mødt1h Joachim Glenthøj -1997FIF Hillerød  
  Ej mødt1h Oliver Ian Seider -1996IK Olympia, Maribo  
  HOLD
1 22.50 Mathias Bengtsson (7.33)Sparta30p 
    Benjamin Gabrielsen (7.36)   
    Massin Ait Bouziad (7.81)   
  DRENGE 16-17 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 17.45  
NrResultat NavnKlub  
1 7.32 Mathias Bengtsson -1995Sparta  
2 7.82 Massin Ait Bouziad -1995Sparta  
3 7.82 Nikolaj Barth -1996Amager Atletik Club  
  Afbud August Duelund -1995Sparta  
  Afbud Benjamin Gabrielsen -1995Sparta  
  DRENGE 16-17 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 16.45  
  ( 91.4 CM, 5 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 9.72 )
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.85 Massin Ait Bouziad -1995Sparta30p 
2 8.93 Mathias Mørk -1997Helsingør IF Atletik25p 
3 10.03 Emil Breum Eriksen -1995IK Hellas Roskilde20p 
4 12.90 Mathias Sørensen -1996IK Hellas Roskilde19p 
  Ej mødt August Duelund -1995Sparta  
  DRENGE 16-17 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 17.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.65 Emil Breum Eriksen -1995IK Hellas Roskilde30p 
2 1.50 Oliver Ian Seider -1996IK Olympia, Maribo25p 
  Afbud Mikkel Ringsted -1996Københavns IF  
  Ej mødt Joachim Glenthøj -1997FIF Hillerød  
 1.351.401.501.551.601.651.71 
Emil Breum Eriksen  ooooxxx
Oliver Ian Seiderooxoxxx   
  DRENGE 16-17 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 16.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.75 Emil H. Christensen -1995Ballerup Atletik Klub30p 
2 3.35 Mikkel Ringsted -1996Københavns IF25p 
3 3.15 Kristian Kolbye -1996Amager Atletik Club20p 
4 2.85 Dag-Yero Diallo -1996Helsingør IF Atletik19p 
5 2.75 Emil Breum Eriksen -1995IK Hellas Roskilde18p 
6 1.95 Mathias Sørensen -1996IK Hellas Roskilde17p 
  X Massin Ait Bouziad -1995Sparta  
 1.751.851.952.052.252.352.452.552.652.752.852.953.153.253.353.453.653.753.85 
Emil H. Christensen                oxoxxx
Mikkel Ringsted         xo oo oxxx   
Kristian Kolbye            xo      
Dag-Yero Diallo     xo ooooxxx       
Emil Breum Eriksen   ooooxoooxxx        
Mathias Sørensenooxoxxx               
Massin Ait Bouziad             xxx     
  DRENGE 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 17.30  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 6.14 Lukas Björnvad -1995IK Hellas Roskilde30p 
2 5.95 Tobias Åxman -1996Holte Atletik25p 
3 4.61 Oliver Ian Seider -1996IK Olympia, Maribo20p 
4 3.89 Jens Carlsen -1996IK Olympia, Maribo19p 
  X Benjamin Gabrielsen -1995Sparta  
  Afbud Nikolaj Barth -1996Amager Atletik Club  
 1.runde2.runde3.runde 
Lukas Björnvad6.14 5.89 5.86 
Tobias Åxman5.95 x x 
Oliver Ian Seider4.61 4.38 4.46 
Jens Carlsen3.89 x 3.86 
Benjamin Gabrielsenx x x 
  DRENGE 16-17 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 18.00  
  ( 5.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 13.41 Lukas Björnvad -1995IK Hellas Roskilde30p 
2 12.07 Stefan Miang Mortensen -1996Bagsværd Atletik Klub25p 
3 9.78 Kristian Kolbye -1996Amager Atletik Club20p 
4 6.64 Jens Carlsen -1996IK Olympia, Maribo19p 
5 6.25 Mathias Sørensen -1996IK Hellas Roskilde18p 
  Afbud Nikolaj Barth -1996Amager Atletik Club  
  Ej mødt Joachim Glenthøj -1997FIF Hillerød  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Lukas Björnvad12.90x12.7513.41
Stefan Miang Mortensen11.5811.3712.0711.62
Kristian Kolbye8.626.689.789.43
Jens Carlsen6.366.156.646.50
Mathias Sørensen5.725.525.456.25
  DRENGE 18-19 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 15.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 7.021hFFrederik Thomsen -1993Ballerup Atletik Klub30p 
2 7.311hFChristoffer Durafour -1993Helsingør IF Atletik25p 
3 7.492hFSebastian Kordt Lassen -1993Holte Atletik20p 
4 7.492hFChristian Jepsen -1993Holte Atletik19p 
5 7.491hFAlexandre Guidje -1994Helsingør IF Atletik18p 
6 7.491hFGustav Frank -1994Helsingør IF Atletik17p 
  Ej mødt  Alexander Hornshøj -1994Sparta  
  HOLD
1 22.29 Christoffer Durafour (7.31)Helsingør IF Atletik30p 
    Alexandre Guidje (7.49)   
    Gustav Frank (7.49)   
  DRENGE 18-19 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 17.55  
NrResultat NavnKlub  
1 7.12 Frederik Thomsen -1993Ballerup Atletik Klub  
2 7.42 Sebastian Kordt Lassen -1993Holte Atletik  
3 7.47 Gustav Frank -1994Helsingør IF Atletik  
4 7.60 Christian Jepsen -1993Holte Atletik  
  Afbud Christoffer Durafour -1993Helsingør IF Atletik  
  Afbud Alexandre Guidje -1994Helsingør IF Atletik  
  DRENGE 18-19 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 16.45  
  ( 99.1 CM, 5 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 9.72 )
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.68 Christoffer Durafour -1993Helsingør IF Atletik30p 
2 9.16 Zakarias Ogueboule -1994IK Hellas Roskilde25p 
  DRENGE 18-19 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 16.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.65 Andreas Rønning -1993Ballerup Atletik Klub30p 
2 4.05 Kristian Ipsen -1993Ballerup Atletik Klub25p 
3 2.45 Zakarias Ogueboule -1994IK Hellas Roskilde20p 
 2.052.152.252.352.452.553.753.853.954.054.154.254.454.554.654.75 
Andreas Rønning           ooooxxx
Kristian Ipsen      oooxoxxx     
Zakarias Ogueboulexooooxoxxx          
  DRENGE 18-19 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 17.30  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 6.66 Frederik Thomsen -1993Ballerup Atletik Klub30p 
2 5.98 Zakarias Ogueboule -1994IK Hellas Roskilde25p 
3 5.40 Christoffer Durafour -1993Helsingør IF Atletik20p 
  Ej mødt Alexander Hornshøj -1994Sparta  
 1.runde2.runde3.runde 
Frederik Thomsen6.35 6.66 6.56 
Zakarias Ogueboule5.98 5.74 5.80 
Christoffer Durafour5.40 x x 
  DRENGE 18-19 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 18.00  
  ( 6.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.97 Kristian Ipsen -1993Ballerup Atletik Klub30p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Kristian Ipsen8.618.628.978.08
  MÆND SENIOR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 15.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 7.541hFNikolaj Olsen -1991IK Hellas Roskilde30p 
2 7.662hFEsben Kryger -1980FIF Hillerød25p 
3 7.822hFOle Wæver -1960Trongårdens IF20p 
4 8.292hFKnud Erik Pedersen -1960FIF Hillerød19p 
5 8.411hFAndré Flor -1973FIF Hillerød18p 
6 8.421h Leif E. NIelsen -1957Glostrup IC17p 
  HOLD
1 24.36 Esben Kryger (7.66)FIF Hillerød30p 
    Knud Erik Pedersen (8.29)   
    André Flor (8.41)   
  MÆND SENIOR - 60 METER - FINALELØR KL. 17.50  
NrResultat NavnKlub  
1 7.48 Nikolaj Olsen -1991IK Hellas Roskilde  
2 7.60 Esben Kryger -1980FIF Hillerød  
3 7.67 Ole Wæver -1960Trongårdens IF  
4 8.27 Knud Erik Pedersen -1960FIF Hillerød  
  Ej mødt André Flor -1973FIF Hillerød  
  MÆND SENIOR - HØJDESPRINGLØR KL. 17.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.55 Esben Kryger -1980FIF Hillerød30p 
2 1.50 Knud Erik Pedersen -1960FIF Hillerød25p 
 1.401.451.501.551.58 
Esben Krygerooxxoxoxxx
Knud Erik Pedersenoooxxx 
  MÆND SENIOR - STANGSPRINGLØR KL. 16.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.75 Martin Stensvig -1988Sparta30p 
2 3.55 Adonis Jusufovic -1971Helsingør IF Atletik25p 
 3.453.553.654.554.654.75 
Martin Stensvig   oxxoo
Adonis Jusufovicooxxx   
  MÆND SENIOR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 17.30  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 5.59 Klaus Præst Jaqué -1992Ballerup Atletik Klub30p 
2 5.40 Knud Erik Pedersen -1960FIF Hillerød25p 
  Ej mødt Leif E. NIelsen -1957Glostrup IC  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Sven-Erik Dreisig -1951Glostrup IC  
 1.runde2.runde3.runde 
Klaus Præst Jaqué5.57 5.59 5.41 
Knud Erik Pedersen5.19 5.17 5.40 
  MÆND SENIOR - KUGLESTØDLØR KL. 18.00  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 10.14 Adonis Jusufovic -1971Helsingør IF Atletik30p 
  Ej mødt André Flor -1973FIF Hillerød  
  Ej mødt Leif E. NIelsen -1957Glostrup IC  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Sven-Erik Dreisig -1951Glostrup IC  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Adonis Jusufovic10.149.669.749.67


Genereret af MARS version 2.0.0.337 mandag den 9. januar 2012 klokken 19:14